W jakim wieku mężczyźni tracą dziewictwo na całym świecie?

Ten artykuł przeczytasz w 2 minuty

0

Pierwszy raz, kiedy mężczyzna uprawia seks, jest często uważany za znaczące przeżycie i raczej każdy z nas taki moment pamięta (czasami wolałby nie pamiętać). Przeciętny wiek mężczyzn, którzy tracą dziewictwo na całym świecie, wynosi 17,3, ale jak widać po badaniach Durexu, różni się to znacznie w zależności od kraju.

Spośród 35 krajów zbadanych, to Islandia ma najniższy średni wiek mężczyzn tracących dziewictwo, wynoszący 15,6. Wynika to głównie z liberalnych przepisów w tym kraju dotyczących seksu, a wiek przyzwolenia w Islandii wynosi 15 lat.

Dania ma drugi najniższy średni wiek utraty dziewictwa wśród mężczyzn, wynoszący 16,1 lat. Ich skandynawscy sąsiedzi, Szwecja i Norwegia, również mają jedne z najniższych średnich, odpowiednio 16,2 i 16,5 lat.

Na drugim końcu skali krajem o najwyższym wieku utraty dziewictwa dla mężczyzn jest Malezja, ze średnią wieku aż 23 lata, o sześć lat więcej niż średnia światowa wynosząca 17 lat.

Średni wiek utraty dziewictwa dla mężczyzn jest również znacznie wyższy w krajach azjatyckich, gdzie drugie miejsce zajmują Indie z wynikiem 22,9 lat. Chiny i Japonia zajmują trzecie i czwarte miejsce ze średnią wieku 22,1 i 19,4.

Wielka Brytania plasuje się nieco powyżej średniej światowej, która ma 18,3 lat, podczas gdy Stany Zjednoczone są nieco poniżej 18 lat.

Rolety czy żaluzje – które osłony przeciwsłoneczne wybrać?

Polska plasuje się powyżej średniej światowej i wynosi 19 lat.

Sprawdź też podobny artykuł „Z iloma osobami średnio śpią mężczyźni na całym świecie”

Dr Earim Chaudry zauważa: „Badania pokazują, że wiek mężczyzn, którzy tracą dziewictwo, może być różny na całym świecie. W miejscach, które można by uznać za bardziej liberalne podejście do seksu, w tym w wielu krajach europejskich, widzimy, że średnia wieku jest niższa. Decyzja o podjęciu współżycia powinna oczywiście być świadomą decyzję obu osób i nie zależeć od zewnętrznych czynników czy nacisków.”

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

error: Treści MENSIDER.COM są chronione.