„Strefa bez dzieci”. Ta europejska linia wprowadza miejsca tylko dla dorosłych

Ten artykuł przeczytasz w minutę

Corendon jest pierwszym europejskim przewoźnikiem, który oferuje tę usługę, podążając za przykładem niektórych międzynarodowych linii lotniczych, takich jak AirAsia.

Jeśli kiedykolwiek zdarzyło ci się przetrwać lot w towarzystwie płaczącego dziecka, doskonale zrozumiesz potrzebę stworzenia strefy bez dzieci.

Strefa bez dzieci

Turecka linia lotnicza Corendon Airlines, przychodzi z pomocą. Firma właśnie ogłosiła wprowadzenie stref wolnych od dzieci na jednej ze swoich tras. Tzw. strefa „Tylko dla Dorosłych” będzie dostępna dla pasażerów powyżej 16 roku życia. Jak dotąd na takie rozwiązanie nie zdecydował się żaden inny europejski przewoźnik. Linia planuje rozpoczęcie świadczenia usługi w listopadzie 2023, która początkowo będzie obejmować tylko jedną trasę: z Amsterdamu do Curaçao.

Dodatkowe 45 euro za zarezerwowanie miejsca w strefie

Specjalna strefa przeznaczona dla dorosłych pasażerów obejmie 93 miejsca umiejscowione w przedniej części samolotu. Zostanie odseparowana od pozostałej części kabiny ścianami oraz dźwiękochłonnymi kurtynami. Dostęp do tej strefy będzie możliwy dla osób, które ukończyły 16 lat lub więcej. Za zarezerwowanie miejsca w tej specjalnej strefie będzie wymagana dodatkowa opłata w wysokości 45 euro. Dodatkowo, będzie dostępnych dziewięć miejsc z większą przestrzenią na nogi, za co trzeba będzie uiścić dopłatę w wysokości 100 euro.

Letnie Must-Have: Niezbędne produkty w twojej kosmetyczce

Które linie lotnicze posiadają podobne rozwiązania?

Corendon staje się pierwszym europejskim przewoźnikiem, który wprowadza strefy wyłącznie dla osób dorosłych. Istnieją jednak już pewne międzynarodowe linie lotnicze, które świadczą podobną usługę. Przykładowo, AirAsia X posiada tzw. cichą strefę na swoich długodystansowych lotach A330, zarezerwowaną dla pasażerów w wieku 12 lat i powyżej. Natomiast Scoot, niskokosztowy przewoźnik z Singapuru, oferuje kabiny ScootinSilence na swoich lotach obsługiwanych samolotami 787, dostępne wyłącznie dla pasażerów mających przynajmniej 12 lat.

 

Zródło: Euronews

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

error: Treści MENSIDER.COM są chronione.