Seks a siłownia

Ten artykuł przeczytasz w 2 minuty

Seks a siłownia? Czy wiesz, że siłownia może podkręcić twoje libido? Najnowsze badania rzucają światło na ten fenomen!

Seksualne rozładowanie po siłowni

Chłopaki regularnie odwiedzający siłownie na pewno zrozumieją, że po intensywnym treningu pojawia się często potrzeba „rozładowania” na zupełnie innym polu. Jeśli zauważyłeś, że po treningu masz ochotę właśnie na seks, to nie jesteś sam. To coś, co przychodzi nam naturalnie, ale rzadko zastanawiamy się nad tym zjawiskiem głębiej.

W czasopiśmie „Psychophysiology” niemiecki zespół naukowców przeprowadził nieduże badanie, aby sprawdzić wpływ fizycznego wysiłku na reakcje mężczyzn na bodźce seksualne. Wyniki potwierdziły, że fizyczne stresory mają korelacyjny wpływ na podniecenie seksualne.

Jak ważny jest seks w związkach?

Seks a siłownia – kolejny powód, by się wybrać

Artykuł w czasopiśmie nosił tytuł „Increased Pupil And Heart-Rate Responses To Sexual Stimuli In Men After Physical Exertion” – co tłumaczy się na język zrozumiały dla zwykłego śmiertelnika jako „ćwiczenia mogą cię podniecić!”. Badania potwierdzają – obserwując reakcję skóry, oczu, tętna i ciśnienia krwi, że ostre fizyczne napięcie może zwiększyć reakcję fizjologiczną na bodźce erotyczne.

Badanie przeprowadzono na grupie 43 studentów w wieku 20 lat, wprowadzając połowę z nich (grupę testową) do trudnego zadania fizycznego trwającego trzy minuty. Bezpośrednio po tym grupie pokazano serię różnych obrazów – od graficznych/violent, seksualnych po zwyczajne. Grupa testowa wykazała większą fizjologiczną reakcję na obrazy erotyczne niż grupa kontrolna, potwierdzając poprawność postawionej hipotezy.

Siłownia dobra w każdym wieku

Badana grupa może składała się z młodych studentów, ale wprowadzenie ruchu i ćwiczeń do swojego życia to świetny pomysł w każdym wieku. Dla tych, którzy nie są zaznajomieni z siłownią i ćwiczeniami w ogóle, wypracowanie rutyny może być trudne i nieco przerażające. Ale pamiętaj, że dobre samopoczucie po treningu i dodatkowe korzyści, mogą być wartością dodaną. A więc, na co jeszcze czekasz? Do dzieła!

Źródło: https://onlinelibrary.wiley.com/doi/10.1111/psyp.14254

Trener personalny — czy pomoże Tobie w treningu?

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

error: Treści MENSIDER.COM są chronione.