Ta niesamowita funkcja będzie dostępna wyłącznie w modelach iPhone 13 Pro

Ten artykuł przeczytasz w minutę

0

iPhone 13 Pro otrzyma aparat z sensorem LiDAR. Apple nie zamierza go umieścić w tańszych smartfonach. Element kamery będzie dostępny wyłącznie dla iPhone’a 13 Pro.

 

Apple przygotowuje się do wprowadzenia na rynek czterech nowych iPhone’ów na 2021 rok, w tym modeli: iPhone 1, iPhone 13 mini, iPhone 13 Pro i iPhone 13 Pro Max. Chociaż niektóre funkcje będą takie same we wszystkich czterech telefonach, obecne doniesienia mówią, że jedna z najciekawszych funkcji – LiDAR – będzie dostępna wyłącznie dla iPhone’a 13 Pro i Pro Max.

iPhone 13 i 13 Pro - wszystkie przecieki w jednym miejscu

DylanDKT podzielił się na Twitterze odkryciem, że Apple planuje odróżnić modele Pro od pozostałych, podobnie jak było w przypadku iPhone 12 Pro. Duża część tych szczególnych różnic, które iPhone 13 Pro i iPhone 13 Pro Max będą miały w stosunku do zwykłych modeli, to czujniki LiDAR, których Apple używał w wybranych modelach iPada. Czujniki LiDAR wykorzystują technologię Time-of-Flight (ToF) do dokładniejszego pomiaru odległości między czujnikiem a obiektem. Ta technologia poprawi wrażenia z rozszerzonej rzeczywistości na iPhonie i zapewni lepszą głębię niektórych ujęć.

Wokół iPhone’a 13 krążyły hordy plotek, a niektórzy wcześnie mówili, że czujniki LiDAR będą dostępne na całej gamie iPhone’ów 2021. Dylan jednak się z tym nie zgadza. Według jego tweeta „LiDAR pojawi się tylko w modelach pro iPhone’a”. Powiedział też, że Apple w pewnym momencie myślało o wyposażeniu wszystkich modeli iPhone’a 13 w czujnik LiDAR, ale z jakiegoś powodu Apple nie realizuje swoich początkowych planów.

Ultraszerokokątna kamera z autofokusem w iPhone'ach 13 - Mój Mac

W swoim tweecie Dylan nazwał tegorocznego iPhone’a zarówno iPhone’em 13, jak i iPhone’em 12S, co oznacza, że ​​nie wyklucza spekulacji, że telefony iPhone w tym roku nie są w rzeczywistości wystarczająco dużym ulepszeniem swojego poprzednika. Zamiast tego prawdopodobnie będą to stopniowe aktualizacje w stosunku do zeszłorocznego iPhone’a 12, a więc iPhone’a 12S. Warto zauważyć, że raport powołujący się na łańcuchy dostaw potwierdził, że iPhone 2021 firmy Apple będzie nosił nazwę iPhone 13, a nie iPhone 12S.

iPhone 13 Pro - Samsung rusza z produkcją ekranów ProMotion dla Apple

Oprócz czujnika LiDAR w iPhone 13 Pro i iPhone 13 Pro Max, oba modele iPhone’a będą miały dodatkowy aparat z tyłu. Ultraszerokokątny aparat z systemem tylnych kamer w modelach Pro prawdopodobnie będzie lepszy pod względem jakości zdjęć i funkcji w porównaniu z modelami iPhone’a 12 Pro. iPhone 13 Pro i iPhone 13 Pro Max będą miały wygląd podobny do iPhone’a 12 Pro i iPhone’a 12 Pro Max. Apple prawdopodobnie wypuści je we wrześniu.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

error: Treści MENSIDER.COM są chronione.