Klasyczny VolksWagen Microbus w wersji elektrycznej atakuje rynek USA!

Ten artykuł przeczytasz w minutę

1

Niemiecka Grupa Volkswagen ma nadzieję, że do 2030 r. podwoi swój udział w rynku w Stanach Zjednoczonych. Liczy na swój elektryczny remake klasycznego VW Microbus, który pomoże jej się tam dostać.

 

Oczekuje się, że VW ID Buzz trafi do sprzedaży w 2023 roku w USA. Wersja produkcyjna nie została jeszcze zaprezentowana, ale koncepcja ID Buzz, zaprezentowana w 2017 roku, była wyraźnie wzorowana na ukochanym busie VW z lat 60. i 70. XX wieku.

W znacznym stopniu przyczyni się to do zwiększenia atrakcyjności marki Volkswagen, naładowując ją emocjami i miłością, szczególnie w Stanach Zjednoczonych
– powiedział podczas prezentacji prezes VW Herbert Diess.

ID. Buzz z boku na drodze krajowej
VOLKSWAGEN

VW ID Buzz został zaprojektowany z myślą o amerykańskich klientach ze względu na wspomnienia, jakie Amerykanie mają z oryginalnym VW Type 2. W Polsce lepiej znanym jako Ogórek. Ten bus z płaskim przodem i czterocylindrowym silnikiem chłodzonym powietrzem z tyłu był ulubieńcem wczasowiczów, dużych rodzin i słynnych podróżników. Jego elektryczny następca jest powrotem do przyszłości kultowego Volkswagena. Producent deklaruje nam jeszcze więcej swobody w odkrywaniu świata oraz przeżywaniu przygód, gdziekolwiek jesteśmy.

Przerwa na plaży z ID. Buzzem
VOLKSWAGEN

Volkswagen ID. Buzz jest przyjacielem rodziny i towarzyszem w pełnym stresu dniu. To elektryczne auto oferuje wszystko, co czyni życie łatwiejszym: nowoczesny komfort, zupełnie nowy design wnętrza.

Widok wnętrza ID. Buzza przez panoramiczny dach
VOLKSWAGEN

Oprócz tego, że pojazd będzie w pełni elektryczny, VW oczekuje również, że ID Buzz będzie flagowym produktem firmy w zakresie autonomicznej jazdy. ID Buzz będzie używany w samojezdnych taksówkach, które VW planuje wprowadzić w 2026 roku w Hamburgu w Niemczech. Bus będzie również dostępny w wersjach do przewozu ładunków.

1 komentarz
  1. Michał mówi

    Też myślę o elektryku, a nawet bardziej o hybrydzie. Moglibyście napisać artykuł o najfajniejszych samochodach hybrydowych dostępnych w salonach.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

error: Treści MENSIDER.COM są chronione.