Pielęgnacja męskich dłoni

0

Z pewnością do tej pory udało Ci się zadbać o swoją pielęgnację włosów, ciała i skóry, ale jedną częścią ciała, którą bez wątpienia zaniedbałeś podczas swoich przygód związanych z męską pielęgnacją są twoje ręce. Twoje dłonie są jedną z najbardziej pracujących części ciała i utrzymanie skóry w doskonałej formie w tym miejscu ma kluczowe znaczenie. Pielęgnacja dłoni nie tylko zapewnia ich miękkość i gładkość, ale dzięki niej możesz również zachować swój prawdziwy wiek w jeszcze większej tajemnicy, powstrzymując pierwsze oznaki starzenia się dłoni, stosując odpowiednią pielęgnację.

DBANIE O SWOJE DŁONIE

Niezależnie od tego, czy pracujesz na świeżym powietrzu, czy w środowisku biurowym, będą odczuwać ciężar każdej ciężkiej pracy. Mówi się, że zaraz po twarzy dłonie są częścią ciała, którą ludzie zauważają najbardziej. Nie ma więc sensu ich zaniedbywać. Przeciętny człowiek myje ręce średnio do 10 razy dziennie, a sam proces czystości może przyczynić się do przedwczesnego starzenia się jednego z najbardziej zauważalnych atutów.

Dodatkowo mycie i dezynfekcja rąk w dobie pandemii Covid19, z którą zmaga się cały świat również wpływa na jakość skóry naszych dłoni.

Mając to na uwadze, jak więc możesz utrzymać ręce w doskonałej kondycji? Cóż, oprócz korzystania z produktów do pielęgnacji dłoni, możesz również przestrzegać tych prostych wskazówek, aby utrzymać dłonie w doskonałej formie.

 Chroń swoje dłonie przed czynnikami zewnętrznymi

Noś rękawiczki, podczas pracy na zewnątrz lub podczas chłodniejszej pogody. Deszcz, śnieg, grad i wiatr, a nawet wilgotnosć powietrza, które sieją spustoszenie w Twojej skórze, mogą naprawdę wpłynąć na powierzchnię skóry Twoich dłoni, zwłaszcza gdy wracasz do domu, do cudownie ogrzanego domu. Rękawiczki są niezbędne na chłodniejsze miesiące.

 Bierz swoje witaminy

Witaminy są niezbędne nie tylko w zapobieganiu chorobom i ochronie zdrowia od wewnątrz, ale także pomagają utrzymać dłonie w szczytowej kondycji. Zwłaszcza jeśli chodzi o paznokcie – nie tylko skóra dłoni może wymagać od czasu do czasu wzmocnienia. Uzupełnienie witamin z grupy B i wapnia może pomóc w zapobieganiu pękaniu i łamliwości paznokci. Ale jak zawsze, przed dodaniem jakichkolwiek suplementów do diety skonsultuj się ze swoim lekarzem.

 Złuszczaj dłonie

Złuszczanie dłoni może pomóc zregenerować skórę na jej powierzchni i poprawić krążenie krwi. Stosowanie peelingu, raz w tygodniu, może usunąć martwy naskórek i zachować młodzieńczy wygląd dłoni. Nie wspominając o pomocy w pozbyciu się wszelkich modzeli i twardego naskórka.

 Używaj kremów do rąk dla mężczyzn

Dłonie męskie nie różnią się zbytnio od kobiecych, jeśli chodzi o ogólną powierzchnię i fakturę. Oczywiście na wszelkie różnice wpływa m.in. styl życia, ale upewnienie się, że używasz odpowiedniego kremu do rąk, znacznie przyczyni się do ochrony i udoskonalenia Twoich dłoni bez względu na płeć i styl życia!

 

Masz własną metodę pielęgnacji dłoni?

Daj nam znać na Facebooku @mensider_com

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.