Zimowa pielęgnacja skóry

1

Niezależnie od pory roku pielęgnacja skóry nie powinna być uciążliwa. Dzięki wprowadzeniu kilku poprawek do rutynowej pielęgnacji skóry zimą, nie będziesz mieć problemu z utrzymaniem jej świetnego wyglądu. Poniżej zebraliśmy listę naszych najważniejszych wskazówek dotyczących zimowej pielęgnacji skóry dla mężczyzn.

1. Złuszczaj – ale nie za bardzo


Złuszczanie skóry raz lub dwa razy w tygodniu to najłatwiejsza rzecz jaką możesz zrobić, aby poprawić wygląd swojej skóry bez poświęcania na to zbyt dużej ilości czasu. Zimą jest to tym ważniejsze, że narażenie skóry na zimno jest zabójcze dla jej nawilżenia.

Pamiętaj jednak, że zbyt częste lub zbyt dokładne złuszczanie może spowodować niewielkie uszkodzenia zewnętrznych warstw snaskórka. Może to zwiększyć ryzyko wysuszenia skóry wystawionej na zimno. Zalecamy zacząć od delikatnego złuszczania raz w tygodniu.

2. Nawilżaj


Bez wątpienia to najważniejsza część zimowej pielęgnacji skóry. Nawilżanie nie tylko regeneruje suchą, zniszczoną przez pogodę skórę, ale działa także jak bariera ochronna przed niesprzyjającymi żywiołami. Stosuj krem ​​nawilżający raz rano i raz wieczorem jako minimum. Ponadto dobrym pomysłem jest aplikacja bezpośrednio przed i po ekspozycji na zimno.

Konsystencję kosmetyku dobierz do rodzaju skóry: dla suchej najlepszy będzie gęsty krem, dla tłustej i mieszanej – emulsja lub lekki krem.

3. Używaj balsamu do ust


Inna część ciała, ale ta sama zasada. Uzupełnianie i zatrzymywanie wody to najwyższy priorytet o tej porze roku. Nie ma sztywnych zasad dotyczących tego, kiedy i gdzie zastosować balsam do ust, jednak z pewnością możesz go używać przed wyjściem z domu w chłodniejsze dni. Nawet oszczędne użycie produktu da wspaniałe rezultaty niemal natychmiast, sprawiając, że Twoje usta będą wyglądały na odpowiednio nawilżone i zadbane. Koniec z suchymi i popękanymi od chłodu ustami!

4. Miej oko na swoją dietę


Racja.. ta wskazówka dotycząca zimowej pielęgnacji skóry może brzmieć bardziej jak ogólna rada życiowa, ale nie należy z niej kpić! Możesz dokonać znacznych inwestycji w rutynową pielęgnację skóry, ale jeśli nie trzymasz swojej diety w ryzach, nie ma szans, abyś w pełni wykorzystał potencjał swojej skóry.

Oprócz ogromnych korzyści poza pielęgnacją, dostarczanie dużej ilości wody i zbilansowanych składników odżywczych w każdym posiłku pomoże zachować idealną kondycję skóry. Dlaczego mówimy o tym zimą? Przeciwutleniacze najczęściej znajdują się w świeżych owocach i warzywach. Trochę świeżych owoców, warzyw i dużej ilości woda  może znacznie pomóc, jeśli chodzi o pielęgnację Twojej skóry w okresie zimowym.

5. Ubieraj się ciepło


Ponownie.. nie jest to fizyka kwantowa – odpowiednia odzież dostosowana do warunków pogodowych wzmocni Twój układ odpornościowy i zmniejszy podatność na przeziębienia i grypę.

Zakładaj czapkę oraz rękawiczki, noś długie skarpety. Nie pozwalaj na niepotrzebne narażanie swojej skóry.

1 komentarz
  1. harp instrument mówi

    harp instrument

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

error: Treści MENSIDER.COM są chronione.