Klasyczny VolksWagen Microbus w wersji elektrycznej atakuje rynek USA!

Ten artykuł przeczytasz w minutę

6

Niemiecka Grupa Volkswagen ma nadzieję, że do 2030 r. podwoi swój udział w rynku w Stanach Zjednoczonych. Liczy na swój elektryczny remake klasycznego VW Microbus, który pomoże jej się tam dostać.

 

Oczekuje się, że VW ID Buzz trafi do sprzedaży w 2023 roku w USA. Wersja produkcyjna nie została jeszcze zaprezentowana, ale koncepcja ID Buzz, zaprezentowana w 2017 roku, była wyraźnie wzorowana na ukochanym busie VW z lat 60. i 70. XX wieku.

W znacznym stopniu przyczyni się to do zwiększenia atrakcyjności marki Volkswagen, naładowując ją emocjami i miłością, szczególnie w Stanach Zjednoczonych
– powiedział podczas prezentacji prezes VW Herbert Diess.

ID. Buzz z boku na drodze krajowej
VOLKSWAGEN

VW ID Buzz został zaprojektowany z myślą o amerykańskich klientach ze względu na wspomnienia, jakie Amerykanie mają z oryginalnym VW Type 2. W Polsce lepiej znanym jako Ogórek. Ten bus z płaskim przodem i czterocylindrowym silnikiem chłodzonym powietrzem z tyłu był ulubieńcem wczasowiczów, dużych rodzin i słynnych podróżników. Jego elektryczny następca jest powrotem do przyszłości kultowego Volkswagena. Producent deklaruje nam jeszcze więcej swobody w odkrywaniu świata oraz przeżywaniu przygód, gdziekolwiek jesteśmy.

Przerwa na plaży z ID. Buzzem
VOLKSWAGEN

Volkswagen ID. Buzz jest przyjacielem rodziny i towarzyszem w pełnym stresu dniu. To elektryczne auto oferuje wszystko, co czyni życie łatwiejszym: nowoczesny komfort, zupełnie nowy design wnętrza.

Widok wnętrza ID. Buzza przez panoramiczny dach
VOLKSWAGEN

Oprócz tego, że pojazd będzie w pełni elektryczny, VW oczekuje również, że ID Buzz będzie flagowym produktem firmy w zakresie autonomicznej jazdy. ID Buzz będzie używany w samojezdnych taksówkach, które VW planuje wprowadzić w 2026 roku w Hamburgu w Niemczech. Bus będzie również dostępny w wersjach do przewozu ładunków.

6 Komentarze
 1. Michał mówi

  Też myślę o elektryku, a nawet bardziej o hybrydzie. Moglibyście napisać artykuł o najfajniejszych samochodach hybrydowych dostępnych w salonach.

 2. heavenly music mówi

  heavenly music

 3. santorini coffee shop mówi

  santorini coffee shop

 4. workout mix mówi

  workout mix

 5. binance mówi

  Can you be more specific about the content of your article? After reading it, I still have some doubts. Hope you can help me. https://www.binance.info/ka-GE/join?ref=S5H7X3LP

 6. stress relief mówi

  stress relief

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

error: Treści MENSIDER.COM są chronione.