Spadające gwiazdy w lipcu? Kiedy obserwować Perseidy?

Ten artykuł przeczytasz w niecałą minutę

0

Noce spadających gwiazd od zawsze wzbudzały zainteresowanie szerszej publiki. Co ciekawe – nie trzeba na nie czekać do sierpnia. Lipcowe niebo również obfituje w niezwykłe pokazy. Kiedy będzie noc spadających gwiazd? Kiedy można obserwować Perseidy?

 

Spadające gwiazdy – kiedy w lipcu?

Zazwyczaj spadające gwiazdy kojarzą się nam wszystkich przede wszystkim z sierpniem. Zazwyczaj największe spektrum Perseidów przypada zazwyczaj po 10 sierpnia. Co ciekawe spadające gwiazdy można oglądać zdecydowanie wcześniej. Dla jednych romantyczne noce, dla innych realizacja swojej pasji – wyjątkowe pokazy na niebie można obserwować już w lipcu. I to nie fakenews!

Obserwuj Perseidy 12 sierpnia. Noc ?spadających gwiazd?.

Perseidy – jeden z najbardziej regularnych rojów meteorów. Są one obserwowane od około 2000 lat, zaś najwcześniejsze informacje o obserwacjach pochodzą z Dalekiego Wschodu. Czasem nazywane są „łzami świętego Wawrzyńca”, co wiąże się z datą jego domniemanej męczeńskiej śmierci 10 sierpnia. Dla tych wszystkich, którzy nie mogą się już doczekać zobaczenia spadających gwiazd – możecie wypatrywać ich wcześniej.

Spadające gwiazdy w lipcu

Rój Perseidów jest widoczny już od lipca. Tegoroczna aktywność rozpoczęła się dokładnie 17 lipca. Od tego dnia, aż do sierpnia możecie wypatrywać na niebie tego wspaniałego zjawiska.  Warto zaznaczyć, że nie pojawiają się one z taką częstotliwością jak sierpniu

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

error: Treści MENSIDER.COM są chronione.