„Squid Game” podbija rankingi oglądalności! Dowiedz się więcej o koreańskim serialu

Ten artykuł przeczytasz w 2 min

6

Południowokoreański dramat o przetrwaniu, który przez dekadę był odrzucany jako groteskowy i nierealistyczny. Teraz jest na dobrej drodze, aby stać się najczęściej oglądanym serialem na Netflix.

Squid Game – o czym jest ten serial?

Najnowszy hit Netflixa naprawdę zabija. Jeśli do tej pory o tym nie słyszałeś, Squid Game to thriller o przetrwaniu, którego akcja toczy się we współczesnym Seulu, gdzie głęboko zadłużeni Koreańczycy są zwabiani do grania w serię dziecięcych gier, aby mieć szansę na wygranie 45,6 miliarda wonów (ok. 150 000 000 zł).

Squid Game
fot. Netflix

Konsekwencją przegranej jest natychmiastowa śmierć. Jest to starannie dopracowana, choć głęboko niepokojąca, dziewięcioczęściowa seria przesiąknięta dystopijnym horrorem, która jest skrzyżowaniem Igrzysk śmierci, brytyjskiego serialu science-fiction Black Mirror i nagrodzonego Oscarem południowokoreańskiego dramatu Parasite.

Przez dekadę lokalne studia odrzucały fabularyzowaną prezentację serialu jako zbyt groteskową i zbyt nierealistyczną. Jednak scenariusz doczekał się realizacji, a wyniki oglądalności zaskoczyły wszystkich.

Squid Game
fot. Netflix

Rekordowy wynik oglądalności

Squid Game zajęło pierwsze miejsce w USA zaledwie cztery dni po premierze (17 września) – to szybciej niż dla jakiegokolwiek innego serialu nieanglojęzycznego. Oczekuje się, że serial będzie oglądany przez ponad 82 miliony subskrybentów na całym świecie w ciągu pierwszych 28 dni. 

Numer z wizytówki istnieje naprawdę

Niedawno w sieci pojawiły się informacje, że numer telefonu, zapisany na wizytówce, którą otrzymują bohaterowie, istnieje naprawdę. Ludzie dzwoniący dniami i nocami na podany numer nie dodzwaniali się jednak tam, gdzie myśleli.  Telefon odbierał prawdziwy właściciel numeru, mieszkający w prowincji Gyeongii. Obecnie Netflix proponuje właścicielowi odkupienie jego numeru telefonu.

Squid Game — zwiastun

Dla osób, które nie oglądały jeszcze tego wyjątkowego serialu, polecamy szybkie zapoznanie się z poniższym zwiastunem!

Czy doczekamy się drugiego sezonu?

Fani serialu rozpisują się na forach na temat potencjalnego drugiego sezonu serialu. Reżyser Hwang Donhg Hyuk zapytany o kontynuacje serialu przyznał, że nie planuje drugiego sezonu, jednak nie wyklucza dalszych części. Nasza redakcja zdecydowanie polubiła Squid Game i będziemy śledzić dalsze losy serialu.

6 Komentarze
 1. Backlinks mówi

  gpdgrdnpe dectf uslumom duuk ghbcdpobrwehyel

 2. couples therapy chicago

  … [Trackback]

  […] Here you will find 86832 additional Info on that Topic: mensider.com/squid-game-podbija-rankingi-ogladalnosci-dowiedz-sie-wiecej-o-koreanskim-serialu/ […]

 3. sunset cruise barcelona

  … [Trackback]

  […] Read More Information here to that Topic: mensider.com/squid-game-podbija-rankingi-ogladalnosci-dowiedz-sie-wiecej-o-koreanskim-serialu/ […]

 4. saxenda weight loss

  … [Trackback]

  […] Read More on to that Topic: mensider.com/squid-game-podbija-rankingi-ogladalnosci-dowiedz-sie-wiecej-o-koreanskim-serialu/ […]

 5. ufatesla

  … [Trackback]

  […] Info to that Topic: mensider.com/squid-game-podbija-rankingi-ogladalnosci-dowiedz-sie-wiecej-o-koreanskim-serialu/ […]

 6. gate borsası güvenilir mi mówi

  I am a website designer. Recently, I am designing a website template about gate.io. The boss’s requirements are very strange, which makes me very difficult. I have consulted many websites, and later I discovered your blog, which is the style I hope to need. thank you very much. Would you allow me to use your blog style as a reference? thank you!

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

error: Treści MENSIDER.COM są chronione.