Zjedzenie hot doga może skrócić twoje życie o 36 minut

Ten artykuł przeczytasz w minutę

0

Być może podczas zamawiania kolejnej bułki z parówką zrezygnujesz z ekstra dodatków lub całkowicie odstawisz tę przekąskę. Naukowcy z University of Michigan odkryli, że zjedzenie jednego hot doga może skrócić twoje życie o 36 minut.

W swoim badaniu, opublikowanym w tym miesiącu w czasopiśmie Nature Food, naukowcy przyjrzeli się 5853 produktom spożywczym w amerykańskiej diecie i zmierzyli ich zdrowotność w minutach życia, które zyskaliby lub straciliby konsumenci.

Święto hot-doga - Inspirowane Smakiem

„Chcieliśmy dokonać opartej na zdrowiu oceny korzystnego i szkodliwego wpływu żywności na całą dietę” – powiedział Olivier Jolliet, profesor nauk o zdrowiu środowiskowym uniwersytetu.

Zespół naukowy opracował indeks, który oblicza korzystne lub szkodliwe obciążenie dla zdrowia w minutach  powiązanych z porcją jedzenia. Wszystko opiera się na badaniu zwanym Global Burden of Disease, które mierzy zachorowalność związaną z wyborami żywieniowymi danej osoby.

Jednym z produktów, który badacze wzięli pod lupę, był klasyczny hot dog. Jego 61 gramów przetworzonego mięsa spowodowało utratę 27 minut zdrowego życia. Jednak gdy uwzględniono składniki takie jak sód i kwasy tłuszczowe trans, ostateczna wartość utracona to 36 minut.

Troy Pig Out — DOWNTOWN TROY BID

Z drugiej strony, konsumpcja żywności, takiej jak orzechy, rośliny strączkowe, owoce morza, owoce i warzywa nieskrobiowe, ma pozytywny wpływ na zdrowie.

Indeks dotyczy żywności, która wydłuża lub skraca oczekiwaną długość życia. Nie jest to tak łatwe, jak próba wyeliminowania szkodliwych wyborów żywieniowych bardziej korzystnymi, powiedział Jolliet.
Jolliet mówi również, że indeks ma przede wszystkim pomóc w wyborze i wykorzystaniu kalorii spożywanych codziennie. Wszystko po to, aby dostosować minimum nawyków i wprowadzić minimum zmian. Wszystko w celu uzyskania maksymalnej korzyści dla zdrowia i środowiska z naszych doświadczeń żywieniowych”. Chodzi o to, aby wybierać lepsze jedzenie, a nie spędzać czasu na matematyce.
Hot dogi z grillowanymi kiełbaskami przepis – Zobacz na przepisy.pl
Czy jest to ostateczna miara, która dokładnie powie ci, co jeść jutro i całkowicie określi oczekiwaną długość życia? Nie” – powiedział. „Jest to przydatna miara, która może pomóc w dokonywaniu bardziej świadomych wyborów. Ułatwia identyfikację i wprowadzanie odpowiednich niewielkich zmian w naszej diecie”.
Marion Nestle, profesor Uniwersytu Nowojorskiego, mówi, że nie jest to tak proste, jak obliczenie, co jeść, aby żyć 100 lat. Powiedział, że liczby mogą nie być całkowicie wiarygodne.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

error: Treści MENSIDER.COM są chronione.