Czy Baby Yoda jest kopią Gizmo z Gremlinów?

Ten artykuł przeczytasz w minutę

Między Baby Yodą, a Gremlinami warzy się duże piwo. Reżyser Joe Dante, który spopularyzował „Gremliny” swoim horrorem z 1984 roku i jego sequelem z 1990 roku.

Nieawno skomentował, że Baby Yoda to nic innego jak bezwstydna kopia tytułowych stworzeń, zwłaszcza głównego Gremlina o imieniu Gizmo.

Gremlins director thinks Baby Yoda is a ripoff of Gizmo

 

„Myślę, że długowieczność [filmu] jest naprawdę kluczowa dla tej jednej postaci (Gizmo), która jest zasadniczo jak dziecko” – powiedział Dante. „Co oczywiście prowadzi mnie do tematu Baby Yody, który został całkowicie skradziony i po prostu skopiowany. Myślę, że to bezwstydne.

Baby Yoda zadebiutował w pilotażowym odcinku serialu „Gwiezdne wojny” na platformie Disney+ „The Mandalorian”. Obecność uroczego stworzenia pomogła serialowi przełamać ducha czasu z popkulturą w pierwszych dwóch sezonach. Drugi sezon ujawnił, że Grogu to Baby Yoda.

Dwóch kosmitów z pewnością łączy więcej niż kilka podobieństw: Fizycznie obaj mają wystające uszy, które są nieproporcjonalnie duże do ich niewielkich rozmiarów; porozumiewają się gruchaniem i bulgotem i zaciekle bronią postaci ojca w swoim życiu.

Gremliny ponownie powracają na ekran

Podczas gdy Grogu pozostaje w rozrastającej się galaktyce serialu Disney+ „Gwiezdne wojny”, Gizmo również w tym roku powraca na ekran: wkrótce pojawi się w animowanej formie w serialu HBO Max Gremlins: Secrets of the Mogwai”. Jak na ironię, w nowym serialu występuje „The Mandalorian” grana przez Ming-Na Wen, której postać jest sprzymierzeńcem pewnego malutkiego zielonego trenującego Jedi.

 

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

error: Treści MENSIDER.COM są chronione.