Robert Lewandowski dostał nowy samochód. Będzie jeździł elektrykiem!

Ten artykuł przeczytasz w 2 min

7

Audi od dawna współpracuje z FC Bayern. Flota pojazdów piłkarza od września 2002 roku staje się coraz bardziej elektryczna. Wszystko to dzięki umowie, którą bawarski klub jest związany z marką z Ingolstadt.

Audi: Elektryki dla całej drużyny

Neuburg nad Dunajem, 30 lipca 2021 r. Audi i FC Bayern Monachium kontynuują ofensywę elektryfikacji. Dziesięciu piłkarzy, w tym gwiazda drużyny – Robert Lewandowski oraz pięciu działaczy FC Bayern, odebrali swoje nowe samochody służbowe. W pełni elektryczne modele Audi e-tron GT lub Audi RS e-tron GT premium.

Robert Lewandowski
fot. Materiały prasowe/ AUDI AG

Audi współpracuje z FC Bayern

Audi współpracuje z FC Bayern Monachium na polu zwiększania świadomości na temat przyszłościowej e-mobilności. We wrześniu 2020 roku, FC Bayern i Audi rozpoczęły wspólną podróż w kierunku zrównoważonej mobilności. Od tego momentu, flota klubowa jest systematycznie uzupełniania o samochody elektryczne. Wielu zawodników i członków zarządu klubu już teraz porusza się po drogach w pełni elektrycznymi modelami Audi.

Teraz partnerzy poczynili kolejny krok w rozwoju elektryfikacji floty pojazdów FC Bayern. Piętnastu zawodników i działaczy FC Bayern otrzymało nowe, mocne, sportowe i w pełni elektryczne Audi e-tron GT i Audi RS e-tron GT.

 

Robert Lewandowski: piłkarze Bayernu Monachium otrzymują nowe Audi e-tron GT - 9.
fot. Materiały prasowe/ AUDI AG

Elektryk też może być szybki

Podczas oficjalnego przekazania samochodów w Driver Experience Center w Neuburgu, dziesięciu zawodników FC Bayern przekonało się, jak hipnotyzujące może być przyspieszenie sportowego samochodu elektrycznego i jak płynnie pokonuje on zakręty. Wśród nich byli rekordzista strzelców Bundesligi Robert Lewandowski oraz członkowie niemieckiej reprezentacji narodowej Leroy Sané, Leon Goretzka i Serge Gnabry.

By sprawdzić swoje umiejętności jazdy i refleks, piłkarze wykorzystali tor testowy w Audi Driving Experience Center. Pod okiem mistrzów Formuły E, Lucasa di Grassi i René Rasta, zasiedli za kierownicami Audi e-tron GT i Audi RS e-tron GT.

Robert Lewandowski: piłkarze Bayernu Monachium otrzymują nowe Audi e-tron GT - 9.
fot. Materiały prasowe/ AUDI AG

To niesamowite, jak płynnie Audi RS e-tron GT pokonuje zakręty” – tak Leroy Sané skomentował pojazd, którym z imponującą łatwością poruszał się po torze. Pochwalił też cały samochód jako udane połączenie przyjemności z jazdy, stylistyki, osiągów, sportowego charakteru i zrównoważonego rozwoju.

7 Komentarze
 1. Ola mówi

  Nic tylko zostawać piłkarzem! 😛

 2. Patryk mówi

  A trzeba było grać w nogę za dzieciaka.. może też bym dziś zgarniał fanty ?

 3. Your point of view caught my eye and was very interesting. Thanks. I have a question for you.

 4. gate io mówi

  I may need your help. I tried many ways but couldn’t solve it, but after reading your article, I think you have a way to help me. I’m looking forward for your reply. Thanks.

 5. calming music mówi

  calming music

 6. harp music mówi

  harp music

 7. relaxing sleep music mówi

  relaxing sleep music

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

error: Treści MENSIDER.COM są chronione.