Pół tony kokainy w workach na kawę w zakładzie Nespresso

Ten news przeczytasz w minutę

To było duże zaskoczenie dla pracowników szwajcarskiego zakładu Nespresso. Znaleziono przemyt kokainy o wartości 50 milionów dolarów.

Szokującego odkrycia dokonano w ubiegły poniedziałek w fabryce Nestle w Romont w zachodniej Szwajcarii. Pracownicy fabryki rozładowywali worki z ziarnami kawy, które właśnie przybyły w pięciu kontenerach transportowych z Brazylii. Co zwróciło ich uwagę to  niezidentyfikowana biała substancja.

nespresso kokaina mensider

Policjanci zostali wezwani do placówki, a testy przeprowadzone na białym proszku potwierdziły, że była to w 80% czysta kokaina. Przemycane narkotyki zostały oszacowane na ponad 50 milionów franków szwajcarskich, czyli 50,65 miliona dolarów.

nespresso kokaina mensider. To w 80% czysta kokaina

 

Wspomniana substancja nie miała kontaktu z żadnym z naszych produktów ani urządzeń produkcyjnych używanych do wytwarzania naszych produktów” – napisało Nespresso w oświadczeniu przesłanym pocztą elektroniczną.

nespresso kokaina mensider

„Ponieważ trwa dochodzenie, nie możemy podać więcej szczegółów. Chcemy zapewnić konsumentów, że wszystkie nasze produkty są bezpieczne do spożycia” – oświadczył producent jednorazowych kapsułek kawy.

Kokaina została znaleziona w kontenerze transportowym z Brazylii. Nespresso kokaina

Szwajcarska policja podejrzewa, że kokaina była prawdopodobnie przeznaczona do dystrybucji w Europie.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

error: Treści MENSIDER.COM są chronione.