Starlab – nadmuchiwana komercyjna stacja kosmiczna, może pojawić się na orbicie do 2027 r.

Ten artykuł przeczytasz w minutę

2

Międzynarodowa Stacja Kosmiczna ma ponad 20 lat, a NASA i prywatne firmy kosmiczne już patrzą w przyszłość. Następna generacja stacji kosmicznych może wyglądać jak Starlab, orbitalny ośrodek badawczy ogłoszony przez Nanoracks w czwartek.

Komercyjna firma kosmiczna kieruje pracami rozwojowymi Starlab z pomocą swojego większościowego udziałowca Voyager Space i Lockheed Martin, firmy z długą historią w rozwoju statków kosmicznych. Stacja kosmiczna Starlab będzie przeznaczona dla czterech astronautów. Nanoracks ma na celu uruchomienie jej do 2027 roku.

Starlab
fot. Materiały prasowe/ Nanoracks

 

Podstawowe elementy stacji kosmicznej Starlab obejmują duży nadmuchiwany habitat, zaprojektowany i zbudowany przez Lockheed Martin, metalowy węzeł dokujący, element zasilania i napędu, duże ramię robota do obsługi ładunków oraz – system laboratorium do obsługi wszechstronnych możliwości badawczych, naukowych i produkcyjnych” – powiedział Nanoracks w oświadczeniu.

Przestrzeń orbitalna jest pełna potencjału biznesowego, od kręcenia filmów, po prowadzenie badań medycznych i materiałowych. Nanoracks widzi możliwości współpracy z rządowymi agencjami kosmicznymi i prywatnymi firmami oraz goszczenia kosmicznych turystów. 

 

Starlab
fot. Materiały prasowe/ Nanoracks

 

Między ogłoszeniem stacji kosmicznej, a jej uruchomieniem jest długa droga. Zainteresowanie przestrzenią kosmiczną jako centrum badań i turystyki oznacza, że ​​Nanorack prawdopodobnie nie będą osamotnione w wyścigu o nowe siedliska dla ludzi na orbicie. Być może do tego czasu będzie tam nawet luksusowy hotel .

2 Komentarze
  1. cafe ambience mówi

    cafe ambience

  2. sleep music mówi

    sleep music

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

error: Treści MENSIDER.COM są chronione.