TVP jako jedyna stacja odmówiła emisji spotu reklamowego z pocałunkiem dwóch kobiet

Ten artykuł przeczytasz w minutę

1

Publiczna telewizja twierdzi, że zlecona emisja reklamy marki Yes godzi we wrażliwość jej odbiorców. Wszystko dlatego, że w reklamie wioślarka Katarzyna Zillmann całuje się ze swoją partnerką – Julią Walczak.

Katarzyna Zillmann to jedna z wioślarek, które na olimpiadzie w Tokio wywalczyły dla Polski pierwsze podium. Po zdobyciu olimpijskiego srebra podziękowała na antenie TVP swojej dziewczynie Julii Walczak, która również jest kajakarką. Teraz Telewizja Publiczna TVP odmówiła emisji reklamy, w której wspomniane kobiety wymieniają się pocałunkami.

TVP nie wyemituje reklamy, w której Katarzyna Zillmann jest z partnerką? - Wiadomości

Hasłem przewodnim najnowszej kampani reklamowej marki biżuterii Yes jest: „Jestem kobietą”. Bohaterkami „kontrowersyjnej” kampanii są kobieta biznesu i mama trójki dzieci Aleksandra Żebrowska, wioślarka Katarzyna Zillmann wraz z jej partnerką Julią Walczak, Aleksandra Wiederek-Barańska, ambasador profilaktyki przeciwnowotworowej piersi, Bogna Golec modelka plus size oraz Christina Flagmeier, która karierę w modelingu rozpoczęła w wieku 74 lat. Natomiast w spocie sponsorskim „Jestem kobietą, bo się nią czuję” wystąpiła Neo Mosa, osoba o płynnej płci.

Kobiety zbyt często słyszą słowo nie” – marka Yes mówi im w kampanii „tak” - Marketing przy Kawie

Kampanię marki Yes można zobaczyć wszędzie – poza TVP

Kampanię marki biżuteryjnej będzie można zobaczyć w telewizji, Internecie, prasie, salonach sprzedażowych oraz sieci kin Cinema City.

Telewizja Polska jako jedyna stacja telewizyjna odmówiła emisji spotów marki Yes. Tłumaczą to tym, że godzi to we wrażliwość jej odbiorców. TVP miała nie zgodzić się na emisję spotu w obecnej wersji. Zażądała usunięcia ujęć z parą nieheteronormatywną, a także ujęć nagości. Chodzi o ujęcia z Aleksandrą Żebrowską karmiącą dziecko piersią i Aleksandrą Wiederek-Barańską, która poddała się mastektomii i odkrywa kawałek dekoltu.

Na razie Telewizja Polska nie komentuje tej sprawy.

Obejrzyj reklamę godzącą we wrażliwość odbiorców TVP:

 

1 komentarz
  1. Binance referral mówi

    Thanks for sharing. I read many of your blog posts, cool, your blog is very good. https://www.binance.com/ph/register?ref=FIHEGIZ8

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

error: Treści MENSIDER.COM są chronione.