Polska miłość do Gwiezdnych Wojen warta ponad 140 tys. złotych!

Ten artykuł przeczytasz w dwie minuty

Miłośnicy Luka Skywalkera i Yody jak co roku obchodzą święto swojej ulubionej produkcji – 4 maja wypada bowiem Międzynarodowy Dzień Gwiezdnych Wojen! eBay.pl przygotował zestawienie TOP3 najdroższych kolekcjonerskich przedmiotów ze świata Gwiezdnych Wojen z ostatniego czasu, których sumaryczna wartość wynosiła ponad 140 tys. zł. Na platformie można znaleźć inne unikalne produkty, które ucieszą każdego fana gwiezdnej sagi – od replik statków kosmicznych, przez hełmy żołnierzy Wielkiej Armii Republiki, aż po gadżety i ubrania inspirowane filmową produkcją.

„Gwiezdne wojny” towarzyszą widzom od 46 lat i stale przyciągają rzesze fanów, o czym najlepiej świadczą zaplanowane na kolejne lata aż trzy nowe części kultowej sagi oraz fakt, że co roku 4 maja obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Gwiezdnych Wojen. Z tej okazji eBay.pl przypomina TOP3 unikatowe produkty sprzedane przez polskich sprzedawców na platformie, które stały się cennym skarbem dla kolekcjonerów, pobijając rekordy cenowe. Przy okazji firma przedstawia przykłady także innych, ciekawych ‘gwiezdnych’ gadżetów dla fanów dostępne w bardziej przystępnych cenach, które wciąż czekają na nabywców.
Han Solo byłby pod wrażaniem
Zestaw kolekcjonerski Gwiezdnych Wojen nie mógłby się odbyć bez legendarnego statku kosmicznego Sokół Millennium. Jest to jeden z najbardziej rozpoznawalnych i lubianych pojazdów kosmicznych w historii popkultury. Statek został wyposażony w wiele unikalnych cech, takich jak niezwykle szybki napęd hiperprzestrzenny, który pozwala mu się przemieszczać przez galaktykę w czasie krótszym niż reszta statków kosmicznych. Ma również silnie opancerzoną konstrukcję, która pozwala mu przetrwać ataki wrogich jednostek. Jego niepowtarzalny wygląd i unikalne cechy uczyniły go ulubieńcem fanów Gwiezdnych Wojen na całym świecie. Posiadanie kosmicznego frachtowca Falcon Millennium w kolekcji dopełnia zestaw i stanowi cenny element. Jeden z najdroższych modeli statków został wystawiony na platformie eBay za 65 000 zł.

Źródło: eBay.pl, aukcja: Link.

Oprócz legendarnego statku Sokół Millennium, na stronie eBay został również sprzedany wszechstronny pancerzowy transporter AT-AT w kwocie 54 000 zł. Jest to olbrzymi czteronożny transporter wojskowy, który po raz pierwszy pojawił się w filmie Gwiezdne Wojny: Imperium kontratakuje. Pojazd ten był obsługiwany przez załogę liczącą 4 osoby, a jego wnętrze może pomieścić 40 żołnierzy. Pojazd był wykorzystywany przez Imperium Galaktyczne w celu zdobycia bazy rebeliantów na planecie Hoth.
Źródło: eBay.pl, aukcja: Link.
Na trzeciej pozycji znalazł się EFX Tie Fighter za 23 000 zł, czyli model myśliwca z oryginalnej trylogii Gwiezdnych Wojen. TIE Fighter to charakterystyczny pojazd kosmiczny używany jako myśliwiec wsparcia i rozpoznania.
Źródło: eBay.pl, aukcja: Link.
Broń porządku Imperium
Jeśli ktoś jednak pragnął poczuć się jak bohater Gwiezdnych Wojen, na platformie eBay mógł znaleźć hełm Clone Trooper, czyli ikoniczny element umundurowania armii klonów. Fan Gwiezdnych Wojen mógł wczuć się w rolę żołnierza, a obecność kilku elementów hełmu pozwoliło mu wejść w świat wojen. Hełm Clone Troopera wyposażony był w wizjer, który ochraniał oczy, filtry powietrza zapewniające czyste powietrze czy komunikator, który umożliwiał komunikowanie się z innymi klonami. Dodatkowo miał on specjalne sensory pozwalające na skanowanie otoczenia, wykrywanie wrogów oraz rozpoznawanie przedmiotów. To dawało żołnierzom przewagę w walce, ponieważ umożliwiało szybką reakcję na zmieniające się warunki na polu walki. Hełm można było zakupić za niższą cenę, ponieważ za 800 zł.

Hełm Clone Trooper.

Hełm Clone Trooper.

Źródło: eBay.pl, aukcja: Link.

A jeżeli mowa o obronie Imperium, to oczywiście nie możemy zapomnieć o świetlnych mieczach, których na stronie eBay dostępne są setki w różnych przedziałach cenowych. Tutaj prezentujemy egzemplarz kolekcjonerski, który wciąż czeka na nabywcę – idealną replikę miecza Obi Wana Kenobiego, którym walczył w “Zemsta Sithów”. Ze względu na dobry stan oraz fakt, iż jest to produkt unikatowy, jego cena wynosi obecnie ponad 4 tysiące złotych.

Egzemplarz kolekcjonerski miecza świetlnego.

Egzemplarz kolekcjonerski miecza świetlnego.

Źródło: eBay.pl, aukcja: Link.

Nie tylko w odległej galaktyce
Nie tylko od święta czy w odległej galaktyce, ale także na co dzień można pokazać swoją miłość do gwiezdnej serii. Na stronie platformie eBay miłośnik gwiezdnej sagi znalazł bowiem np. dwustronną kurtkę, która powstała we współpracy z marką adidas. Charakteryzuje się ona niecodziennym designem, więc z powodzeniem może wzbogacić kolekcję fanów sagi o nietuzinkowy element. Użytkownicy platformy eBay mogli zakupić produkt w cenie ponad 800 zł.
Źródło: eBay.pl, aukcja: Link.
Użytkownicy eBay Polska mogą znaleźć wiele perełek związanych z Gwiezdnymi Wojnami, które są niedostępne na innych platformach czy w Polsce. Będą one stanowiły nie tylko wartościowy element kolekcjonerski, ale również ciekawy i oryginalny gadżet dla fanów sagi. Dzięki nim fani mogą wyrazić swoją miłość do Gwiezdnych Wojen.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

error: Treści MENSIDER.COM są chronione.