5 tricków na zwiększenie luksusu w swoim życiu

Ten artykuł przeczytasz w minutę

Dla wielu ludzi luksus to tylko sześcioliterowe słowo. Jeśli twój harmonogram jest wypełniony zadaniami, obowiązkami zawodowymi to znalezienie czasu na cieszenie się dobrym życiem jest prawdopodobnie dalekie do osiągnięcia.

Jeśli klasyfikujesz luksus poprzez kupowanie drogich przedmiotów z powodu tego, co sygnalizują innym, można łatwo to zakwestionować. W rzeczywistości powszechnie znane logotypy są dalekie od luksusu.

Popyt na luksus. Liczba fuzji i przejęć rośnie - Hotele

Prawdziwy luksus jest w rzeczywistości o wiele łatwiej dostępny, ale mniej osiągalny niż kiedykolwiek. Dzieje się tak, ponieważ wymagania współczesnego świata utrudniają znalezienie czasu na najprzyjemniejsze aspekty życia, takie jak docenianie piękna i kunsztu, spędzanie czasu z bliskimi i relaks.

Każdy zasługuje na odrobinę luksusu w swoim życiu. Wykonanie któregokolwiek z poniższych hacków znacznie ułatwi wprowadzenie odrobiny splendoru do Twojego zabieganego życia.

BARY HOTELOWE

Następnym razem, gdy będziesz szukać miejsca na drinka, omiń normalny pub/ bar i udaj się do najbliższego pięciogwiazdkowego hotelu. Duże ekskluzywne sieci oferują najwyższej klasy bary, które są otwarte dla wszystkich klientów, niezależnie od tego, czy posiadają rezerwację pokoju.

Manufacturer of bar, restaurant and hotel furniture - STOLBAR | STOLBAR

Oprócz wytwornej atmosfery ekskluzywne bary hotelowe oferują wyjątkową obsługę i spersonalizowane koktajle. Hotele pięciogwiazdkowe również szczycą się znakomitymi kolekcjami win, więc możesz spodziewać się bardziej imponującej niż przeciętna listy win do wyboru.

Te bary są również popularne wśród osób podróżujących służbowo, więc mogą być doskonałym miejscem do nawiązywania kontaktów.

WYSOKIEJ KLASY AKCESORIA

Nie ma nic tak luksusowego jak misternie wykonany zegarek lub dobrze wykonana para skórzanych butów. Włączenie kilku wysokiej jakości akcesoriów może natychmiast podnieść prestiż reszty Twojej garderoby.

Zegarek za 5,5 mln zł? Luksus na COVID jest odporny. Schodzi złoto, brylanty i zegarki i po 20, i po 100 tys. zł

Szukając zegarka z najwyższej półki, nie można zapomnieć 0 markach znanych z najwyższej jakości swoich produktów, takich jak Patek Philippe czy Blancpain. Poza tym powinieneś również rozważyć cechy, które najlepiej pasują do Twojego stylu. Na przykład zegarki typu pilot z tarczami i wzorami w stylu retro dodadzą nieco klasycznego charakteru każdemu strojowi. Zegarki wieczorowe są bardziej odpowiednie do formalnego stroju, podczas gdy zegarki cyfrowe i smartwatche pasują do bardziej luźnego stylu.

Patynowane buty robione na zamówienie | Handelsman & Royce

Zakup skórzanych butów na zamówienie jest bardziej dostępny niż myślisz. Nie musisz podróżować do Włoch, aby znaleźć wykwalifikowanego rzemieślnika. Istnieje wiele lokalnych specjalistów, którzy z przyjemnością po ściągnięciu dokładnych miar, stworzą dla ciebie ręcznie wykonaną parę butów do garnituru. Z takimi butami zwojujesz świat.

MIKROULEPSZENIA

Przemyślane drobne poprawki mogą wprowadzić ogromny poziom luksusu w Twoje codzienne życie. Przykładowo, modernizacja wnętrza samochodu może zapewnić lepsze wrażenia podczas jazdy.

Ten sam efekt może przynieść zamiana standardowych etui na telefony i komputery na coś bardziej spersonalizowanego. Zastanów się, jak możesz ulepszyć te przedmioty, których używasz na co dzień, aby były bardziej osobiste.

ZARZĄDZANIE CZASEM

Często mówi się, że czas jest Twoim najcenniejszym zasobem. Niestety jest też jednym z najłatwiejszych do zmarnowania. Właściwe zarządzanie czasem może pomóc Ci odzyskać kontrolę nad swoim dniem, co jest ostateczną formą luksusu.

Zarządzanie czasem ma trzy kluczowe zasady: odrzucanie, delegowanie i ustalanie priorytetów. Pierwsza zasada odnosi się do ograniczania obowiązków w ciągu dnia poprzez eliminowanie wszelkich działań, które nie przynoszą rezultatów.

7 Time-Management Tips for Part-Time Entrepreneurs - AllBusiness.com

Następnie spośród czynności, które należy wykonać, znajdź sposób na przekazanie tych zadań komuś innemu. Na przykład zamiast robić zakupy spożywcze, rozważ skorzystanie z usługi dostawy lub zarejestruj się w usłudze subskrypcji, która automatycznie wysyła niezbędne produkty do Twoich drzwi.

W wyniku tych dwóch kroków odkryjesz, że masz o wiele więcej czasu w ciągu dnia. Wykorzystaj w pełni swój uporządkowany harmonogram, porządkując pozostałe zadania według priorytetów. Ogranicz swoją listę rzeczy do zrobienia do dwóch lub trzech z tych zadań dziennie. Bądź rozsądny w tym, z czym możesz sobie poradzić i poważnie traktuj przerwę. Postępuj zgodnie z tymi krokami, a znajdziesz się w luksusowej sytuacji, w której możesz osiągać więcej, robiąc znacznie mniej.

ZDROWA DIETA

Być może słyszałeś o tym wcześniej, ale zdrowie to bogactwo. Nic dziwnego, że profilaktyka zdrowotna jest jednym z największych segmentów wydatków na luksus. Chociaż nie możesz kontrolować swojej genetyki, masz wpływ na żywność, którą wprowadzasz do swojego organizmu. Według Światowej Organizacji Zdrowia 80% chorobom przewlekłym i 40% nowotworowym można zapobiegać m.in. poprzez zdrowe odżywianie, ćwiczenia fizyczne oraz powstrzymanie się od palenia i picia. Oczywiście przestrzeganie zdrowej diety znacznie wpływa na zachowanie zdrowia.

Możesz sprawić, że zdrowa dieta stanie się bardziej luksusowa, eksperymentując z przepisami z różnych kuchni. Jeśli potrzebujesz pomocy w wyborze zdrowych, ale smacznych posiłków, możesz zatrudnić osobistego kucharza, który dostarczy gotowe posiłki kilka razy w tygodniu.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

error: Treści MENSIDER.COM są chronione.