Queerowi projektanci, burleska, comedy impro i dancing międzypokoleniowy

Ten artykuł przeczytasz w minutę

Nie tylko Gale Otwarcia i Zamknięcia 14. LGBT+ Film Festival będą spektakularnymi wydarzeniami. Codziennie wieczorem organizatorzy przygotowali efektowne imprezy – jako towarzyszącą festiwalowi Scenę Artystyczną.

Stołeczna odsłona LGBT+ Film Festiwal odbywa się w tym roku po raz pierwszy pod patronatem Prezydenta m. st. Warszawy Rafała Trzaskowskiego. Patronem sceny artystycznej oraz oficjalnym klubem 14. edycji LGBT+ Film Festival jest warszawska brasserie & club La Pose. Same wydarzenia odbędą się w Kinotece, na które wstęp jest bezpłatny.

LGBT+ Film Festival

Przygotowujemy spektakularne imprezy, tworzone przez osoby uznane w swoich dziedzinach, gwarantujące najwyższy poziom artystyczny. Będzie to bezpieczna przestrzeń queerowej ekspresji, bogate w muzykę celebracje, okazja zobaczenia niezwykłych stylizacji i unikatowego tańca, a wszystko w atmosferze bliskości i akceptacji, zrodzonej z wrażliwości oraz szacunku do różnorodności. Scena performance: drag, burleska, ballroom, comedy impro oraz muzyka: sety dj-skie i koncerty – zapraszają organizatorzy Festiwalu.

Co czeka na gości i gościnie?

15 kwietnia – sobota
I MAKE LOVE TO FASHION.TV

Jak zapowiadają organizatorzy, będzie to impreza na skalę mediolańskiego, paryskiego, londyńskiego i nowojorskiego Tygodnia Mody! Tej nocy zapraszają całą społeczność queer i gości_nie do wspólnych tańców, brylowania na parkiecie, podziwiania show w wykonaniu społeczności ballroom. Osoby artystyczne zaprezentują kolekcje znanych queerowych projektantów.

16 kwietnia – niedziela
BURLESKA

Kto nie kocha piór, brokatu i cycków? Dlatego na niedzielę zaplanowane jest show burleskowe. Tej nocy każda z osób performeskich utożsamiać się może jako nieheteronormatywna. Będzie można zobaczyć różnorodne ekspresje, tematy i ciała. Show poprowadzi zjawiskowa Betty Q!

17 kwietnia – poniedziałek
NIE TAK TO LECIAŁO

Podobno poniedziałki to smutne dni, dlatego na ten wieczór szykowana jest ogromna dawka śmiechu. Do Kinoteki zawita ekipa z Resortu Komedii, znana między innymi z formatu „Nieheteronormatywne love stories”.

18 kwietnia – wtorek
DANCING MIĘDZYPOKOLENIOWY

Festiwalowa odsłona tej formy zabawy będzie połączona z projekcją filmu „Boylesque”. Wieczór zakończy się tańcami i niespodzianką.

19 kwietnia – środa
KONCERT GŁOSY LGBT+

Osoby, które zwyciężyły zorganizowany wcześniej w Clubie Galeria konkurs wykonają specjalny koncert dla widzów i widzek LGBT+ Film Festival. Sześć niezwykle utalentowanych, różnorodnych person scenicznych przeleje swoje emocje w GŁOSY LGBT+.

20 kwietnia – czwartek
LA DRAG

Impreza przeniesiona prostu z klubu La Pose. La Drag to cykliczne wydarzenie dragowe, którego pomysłodawczynią jest Shady Lady. Ma na celu prezentację różnych person dragowych i ich stylu. Zaprezentowane zostaną drag na najwyższym poziomie, ale, co ważne – bez nadęcia.

W programie tegorocznego LGBT+ Film Festival znalazła się rekordowa liczba ponad 100 produkcji, m.in.: nominowany w Cannes do nagrody Queer Palm męski thriller „Gorące dni” Emina Alpera i operującą estetyką delikatności „Turkusowa suknia” tunezyjskiej reżyserki Maryam Touzani. Festiwal otworzy film „Sekret nocy letniej”, debiut komediowy reżyserki Louis de Filippis. Filmem zamknięcia będzie natomiast nominowany do nagrody Queer Lion na Festiwalu w Wenecji „Eismayer” Davida Wagnera. Nie zabraknie również polskich akcentów: „Boylesque” Bogny Kowalczyk, nagrodzony na festiwalach w Krakowie, Koszalinie i Toronto oraz „Silent Love” w reżyserii Marka Kozakiewicza nominowanego do Polskich Nagród Filmowych Orły oraz krótkometrażowy „Blue Hour”, który miał szansę wystartować w wyścigu do tegorocznych Oscarów.

14. LGBT+ Film Festival Poland 2023 odbędzie się rekordowo w kinach aż dziewięciu miast oraz online. Utrzymana zostanie formuła hybrydowa, która pozwoli widzkom i widzom cieszyć się największym w Polsce świętem kina queerowego zarówno w sali kinowej, jak i w domowym zaciszu, z każdego miejsca w Polsce.

Biedroń, Ciachorowski i Schreiber na 14. LGBT+ Film Festival Poland [foto] | przeAmbitni.pl
Festiwal odwiedzi następujące miasta:

Warszawa – Kinoteka/PKiN, 14-21 kwietnia
Kraków – Kino Pod Baranami, 14-20 kwietnia
Poznań – Kino Pałacowe/CKZ, 14-20 kwietnia
Wrocław – Kino Nowe Horyzonty, 14-20 kwietnia
Łódź – Kino-Galeria Charlie, 14-20 kwietnia
Konin – Kino Kameralne/CKiS, 14-16 kwietnia
Gdańsk – Kino Kameralne Cafe, 15-21 kwietnia
Warszawa – Kino Syrena/Muzeum Warszawy, 22-28 kwietnia
Bydgoszcz – Kino Orzeł/MCK, 4-7 maja
Szczecin – Kino Zamek, 16-22 czerwca
ONLINE – Outfilm.pl, 8-22 maja

Szczegółowy program można poznać na oficjalnej stronie festiwalu www.LGBTfestival.pl. Informacje znajdują się także na Facebooku: https://www.facebook.com/LGBTfestival

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

error: Treści MENSIDER.COM są chronione.