„Rojst” doczekał się drugiego sezonu! Sprawdź datę premiery!

Ten artykuł przeczytasz w 2 min

2

W pierwszym sezonie „Rojsta” intrygujące były kryminalne zagadki oraz przedstawienie polskiej prowincji lat 80. Nowy sezon pt. „Rojst ’97” równie wiarygodnie przenosi nas w lato 1997 roku oraz słynną „powódź tysiąclecia”. Trzymający w nieustającym napięciu serial, wprowadza także nowych, interesujących bohaterów.

Co zaskakujące, mamy do czynienia z rzadkim przypadkiem, kiedy druga część nie tylko dorównuje pierwszej, ale nawet ją przewyższa. Nie obrazilibyśmy się, jeżeli za kilka lat Jan Holoubek zdecyduje się nakręcić sezon trzeci, wprowadzający nas w realia XXI w.

Seria tajemnic w Grontach

Rojst’97 rozpoczyna się podczas „powodzi stulecia”, która nawiedziła południowy zachód Polski latem 1997 roku. W mieście pękają wały i nieokiełznany żywioł zalewa część miasta oraz las na Grontach. Woda odsłania przy tym zakopane w lesie ludzkie szczątki oraz ciało nastoletniego chłopca, który uznany zostaje za przypadkową ofiarę powodzi.

Te dwa, tylko pozornie niezwiązane ze sobą, wydarzenia odkrywają serię tajemnic w mieście. Gronty to teraz miejsce zbrodni, której rozwiązaniem zajmie się Anna Jass (Magdalena Różczka) – bezkompromisowa policjantka z Warszawy – oraz miejscowy inspektor Adam Mika (Łukasz Simlat). W międzyczasie do miasta wraca Piotr Zarzycki (Dawid Ogrodnik), aby zostać nowym redaktorem naczelnym „Kuriera”. Natomiast Witold Wanycz (Andrzej Seweryn) wydaje się nosić w sobie odpowiedzi na większość zadawanych przez policję pytań. Jego życie jednak pochłaniają wspomnienia, które nie dają mu spokoju.

"Rojst '97"
fot. Netflix/ Materiały Prasowe

To opowieść także o Polsce

Rojst’97 poza kryminalną intrygą, jest również opowieścią o fascynujących latach 90. w Polsce czasu transformacji oraz odkupienia. Produkcja Frame sp. z o.o. Reżyserem i współautorem scenariusza (który powstał na kanwie scenariusza Marcina Wrony i Pawła Maślony pt. „Mord”), napisanego razem z Kasprem Bajonem, jest Jan Holoubek.

„Rojst ’97” – Gdzie i kiedy premiera?

Najnowszą produkcję Jana Holoubka możemy oglądnąć na platformie Netlfix od dzisiaj (7 lipca 2021).

Czy jest szansa na trzeci sezon „Rojsta”?

Obecnie sami twórcy serialu oraz Netflix, nie komentują pytań o potencjalny 3 sezon serialu. „Rojst ’97” okazał się strzałem w dziesiątkę , a jego akcja rozbudziła tylko dalszy apetyt. Pomimo milczenia na temat kolejnego sezonu, produkcja Jana Holoubka pozostawia uchylone drzwi do kontynuacji serii.

2 Komentarze
  1. Пароль на gate io mówi

    Reading your article has greatly helped me, and I agree with you. But I still have some questions. Can you help me? I will pay attention to your answer. thank you.

  2. Binance创建账户 mówi

    I don’t think the title of your article matches the content lol. Just kidding, mainly because I had some doubts after reading the article. https://www.binance.com/zh-CN/join?ref=B4EPR6J0

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

error: Treści MENSIDER.COM są chronione.