Pielęgnacja męskich dłoni – prosty poradnik

Ten poradnik przeczytasz w minutę

0

Z pewnością do tej pory udało Ci się zadbać o swoją pielęgnację włosów, ciała i skóry. Jednak  jedną częścią ciała, którą bez wątpienia zaniedbałeś podczas swoich przygód związanych z męską pielęgnacją, są twoje ręce. To one są jedną z najbardziej pracujących części ciała i utrzymanie skóry w doskonałej formie w tym miejscu ma kluczowe znaczenie.

Pielęgnacja dłoni nie tylko zapewnia ich miękkość i gładkość.  Dzięki niej możesz również zachować swój prawdziwy wiek w jeszcze większej tajemnicy, powstrzymując pierwsze oznaki starzenia się dłoni. Odpowiednia pielęgnacja dłoni to tylko tyle i aż tyle. Niezależnie od tego, czy pracujesz na świeżym powietrzu, czy w środowisku biurowym, twoje dłonie będą odczuwać ciężar ciężkiej pracy. Mówi się, że zaraz po twarzy dłonie są częścią ciała, którą ludzie zauważają najbardziej. Nie ma więc sensu ich zaniedbywać. Przeciętny człowiek myje ręce średnio do 10 razy dziennie, a sam proces czystości może przyczynić się do przedwczesnego starzenia się jednego z najbardziej zauważalnych atutów.

Pielęgnacja męskich dłoni MENSIDER

Dodatkowo mycie i dezynfekcja rąk w dobie pandemii Covid19, z którą zmagał się cały świat również wpływa na jakość skóry naszych dłoni. Mając to na uwadze, jak możesz utrzymać ręce w doskonałej kondycji? Cóż, oprócz korzystania z produktów do pielęgnacji dłoni, możesz również przestrzegać tych prostych wskazówek, aby utrzymać dłonie w doskonałej formie.

Chroń swoje dłonie przed czynnikami zewnętrznymi

Noś rękawiczki, podczas pracy na zewnątrz lub podczas chłodniejszej pogody. Deszcz, śnieg, grad i wiatr, a nawet wilgotne powietrze, sieją spustoszenie w Twojej skórze. Te czynniki mogą naprawdę wpłynąć na powierzchnię skóry Twoich dłoni.  Zwłaszcza gdy wracasz z mrozu do cudownie ogrzanego domu. Rękawiczki są niezbędne na chłodniejsze miesiące.

Bierz swoje witaminy

Suplementacja jest niezbędna nie tylko w zapobieganiu chorobom i ochronie zdrowia od wewnątrz, ale także pomaga utrzymać dłonie w szczytowej kondycji. Zwłaszcza jeśli chodzi o paznokcie — nie tylko skóra dłoni może wymagać od czasu do czasu wzmocnienia. Uzupełnienie witamin z grupy B i wapnia może pomóc w zapobieganiu pękaniu i łamliwości paznokci. Jednak jak zawsze, przed dodaniem jakichkolwiek suplementów do diety skonsultuj się ze swoim lekarzem.

Jak golić włosy łonowe – kilka prostych porad

Wykonuj peeling dłoni raz w tygodniu

Złuszczanie dłoni może pomóc zregenerować skórę na jej powierzchni i poprawić krążenie krwi. Stosowanie peelingu, raz w tygodniu, może usunąć martwy naskórek i zachować młodzieńczy wygląd dłoni.

Używaj kremów do rąk dla mężczyzn

Dłonie męskie nie różnią się zbytnio od kobiecych, jeśli chodzi o ogólną powierzchnię i fakturę. Oczywiście na wszelkie różnice wpływa m.in. styl życia, ale upewnienie się, że używasz odpowiedniego kremu do rąk, znacznie przyczyni się do ochrony i udoskonalenia Twoich dłoni bez względu na płeć i styl życia!

 

 

Pielęgnacja

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

error: Treści MENSIDER.COM są chronione.