Zobacz oficjalny teaser „The Guilty” z Jake’em Gyllenhaalem w roli głównej

Ten artykuł przeczytasz w minutę

0

Netflix przygotowuje remake duńskiego filmu z 2018 roku o tym samym tytule, wyreżyserowany przez Gustava Möllera „The Guilty”. W roli głównej Jake Gyllenhaale wcieli się w  dyspozytora numeru alarmowego 911.

Oryginalny film miał premierę w 2018 roku podczas Sundance Film Festival. Netflix kupił prawa do produkcji za kwotę 30 milionów dolarów.

Akcja filmu rozgrywa się w ciągu jednego poranka w dyspozytorni numeru alarmowego 911. Joe Baylor (Jake Gyllenhaal) odsunięty od służby policjant, pracujący jako operator numeru alarmowego, próbuje uratować dzwoniącą kobietę, której grozi śmiertelne niebezpieczeństwo. Wkrótce jednak odkrywa, że nic nie jest takie, jakim się wydaje, a jedynym wyjściem ze skomplikowanej sytuacji jest zmierzenie się z prawdą.

 

Netflix ogłosił premierę filmu, która zaplanowana jest na 1 października.

Główne zdjęcia rozpoczęły się w Los Angeles około listopada 2020 roku, dodając do obsady osoby jak Ethan Hawke, Peter Sarsgaard, Riley Keough, Paul Dano, Bill Burr, Byron Bowers, Christina Vidal, Adrian Martinez, Da’Vine Joy Randolph, Beau Knapp i więcej do obsady.

Dla kontekstu oryginalna wersja  The Guilty  przyciągnęła sporo uwagi na Sundance Film Festival w 2018 roku, zanim została wydana i spotkała się z powszechnym uznaniem krytyków. Trzymający w napięciu przykład nowoczesnego kina, jednak żeby mieć porównanie, bardzo polecamy oglądnąć oryginalną wersję jeszcze przed zagłębieniem się w amerykański remake.

Poniżej zamieszczamy oficjalny teaser produkcji:

Thriller wyreżyserował Antoine Fuqua. Już kilka lat wcześniej (w 2015 roku) współpracował z Jakem Gyllenhaalem przy filmie „Do utraty sił”. Scenariusz do The Guilty napisał Nic Pizzolatto, który jest twórcą serialu „Detektyw”.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

error: Treści MENSIDER.COM są chronione.