Robert Lewandowski dostał nowy samochód. Będzie jeździł elektrykiem!

Ten artykuł przeczytasz w 2 min

4

Audi od dawna współpracuje z FC Bayern. Flota pojazdów piłkarza od września 2002 roku staje się coraz bardziej elektryczna. Wszystko to dzięki umowie, którą bawarski klub jest związany z marką z Ingolstadt.

Audi: Elektryki dla całej drużyny

Neuburg nad Dunajem, 30 lipca 2021 r. Audi i FC Bayern Monachium kontynuują ofensywę elektryfikacji. Dziesięciu piłkarzy, w tym gwiazda drużyny – Robert Lewandowski oraz pięciu działaczy FC Bayern, odebrali swoje nowe samochody służbowe. W pełni elektryczne modele Audi e-tron GT lub Audi RS e-tron GT premium.

Robert Lewandowski
fot. Materiały prasowe/ AUDI AG

Audi współpracuje z FC Bayern

Audi współpracuje z FC Bayern Monachium na polu zwiększania świadomości na temat przyszłościowej e-mobilności. We wrześniu 2020 roku, FC Bayern i Audi rozpoczęły wspólną podróż w kierunku zrównoważonej mobilności. Od tego momentu, flota klubowa jest systematycznie uzupełniania o samochody elektryczne. Wielu zawodników i członków zarządu klubu już teraz porusza się po drogach w pełni elektrycznymi modelami Audi.

Teraz partnerzy poczynili kolejny krok w rozwoju elektryfikacji floty pojazdów FC Bayern. Piętnastu zawodników i działaczy FC Bayern otrzymało nowe, mocne, sportowe i w pełni elektryczne Audi e-tron GT i Audi RS e-tron GT.

 

Robert Lewandowski: piłkarze Bayernu Monachium otrzymują nowe Audi e-tron GT - 9.
fot. Materiały prasowe/ AUDI AG

Elektryk też może być szybki

Podczas oficjalnego przekazania samochodów w Driver Experience Center w Neuburgu, dziesięciu zawodników FC Bayern przekonało się, jak hipnotyzujące może być przyspieszenie sportowego samochodu elektrycznego i jak płynnie pokonuje on zakręty. Wśród nich byli rekordzista strzelców Bundesligi Robert Lewandowski oraz członkowie niemieckiej reprezentacji narodowej Leroy Sané, Leon Goretzka i Serge Gnabry.

By sprawdzić swoje umiejętności jazdy i refleks, piłkarze wykorzystali tor testowy w Audi Driving Experience Center. Pod okiem mistrzów Formuły E, Lucasa di Grassi i René Rasta, zasiedli za kierownicami Audi e-tron GT i Audi RS e-tron GT.

Robert Lewandowski: piłkarze Bayernu Monachium otrzymują nowe Audi e-tron GT - 9.
fot. Materiały prasowe/ AUDI AG

To niesamowite, jak płynnie Audi RS e-tron GT pokonuje zakręty” – tak Leroy Sané skomentował pojazd, którym z imponującą łatwością poruszał się po torze. Pochwalił też cały samochód jako udane połączenie przyjemności z jazdy, stylistyki, osiągów, sportowego charakteru i zrównoważonego rozwoju.

4 Komentarze
 1. Ola mówi

  Nic tylko zostawać piłkarzem! 😛

 2. Patryk mówi

  A trzeba było grać w nogę za dzieciaka.. może też bym dziś zgarniał fanty ?

 3. registrarse en www.binance.com mówi

  Your point of view caught my eye and was very interesting. Thanks. I have a question for you.

 4. gate io mówi

  I may need your help. I tried many ways but couldn’t solve it, but after reading your article, I think you have a way to help me. I’m looking forward for your reply. Thanks.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

error: Treści MENSIDER.COM są chronione.