Tabletka na kaca – w 30 min zmniejsza stężenie alkoholu o połowę

Ten news przeczytasz w minutę

Nowa „cudowna” pigułka zapobiegająca kacowi obiecuje zablokować skutki nadmiernego picia, pozostawiając dla umiarkowanie pijących uczucie świeżości następnego dnia.

Nowy suplement na kaca właśnie trafił do sprzedaży w Wielkiej Brytanii. Jest sprzedawany przez szwedzką firmę Myrkl jako „pigułka przed wypiciem, która działa”.

Kac Vegas w Bangkoku - Cały Film Online - Obejrzyj Już Teraz! [PL]

Myrkl twierdzi, że rozkłada 70% alkoholu w 60 minut, aby mieć pewność, że nieprzyjemny kac nie zmorduje Cię po całonocnej imprezie. Czy to rozwiązanie przeciw kacowi to rzeczywiście cudowna pigułka, czy może jest to zbyt piękne, aby mogło być prawdziwe? Oto, co wiemy.

Co to jest Myrkl? 

Kuracja antykacowa to dwie tabletki. Firma zaleca, aby obie tabletki zażyć przed wypiciem, jedną 12 godzin przed i drugą godzinę przed. Jest to zasadniczo suplement probiotyczny, który zawiera dwie ważne zdrowe bakterie (Bacillus subtilis i Bacillus coagulans), które rozkładają alkohol i zamieniają go w wodę i dwutlenek węgla.  Zawiera również aminokwas L-cysteinę i witaminę B12. Ta kombinacja zażyta przed wypiciem alkoholu ma być w stanie rozłożyć nawet 70 proc. czystego alkoholu nim ten w ogóle dotrze do wątroby, w ciągu godziny po jego spożyciu.

Pigułki mają kwasoodporną kapsułkę, która ma zapewnić, że bakterie nie zostaną uwolnione, dopóki nie dotrą do jelita, gdzie większość alkoholu jest wchłaniana do krwiobiegu. Należy wziąć pod uwagę, że neutralizacja alkoholu w krwiobiegu oznacza, że ​​nie będziesz doświadczać krótkotrwałych skutków alkoholu: euforii i relaksu. Rozkładając alkohol tak szybko, efekty odczujesz krócej.

Czy Myrkl zapobiega kacowi?

Istnieje kilka czynników, które przyczyniają się do powstania kaca . Odwodnienie (co powoduje ból głowy) jest jednym z najważniejszych czynników, choć nie jedynym. Podrażnienie żołądka i jelita cienkiego spowodowane spożyciem alkoholu  może również powodować nudności i ból żołądka następnego dnia. Myrkl ma na celu zapobieganie odwodnieniu, ale nie zapobieganie zaburzeniu równowagi elektrolitów lub wpływowi alkoholu na żołądek.

Dowody na skuteczność Myrkl opierają się obecnie na jednym opublikowanym badaniu, w którym stwierdzono, że poziom alkoholu we krwi był o 70% niższy po godzinie od przyjęcia suplementu diety w porównaniu z placebo. Ograniczenia badania obejmują małą populację próby z różnymi wynikami wśród uczestników. Badanie objęło próbę 24 młodych dorosłych, co pozostawia pytania o to, jak wyniki odnoszą się do większej populacji. Różne ilości alkoholu we krwi na osobę pokazują, jak każdy organizm inaczej radzi sobie z alkoholem.

All you need to know about the new anti-hangover pill now on sale in the UK - Leicestershire Live

Czy taki środek jest etyczny?

Koncepcja pigułki na kaca jest teoretycznie świetna: kto nie chciałby pominąć potencjalnego wycieńczenia lub bólu głowy po nocnym piciu? Ale czy ten produkt może przyczynić się do nadużywania alkoholu? Suplement, który potencjalnie eliminuje zewnętrzne negatywne skutki alkoholu, może zachęcać do picia większej ilości alkoholu… co może prowadzić do alkoholizmu.

Håkan Magnusson, dyrektor generalny De Faire Medical, powiedział, że Myrkl „nie ma na celu łagodzenia skutków nadmiernej konsumpcji i ludzie nie powinni używać Myrkla jako wymówki do spożywania większej ilości alkoholu”.

Myrkl nie eliminuje szkód, jakie nadmierne spożycie alkoholu ma na wątrobę. Odpowiedzialne picie powinno być zawsze praktykowane, z Myrklem lub bez. 

Czy Myrkl będzie dostępny w Polsce?

Możliwe, że ten dzień nastąpi, jednak póki co Polacy mogą być tylko cierpliwi. Zgodnie z informacjami opublikowanymi na stronie producenta tabletki są dostępne w sprzedaży w następujących krajach:

  • Wielka Brytania
  • Niemcy
  • Francja
  • Irlandia
  • Włochy
  • Szwecja
  • Dania
  • Austria
  • Finlandia
  • Szwajcaria

Co pić i jeść, by zwiększyć libido? Część 2

 

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

error: Treści MENSIDER.COM są chronione.