Jak zasnąć w dwie minuty? Sprawdź tę wojskową metodę

Ten artykuł przeczytasz w minutę

Czy kiedykolwiek chciałeś zasnąć w dowolnym miejscu i czasie na zawołanie? Technika, pochodząca podobno z armii amerykańskiej, ma ci w tym pomóc. Pozwala zasnąć w ciągu dwóch minut od zamknięcia oczu, gdy jest często praktykowana.

Metoda na zasypianie amerykańskich wojskowych wymaga oczyszczenia głowy ze wszystkich myśli. To podstawowa zasada – brzmi ciekawie?

Jak zasnąć w dwie minuty? | mensider

Technika została po raz pierwszy opisana w książce Relax and Win: Championship Performance autorstwa Lloyda Buda Wintera. Autor opisuje procedurę stworzoną przez Navy Pre-Flight School, aby pomóc zasnąć pilotom.

Jak zasnąć w dwie minuty – poradnik:

  1. Rozluźnij całą twarz. Zamknij oczy. Oddychaj powoli i głęboko. Następnie powoli rozluźnij wszystkie mięśnie twarzy. Jeśli to pomoże, zacznij od mięśni czoła i zejdź w dół. Rozluźnij szczękę, policzki, usta, język, wszystko. W tym twoje oczy, pozwól im „odpłynąć”.
  2. Rozluźnij ramiona i ręce . Puść wszelkie napięcia. Rozluźnij szyję, poczuj, jak zapadasz się w materac. Następnie zacznij od górnej części prawej ręki i powoli rozluźnij bicepsy, przedramiona i dłonie. Powtórz po drugiej stronie. I nie zapomnij powolnych i głębokich oddechach.
  3. Zrób wydech i rozluźnij klatkę piersiową. Z rozluźnionymi ramionami powinno to być łatwe.
  4. Rozluźnij nogi. Zacznij od prawego uda, niech niech swobodnie opadnie na łóżku. Następnie zrób to samo z łydką, kostką i stopą. Powtórz proces z lewą nogą.
  5. Teraz oczyść swój umysł. Owszem, trudno o niczym nie myśleć. W końcu myślimy o tym, żeby myśleć o niczym. Spróbuj zatrzymać obraz w swoim umyśle. Wybierz coś relaksującego. Wyobraź sobie, że leżysz wygodnie w ciemności. Ale jeśli to nie zadziała…
  6. Spróbuj powtarzać słowa „Nie myśl” przez 10 sekund.  Jeśli nic więcej, to powinno pomóc ci odwrócić uwagę od myślenia o tym, co w przeciwnym razie mogłoby cię nie zasnąć.

Warto mieć na uwadze, że metoda była skuteczna u żołnierzy, którzy musieli zasypiać po całodziennych trudach i oglądaniu okropności wojny. Powinna sprawdzić się też u innych osób.

Prawdziwe powody dla których masz mało czasu i jak to naprawić

Ta wojskowa metoda może nie pomóc Tobie szybciej zasnąć za pierwszym razem, ale przy jej konsekwentnym stosowaniu, będziesz coraz bardziej wprawiony w ćwiczeniach relaksacyjnych. Dlaczego więc nie sprawdzić tej metody?

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

error: Treści MENSIDER.COM są chronione.