Tokio 2020: Członkowie męskiej drużyny szermierczej z USA nosili różowe maski! Dlaczego?

Ten artykuł przeczytasz w minutę

0

Część amerykańskiej męskiej drużyny szermierzy nosiła różowe maski, aby wspierać ofiary napaści na tle seksualnym. Zespół protestował przeciwko obecności Alena Hadzica, który został oskarżony o niewłaściwe zachowanie seksualne.

W piątek, 30 lipca, trzech członków amerykańskiej olimpijskiej drużyny szermierczej mężczyzn nosiło różowe maski przed rozpoczęciem swoich rozgrywek. Jake Hoyle, Curtis McDowald i Yeisser Ramirez protestowali przeciwko obecności swojego kolegi Alena Hadzica. Ciążą na nim zarzuty o napaść seksualną trzech kobiet w trzech oddzielnych przypadkach, w latach 2013-2015. Hadzic, który nosił czarną maskę, zaprzecza zarzutom.

Tokyo 2020 - Alen Hadzic
Alen Hadzic /GETTY IMAGES

Tokio 2020: Hadzic początkowo zawieszony

US Center for SafeSport początkowo zawiesiło uczestnictwo Hadzica w igrzyskach olimpijskich. Jego kwalifikacja olimpijska została ostatecznie przywrócona po odwołaniu do arbitra. Nie pozwolono mu jednak pozostać w wiosce olimpijskiej . Według New York Times , USA Fencing powiedziała 29-latkowi, że jego zespół „wyraził obawy dotyczące ich bezpieczeństwa i dobrego samopoczucia” ze względu na jego obecność.

 

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

error: Treści MENSIDER.COM są chronione.