Rosjanie uruchomią aplikację „Rossgram”, ma zastąpić Instagrama

Ten artykuł przeczytasz w minutę

Rosjanie zdecydowali się stworzyć własną wersję popularnej aplikacji, aby wypełnić pustkę pozostawioną przez Instagram, którą władze zablokowały w tym tygodniu.

Nowa usługa, znana jako Rossgram, zostanie uruchomiona jeszcze w marcu. Aplikacja będzie miała dodatkowe funkcje, takie jak  płatny dostęp do niektórych treści, funkcję pozyskiwania funduszy (crowdfunding), program polecający i inne podała w środę strona internetowa nowej platformy.

Foto: rossgram.ru

Rosyjski portal społecznościowy Rossgram ma zostać uruchomiony 28 marca. Ma on charakteryzować się wszystkimi narzędziami znanymi z Instagrama w tym aplikacjami mobilnymi na Androida oraz iOS.

Rosja zbanowała Instagrama

Rosyjski urząd kontroli nad mediami Roskomnadzor (Federalna Służba Nadzoru Łączności, Technologii Informacyjnych i Środków Masowego Przekazu) zablokował dostęp do Instagrama w poniedziałek po tym, jak jego amerykański właściciel Meta Platforms zadeklarował w zeszłym tygodniu, że pozwoli użytkownikom mediów społecznościowych na Ukrainie publikować treści potępiające atak Rosji na Ukrainę, przykładowo: „Śmierć rosyjskim najeźdźcom”

Rozpacz rosyjskiej instagramerki

Szacuje się, że w Rosji z Instagrama korzystało ok. 59% obywateli, był najpopularniejszym serwisem społecznościowym w Federacji Rosyjskiej. Z Instagrama korzystano częściej niż z Twittera, czy Facebooka. Decyzja rosyjskich władz nie spodobała się wielu rosyjskim obywatelom. Jedna z rosyjskich blogerek tak się załamała zbanowaniem w Rosji Instagrama, że opublikowała nagranie w którym… płacze.

Opozycyjny białoruski portal Nexta, który opublikował nagranie trafnie skomentował ten żenujący lament.

„W ogóle nie przejmuje się tysiącami zmarłych, w tym jej rodakami. Oczywiście jej największym zmartwieniem w tej chwili jest to, że nie będzie mogła publikować zdjęć jedzenia z restauracji.”

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

error: Treści MENSIDER.COM są chronione.