Prawdziwe powody dla których masz mało czasu i jak to naprawić

1

Każdy ma takie dni, w których czujemy, że ścigamy się z czasem. Nie mamy czasu na wykonanie naszej pracy, czasu dla siebie, ani pójście na siłownię lub dokończenie pracy. Sprawdź co robisz źle i skorzystaj z naszego poradnika.

Is It Your Man's Time of the Month? | LT Men's Clinic

 

To głupie czuć, że nie powinniśmy prosić o pomoc –  przecież każdy potrzebuje tego od czasu do czasu. Czy zgadzasz się z którąkolwiek z rzeczy poniżej?

 • Pracę możesz wykonać sam
 • Myślisz, że tylko Ty doświadczasz swoich problemów
 • Ludzie pomyślą, że jesteś niezorganizowany, jeśli nie będziesz wykonywać pracy samodzielnie
 • Ludzie odrzucą Cię, jeśli poprosisz o pomoc

Te stwierdzenia są powszechne. Niektórym z nas łatwo jest zarządzać czasem. Ignorowanie potrzeby pomocy w zarządzaniu czasem może powodować depresję lub niepokój. Jeśli utożsamiasz się z powyższymi stwierdzeniami, czytaj dalej. Powiemy Ci, jak rozpoznać, dlaczego brakuje Ci czasu i co możesz zrobić, aby to naprawić.

DZIESIĘĆ POWODÓW I ROZWIĄZAŃ DLA PRESJI CZASU

Nie stresuj się, jeśli nie czujesz, że w ciągu dnia jest wystarczająco dużo czasu. Kiedy zidentyfikujesz przyczyny tego i zaczniesz wprowadzać małe zmiany, poczujesz się pewnie w zarządzaniu czasem. Oto dziesięć powodów, dla których czujesz, że czas się kończy i rozwiązanie każdego z nich.

1. Twój harmonogram snu nie jest odpowiedni

Spanie jest czynnością niezbędną dla zdrowego stylu życia. Jeśli zaśpisz, poczujesz, że w ciągu dnia nie ma wystarczająco dużo czasu. Jeśli tak się czujesz, ułóż harmonogram snu i trzymaj się go. Kiedy kładziesz się spać i budzisz się wcześniej, możesz poczuć się lepiej przygotowany do ukończenia pracy w ciągu dnia.

Wstawaj wcześniej i zyskaj więcej czasu dla siebie rano przed pracą na wykonanie zaplanowanych  zadań. Śpij i wstawaj wcześnie, aby poprawić swój nastrój i ogólne samopoczucie, pozostawiając więcej czasu sobie i innym. Tylko nie mów „tak” na wszystko, o co proszą cię inni.

2. Nie umiesz odmawiać

Kiedy zgadzasz się pomóc wszystkim innym, zabierasz sobie czas. Zanim zgodzisz się komuś pomóc, zastanów się, czy jest to dla ciebie dobre zadanie. Wiele osób uważa, że ​​odmowa jest niegrzeczna, ale ma to kluczowe znaczenie dla zdrowia psychicznego i zarządzania czasem. Zdobywanie uznania u kolegów z pracy jest ważne, ale nie pozwól, aby zabrało Ci to czas, którego potrzebujesz dla siebie.

Oto kilka skutecznych sposobów, dzięki którym możesz powiedzieć „nie” i nadal utrzymywać przyjaźń lub relację biznesową.

 1. Podaj krótkie wyjaśnienie, dlaczego nie możesz pomóc, jeśli uważasz, że nie jest to konieczne.
 2. Przejmij kontrolę i powiedz, że pomożesz, kiedy będziesz miał chwilę wolnego czasu.
 3. Zorientuj się, czy ktoś przypadkiem tobą nie manipuluje, abyś się zgodził, a następnie jak najszybciej zamknij sprawę.
 4. Wyznacz granice i nie pozwól innym tych granic przekraczać.
 5. Poznaj siebie i bądź pewny swoich ograniczeń.
 6. Bądź konsekwentny.

Jeśli nie nauczysz się odmawiać ludziom, nigdy nie znajdziesz czasu dla siebie ani będziesz mógł efektywnie zarządzać swoimi obowiązkami. Kolejną ważną rzeczą do nauczenia się, jest właśnie zarządzanie wyznaczonymi zadaniami. Jeśli nie zrobisz listy, nie będziesz wiedział, jak wykorzystujesz swój czas i gdzie „przelatuje” ci on przez palce.

3. Nie robisz codziennej listy rzeczy do zrobienia

Musisz zaplanować swój czas, zanim będziesz mógł zwiększyć swoją produktywność. Ludzie, którzy myślą, że nie mają wystarczająco dużo czasu, nie układają dobrze swojego dnia. Kiedy kładziesz się spać, zrób listę rzeczy do zrobienia na następny dzień. Gdy ukończysz zadanie, skreśl je z listy, będzie cię to motywować do dalszych działań. Tzw. checklisty rzeczy do zrobienia mówią dokładnie, co zrobiłeś w ciągu dnia i wiesz, jak spędzałeś czas. Poprawi to twój nastrój, wprowadzając zdrowy sposób myślenia i co najważniejsze – zdrowych nawyków.

4. Masz niezdrowe nastawienie

Jeśli masz negatywne nastawienie, trudno jest czuć się zmuszonym do wykonywania swojej pracy. Kiedy czujesz się przygnębiony, może to prowadzić do prokrastynacji i będziesz zbyt często marnował swój czas. Stwórz swój poranny nawyk:

 • Przejrzyj swoją listę rzeczy do zrobienia
 • Zjedz zdrowy posiłek
 • Ustal swoje codzienne cele i zastanów się, jak je osiągnąć.

5. Nie stawiasz sobie konkretnych celów

Prostym rozwiązaniem, aby poczuć się bardziej produktywnym, jest wyznaczenie sobie konkretnych celów. Konkretny cel wygląda tak:

 1. Napisz esej na 1000 słów na studia.
 2. Zadzwoń do urzędu i załatw tam wyznaczone sprawy.
 3. Zebranie podpisów pod dokumentami do końca dnia.
 4. Sprawdzaj swoją skrzynkę mailową tylko dwa razy dziennie o określonych godzinach.

Cele te pomogą Ci zarządzać czasem. Dlatego uczyń je konkretnymi, jasnymi i osiągalnymi.

6. Ciągle sprawdzasz skrzynkę pocztową

Jeśli stale sprawdzasz pocztę, marnujesz czas. Powinieneś ustawić minutnik w telefonie i sprawdzić pocztę, gdy się włączy powiadomienie. Pozwól, aby e-maile spływały do skrzynki. Ty w tym czasie skup swój czas na wykonaniu swojej pracy. Z pewnością zrelaksuje Cię to, bo skończysz zadanie. E-mail nie jest jedyną rozrywką w pracy.

7. Pozwalasz, aby rozpraszacze odciągały Ciebie od pracy

Media społecznościowe to ogromna forma rozrywki, która niemiłosiernie pożera kilka godzin dziennie. Przestań spędzać na tym wiele godzin! Dokończ swoją pracę, a następnie nagrodź się. Upewnij się, że ustawiłeś limit czasu na przeglądanie sieci. W przeciwnym razie możesz stracić więcej czasu, który mógłbyś poświęcić na inne ważne zadania, takie jak dieta.

8. Masz złą dietę

Nasza dieta wpływa na nasze codzienne życie. Jedzenie i nastrój są ze sobą ściśle powiązane. Więc nie kupuj fast foodów. Zamiast tego spróbuj zjeść zdrową sałatkę. Jeśli zrobisz to właściwie, stanie się to nawykiem i poprawi się twoje ogólne samopoczucie. Obejmuje to dobre samopoczucie psychiczne i fizyczne. Niezdrowe odżywianie powoduje wahania nastroju. Tak więc jedz zdrowo i bądź szczęśliwy, a z czasem poczujesz się mniej zestresowany, a praca będzie łatwiejsza.

9. Nie chodzisz na siłownię

Wiele osób myśli, że ćwiczenia zabiorą im czas, ale udowodniono, że zarządzanie czasem i ćwiczenia mają ze sobą związek. Po dobrej rutynie treningowej szybciej wykonasz zadania i prawdopodobnie osiągniesz lepsze wyniki. Poprawi to również twoją sylwetkę i pomoże ci się zorganizować.

10. Jesteś zdezorganizowany

Przygotowanie to klucz do sukcesu. Kiedy planujesz i organizujesz, zyskujesz mnóstwo czasu. Zamiast wstawać i wybierać, co zjeść na śniadanie, wybierz strój i spakuj torbę na cały dzień – zrób to poprzedniego wieczoru. Możesz nawet wstępnie ugotować śniadanie i podgrzać je następnego dnia. Poprawia to zarządzanie czasem.

 

Pokazaliśmy Ci, jak poprawić zarządzanie czasem i dlaczego ludzie czują, że nie mają wystarczająco dużo czasu. Z kim się identyfikujesz i co zrobisz, aby dokonać zmiany? Mamy nadzieję, że te wskazówki pomogą Ci zachować szczęście, zdrowie i odzyskać kontrolę nad swoim życiem. Jeśli zastosujesz się do naszych wskazówek, zobaczysz wyniki już od pierwszego dnia.

 

 

1 komentarz
 1. gate io türkiye mówi

  After reading your article, it reminded me of some things about gate io that I studied before. The content is similar to yours, but your thinking is very special, which gave me a different idea. Thank you. But I still have some questions I want to ask you, I will always pay attention. Thanks.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

error: Treści MENSIDER.COM są chronione.