Obniżamy koszt dotarcia do Klienta w Google. Oto najważniejsze rekomendacje ekspertów!

Artykuł we współpracy z AFTERWEB

Za terminem skutecznego marketingu online kryje się nie tylko ilość pozyskanych Klientów, ale też koszt dotarcia do potencjalnych partnerów biznesowych. Domeną reklamy w sieci i wyszukiwarki Google jest obniżona cena za usługi promowania przedsiębiorstwa. A co jeżeli powiemy Ci, że masz w tym aspekcie jeszcze spore pole do popisu?

Razem ze specjalistami z agencji AFTERWEB w tym artykule zdradzamy najważniejsze rekomendacje, które pozwolą zoptymalizować budżet reklamy. Na wielu elementach możesz zaoszczędzić, nie tracąc na tym jakości i skuteczności marketingu.

Zacznij od słów kluczowych. Zobacz jak powinny wyglądać idealne frazy pod reklamę

Swego rodzaju fundamentem marketingu w wyszukiwarce Google są słowa kluczowe. To właśnie one stanowią połączenie pomiędzy użytkownikami sieci a przedsiębiorcami-reklamodawcami. Nic więc dziwnego, że podstawowym aspektem optymalizującym budżet przy pozycjonowaniu stron lub kampaniach Google Ads jest modyfikacja wybranych fraz. Aby wyżej wymienione usługi były efektywne i docierały do najbardziej zainteresowanych Klientów, postaw na transakcyjne hasła. To one odpowiadają za ściąganie wewnątrz portalu wartościowego ruchu. Wbrew powszechnej opinii, nie musi być to drogi ruch. Mimo często nieco mniejszego potencjału haseł, są one mniej oblegane przez konkurentów. Dzięki temu stwarzasz sobie większe szanse na pozyskanie Klienta poprzez pozycjonowanie stron internetowych bądź płatny kanał oferowany przez wyszukiwarkę Google.

„Podstawowym narzędziem, jakie musisz wykorzystać przed rozpoczęciem reklamy w Google jest Planer Słów Kluczowych – to właśnie tam zweryfikujesz potencjał wybranych przez Ciebie fraz oraz znajdziesz inne rekomendacje, proponowane przez algorytmy Google. Zwróć szczególną uwagę na profil słów kluczowych: do promocji zalecamy wykorzystywać jedynie te transakcyjne. Tak prosty wybór pomoże Ci zwiększyć jakość leadów i obniżyć koszty dotarcia do Klientów.”

Źródło: AFTERWEB

Przewodnik po grudniowych produkcjach: co oglądnąć na Netflix i HBO Max

Targetowanie reklamy, czyli sposób na ograniczenie przepalania budżetów marketingowych

Statystykami i potencjalnymi odbiorcami na arenie ogólnopolskiej łatwo się zachłysnąć. Należy jednak podkreślić, że w zdecydowanej większości przypadków, lepszym wyborem będzie SEO i kampanie Google Ads w charakterze lokalnym. Zwłaszcza dla przedsiębiorstw usługowych, które działają wyłącznie w określonym terenie. Uruchomienie promocji na cały kraj w takim przypadku jest zwyczajnym marnowaniem budżetu reklamowego – znaczna część uzyskanych leadów nawet nie będzie brana przez Ciebie pod uwagę. Jedynie sklepy internetowe mogą docierać do swoich potencjalnych konsumentów w opłacalnej kampanii ogólnopolskiej. Zweryfikuj targetowanie!

To nie czas na odstraszanie Klientów stroną internetową. Witryna i reklama muszą iść w parze

Zastanawiałeś się kiedyś, co się dzieje z potencjalnym Klientem, który kilka w wygenerowany przez wyszukiwarkę komunikat promocyjny, ale finalnie nie decyduje się na dokonanie konwersji? Co spowodowało, że postanowił opuścić Twoją firmową stronę? Problem może polegać właśnie na witrynie. Niewielu przedsiębiorców zdaje sobie z tego sprawę, ale jej funkcjonowanie oraz wygląd są równie istotne co doskonałe prowadzenie reklamy w wyszukiwarce. Jeżeli nie chcesz tracić swoich Klientów i zmniejszyć koszt ich pozyskiwania, zadbaj o responsywność portalu, szybkość pełnego załadowania strony i łatwość obsługi na poziomie menu nawigacyjnym.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

error: Treści MENSIDER.COM są chronione.