Wojna na Ukrainie. Jak możesz pomóc?

Ten artykuł przeczytasz w minutę

Miniony czwartek zapisał się w kartach historii. Nad ranem Rosja zaatakowała naszych wschodnich sąsiadów. Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski ogłosił wprowadzenie w związku z tym stanu wojennego. Jak możemy pomóc Ukraińcom?

Trwa drugi dzień inwazji rosyjskiej na naszych sąsiadów.  Kolejne bombardowania stolicy Ukrainy, niosą szerokie echo na całą Europę. Nastąpiły ataki na Lwów i inne miasta Ukrainy. W pierwszym dniu rosyjskiej inwazji zginęło 137 ukraińskich obywateli, a 316 zostało rannych.

Wojna na Ukrainie. Ludzie masowo uciekają z Kijowa - Mensider.com
Wojna na Ukrainie. Ludzie masowo uciekają z Kijowa. | foto.: Dmitry Sandimirov / FORUM

Strach i panika – ludzie uciekają z kraju

Wczoraj centrum Kijowa było opustoszałe, nieliczni widoczni na ulicach ludzie mieli ze sobą walizki lub plecaki – informują ze stolicy Ukrainy korespondenci PAP. Większość sklepów i lokali usługowych jest zamknięta. Ludzie godzinami stoją w korkach na drogach wylotowych z Kijowa, próbując wyjechać z miasta. Kolejki aut tworzą się też przed stacjami benzynowymi.

W drugim dniu agresji na Ukrainę wojska rosyjskie starają się z kilku kierunków zaatakować Kijów.

Jak możemy pomóc?

Możesz jak każdy ustawić sobie flagę?? na zdjęciu profilowym, jednak mamy dla Ciebie lepszy pomysł, który wymaga podobnej liczby kliknięć a będzie bardziej skuteczny. Zamiast kupować dziś kawę,  czy pączka, możesz ten budżet przeznaczyć na realną pomoc na Ukrainie.

Jeżeli lubisz stukać w klawiaturę i szybko klikasz myszką, możesz dołączyć do #TechForUkraine: https://techtotherescue.org/tech/tech-for-ukraine
Fundacja Tech To The Rescue uruchamia kampanię wsparcia ukraińskich organizacji pozarządowych przez firmy technologiczne. Cyberbezpieczeństwo, wymiana informacji i zarządzanie zasobami – to kluczowe obszary wymagające wsparcia u naszych wschodnich sąsiadów w obliczu rosyjskiej agresji.

Gdzie wpłacać? Kilka propozycji

Zbiórki na Facebooku

Uważaj na fałszywe zbiórki

Przed wpłaceniem pieniędzy, upewnij się, że wpłacasz na konto prawdziwej fundacji. Tego typu sytuacje są wykorzystywane przez cyberprzestępców. Obserwujcie Niebezpiecznik, Zaufana Trzecia Strona, Sekurak – tam napewno znajdą się ostrzeżenia przed fałszywymi zbiórkami.

Twoja pomoc nie musi ograniczać się do finansów

Skompletuj sprzęt medyczny (bandaże, opatrunki, stazy), koce, ubrania, wodę w butelkach – wszystko to co może przydać się na wojnie. Będzie na pewno nie jedna okazja by przekazać to potrzebującym. Spakuj zebrane rzeczy w pudełka, kartony lub worki. Rzeczy można przekazać tutaj: https://www.facebook.com/lodzpolska/posts/10159046936049864

Ukraine and Poland to create success story together – Zelensky

 

Źródło: PAP, https://www.facebook.com/kamilporembinski/posts/10226942079363856

 

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

error: Treści MENSIDER.COM są chronione.