Trzy inwestycje, które zmienią Twój gamingowy sprzęt

Ten artykuł przeczytasz w 3 min

0

Pomimo faktu, że niezliczeni gracze uparcie sięgają po dwóch liderów sceny gier 2020 roku – Xbox Series X i PlayStation 5, wielu graczy na całym świecie zdecydowało się zamiast tego zainwestować w stworzenie własnego, dostosowanego do potrzeb komputera do gier.

Korzyści płynące z wyboru gry za pośrednictwem dedykowanego i w pełni konfigurowalnego komputera zamiast sprzętu, którego w większości przypadków nie można zmodyfikować w żaden znaczący sposób, są praktycznie nieograniczone. Od nieskończenie doskonałej grafiki po kompatybilność wsteczną i ekskluzywne gry na PC, takie jak Disco Elysium, Mr Green i League of Legends – wydawałoby się, że platformy do gier mają to wszystko.

Jeśli dopiero zaczynasz przygodę ze światem niestandardowych komputerów PC, może się wydawać, że istnieje przytłaczająco długa lista niezbędnych rzeczy, które możesz kupić, zanim będzie mógł konkurować z najnowocześniejszą grą konsolową. Jednak nie musi tak być – gdy już zainwestujesz w dobry komputer do gier, dostosowanie go do własnych wymagań nie powinno kosztować krocia.

Przeczytaj więcej o trzech najważniejszych inwestycjach, które zapewnią niesamowite wrażenia dla każdego tytułu, w który grasz.

fot. Canva

 

KARTA GRAFICZNA

GPU lub procesor graficzny istnieje w takiej czy innej formie w każdym komputerze na rynku – bez niego ekran byłby teraz całkowicie bezużyteczny. Jednak zewnętrzna karta graficzna będzie oferować znacznie więcej pod względem surowej mocy i ostrości, niż zintegrowany GPU już istniejący w twoim komputerze.

Oczywiście charakter rozgrywki będzie decydował o tym, czy potrzebujesz zewnętrznej karty graficznej, czy nie – i na szczęście nie są one od razu niezbędne, nawet jeśli grasz w nieco bardziej podatny tytuł. Jeśli używasz komputera jako emulatora na przykład starszych tytułów lub do grania w mniej obciążające grafikę tytuły w przeglądarce, karta graficzna prawdopodobnie okaże się stratą pieniędzy.

Jeśli jednak okaże się, że najnowsze tytuły nie zapewniają krystalicznie czystej i ostrej jak brzytwa grafiki, którą obiecali ci miłośnicy gier komputerowych, to prawdopodobnie nadszedł czas, aby rozważyć ulepszenie swojego procesora graficznego.

 

SYSTEM CHŁODZENIA

Nic dziwnego, że najnowsze gry mogą wywołać na naszych komputerach coś w rodzaju małego piekła. Technologia napędzająca te tytuły jest coraz lepsza, a to oznacza, że nasze maszyny muszą pracować niesamowicie ciężko, aby nadążyć za mechaniką samych gier – a niestety przegrzany komputer to zła wiadomość dla pochłoniętego gracza. Za każdym razem, gdy komputer jest zbyt gorący, ryzykujesz zdestabilizowanie sesji i prawdopodobnie samego komputera.

Komputerowe systemy chłodzenia mają wiele różnych form. Systemy chłodzenia powietrzem wykorzystują wentylatory, aby zapewnić, że platforma nigdy nie przekroczy około 60 stopni, podczas gdy systemy chłodzenia wodą pompują chłodną ciecz do poszczególnych komponentów, za pośrednictwem bloku wodnego, który ściśle przylega do chłodzonego podzespołu i odbiera jego ciepło, a następnie odprowadza na zewnątrz, aby utrzymać niską temperaturę.

KLAWIATURA DO GIER

Chociaż możesz sobie doskonale radzić ze standardową klawiaturą podczas pracy, pisania e-maili i robienia zakupów online, to zainwestowanie w  klawiaturę gamingową sprawi, że jakość Twoich rozgrywek zostanie ulepszona dziesięciokrotnie. Te urządzenia zostały zaprojektowane z myślą o specyficznych wymaganiach związanych z grami i zapewniają, że nigdy nie pominiesz rytmu z powodu ciężko wchodzącego klawisza lub trudności z uzyskaniem odpowiedzi na lekkie dotknięcie.

Niedrogie klawiatury do gier są dość łatwe do zdobycia – podobnie jak te „wypasione”. Każdy gracz zgodzi się z jednym: gdy tylko wypróbujesz dla siebie dedykowaną klawiaturę do gier, z pewnością zrozumiesz, o co w tym wszystkim chodzi.

 

Zbudowanie własnego komputera do gier jest niezwykle korzystnym i satysfakcjonującym doświadczeniem i może być dokładnie tym, czego potrzebuje Twoja nowoczesna ludzka gamingowa jaskinia,  aby poczuć wytchnienie od codziennej harówki. Nie wskakuj od razu do kupowania całego zestawu – zacznij od tego, co najważniejsze, a następnie dowiedz się, czego potrzebujecie – Ty i Twoje nawyki w grach.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

error: Treści MENSIDER.COM są chronione.