Wskazówki, które pomogą Ci oszczędzić pieniądze

Ten artykuł przeczytasz w 2 min

1

Ciężko jest ciąć koszty i oszczędzać pieniądze. Wiele osób po prostu chce je wydawać, gdy je ma. Czasami jednak nie radzą sobie dobrze z racjonalnymi zakupami i trwonią gotówkę na głupoty. Jeśli oszczędzanie nie jest Twoją mocną stroną i nie wiesz, jak zacząć, mamy nadzieję, że te wskazówki pomogą Ci zacząć i lepiej zrozumieć, co możesz zrobić, aby zaoszczędzić trochę gotówki.

 

 

oszczędzanie - budżet domowy

STWÓRZ SOBIE BUDŻET

Stworzenie budżetu to świetny pierwszy krok, aby upewnić się, że możesz lepiej zarządzać swoimi pieniędzmi. Tutaj możesz zapisać dokładnie, ile wydajesz na każdą rzecz w swoim życiu, abyś mógł zobaczyć, gdzie są Twoje pieniądze i ile wydajesz w porównaniu do tego, co zarabiasz. Dzięki temu będziesz mieć wyobrażenie o tym, ile miesięcznie pożegnałeś pieniędzy po opłaceniu wszystkiego.

POSZUKUJ OBNIŻENIA NIEKTÓRYCH WYDATKÓW

Zwykle jest kilka rzeczy, na które wydajesz pieniądze każdego miesiąca, a których nie potrzebujesz lub możesz bez nich żyć. Dlatego musisz zacząć ograniczać takie zakupy. Może to być tak proste, jak jedna kawa mniej tygodniowo lub mniej jedzenia poza domem. To pomoże zaoszczędź trochę tu i tam. Przyjrzyj się również posiadanym subskrypcjom. Ponieważ może się okazać, że nie korzystasz już od dawna z pewnych usług, a wciąż je opłacasz! To może być wiele małych miesięcznych płatności, które w skali miesiąca, nie wspominając o roku wygenerują potężny niepotrzebny koszt.

WYZNACZ SOBIE CELE SWOICH OSZCZĘDNOŚCI

Świetnym sposobem na oszczędzanie jest wyznaczenie sobie celów, na które możesz oszczędzać. Coś co daje ci motywację i coś, nad czym możesz faktycznie pracować, w przeciwieństwie do oszczędzania pieniędzy bez celu końcowego. Wyznacz sobie cel krótkoterminowy, na przykład określoną kwotę „na czarną godzinę”. Następnie wyznacz cel długoterminowy, np. wkład własny w mieszkanie, zakup samochodu. Dzięki temu zawsze będziesz mieć coś, nad czym możesz pracować i pozostać na dobrej drodze.

oszczędzanie - subsktypcje

SKORZYSTAJ Z KONTA OSZCZĘDNOŚCIOWEGO

Najlepszą rzeczą do zrobienia podczas oszczędzania jest oczywiście posiadanie konta oszczędnościowego. Jednak w zależności od tego, jak dobrze zarządzasz swoimi pieniędzmi, będziesz wybierał jaki rodzaj konta będzie dla Ciebie odpowiedni. Jeśli dobrze radzisz sobie z pieniędzmi i nie będziesz ich wydawać, możesz mieć otwarte konto oszczędnościowe, na którym możesz swobodnie przelewać swoje konta w obie strony.

Natomiast jeśli masz problemy z utrzymaniem oszczędności, możesz otworzyć konto stałe. Pozwoli Ci to ustawić ramy czasowe, w których będziesz musiał poczekać, zanim będziesz mieć dostęp do pieniędzy na koncie. Taki zabieg będzie powstrzymywał Ciebie przed przeniesieniem pieniędzy z konta oszczędnościowego i jest świetnym sposobem na oszczędzanie na cele długoterminowe . Możesz również ustawić zlecenia stałe na rachunkach oszczędnościowych, dzięki czemu automatyczną płatność co miesiąc ściągnie środki z Twojego konta debetowego na rachunek oszczędnościowy.

SPRZEDAJ WSZYSTKO, CZEGO NIE POTRZEBUJESZ

Jeśli oszczędzasz na coś dużego i masz mało czasu, sprzedaż niechcianych rzeczy może pomóc w zwiększeniu budżetu. Jeśli masz biżuterię, zegarki, których nie używasz lub nie potrzebujesz, poszukaj profesjonalnych punktów skupu, aby uzyskać dodatkową gotówkę. To samo dotyczy innych rzeczy, takich jak stare konsole do gier, ubrania, obuwie, i inne rzeczy których nie używasz. Możesz je spieniężyć na popularnych portalach zajmującymi się sprzedażą takich towarów. Jeśli przeprowadziłeś się gdzieś, gdzie nie potrzebujesz korzystać samochodu lub w ogóle go nie używasz, sprzedaj go. Zaoszczędź na podatkach i ubezpieczeniach oraz uzyskaj wzrost dochodów ze sprzedaży.

 

Jeśli oszczędzasz na konkretny cel lub po prostu chcesz zaoszczędzić trochę pieniędzy na „gorsze dni” i nie masz pewności, jak zacząć to te kilka wskazówek na oszczędzanie powinno Ci pomóc.

1 komentarz
  1. background music mówi

    background music

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

error: Treści MENSIDER.COM są chronione.