Prezydent Korei Południowej proponuje przepis zakazujący spożywania psiego mięsa

Ten artykuł przeczytasz w minutę

5

Prezydent Korei Południowej Moon Jae-in, miłośnik psów, mówi, że „nadszedł czas” na zakończenie tradycyjnej praktyki, która staje się międzynarodowym zakłopotaniem.

Psie mięso od dawna jest częścią kuchni południowokoreańskiej, gdzie rocznie zabija się ok 1 milion psów. Jednak konsumpcja czworonogów z roku na rok spada, ponieważ więcej osób traktuje je jako życiowych towarzyszy, a nie zwierzęta gospodarskie. Ta tradycyjna praktyka ta jest czymś w rodzaju tabu wśród młodszych pokoleń, a presja ze strony obrońców praw zwierząt rośnie.

Czy nie nadszedł czas, aby rozważyć zakaz spożywania psiego mięsa?” – takie pytanie skierował prezydent do premiera Kim Boo-kyuma podczas cotygodniowego poniedziałkowego spotkania, jak poinformował rzecznik prezydenta.

Branża zwierząt domowych w Korei Południowej rośnie, a coraz więcej osób mieszka z psami w domu, wśród nich jest prezydent. Moon jest znanym miłośnikiem psów posiadającym kilka czworonogów w domu prezydenckim, w tym jednego, którego zaadoptował  po objęciu urzędu. Adopcja torysa była jedną z obietnic Moona podczas jego kampanii prezydenckiej, a psiak stał się pierwszym psem ratowniczym, który dostał się do Błękitnego Domu.

Tysiące ferm hodujących psy na mięso działa w Korei Południowej - RMF 24

Moon wygłosił swoje uwagi, gdy został poinformowany o planie ulepszenia systemu opieki nad porzuconymi zwierzętami, powiedziała jego rzeczniczka. Prawo Korei Południowej dotyczące ochrony zwierząt ma na celu głównie zapobieganie okrutnemu ubojowi psów i kotów, ale nie zakazuje samej konsumpcji.

Niemniej jednak władze powołały się na prawo i inne przepisy dotyczące higieny, aby rozprawić się z hodowlą psów i restauracjami przed międzynarodowymi wydarzeniami, takimi jak Igrzyska Olimpijskie w Pjongczangu w 2018 roku.

5 Komentarze
 1. gate.io mówi

  For my thesis, I consulted a lot of information, read your article made me feel a lot, benefited me a lot from it, thank you for your help. Thanks!

 2. sign up for binance mówi

  I don’t think the title of your article matches the content lol. Just kidding, mainly because I had some doubts after reading the article.

 3. 20bet mówi

  Your article gave me a lot of inspiration, I hope you can explain your point of view in more detail, because I have some doubts, thank you.

 4. Bass Japanese mówi

  Bass Japanese

 5. relaxing jazz music mówi

  relaxing jazz music

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

error: Treści MENSIDER.COM są chronione.