Pantone przedstawia Kolor Roku 2022 – Very Peri

Ten artykuł przeczytasz w minutę

6

Podczas gdy wielu z nas spędzi ostatnie dni 2021 roku, zastanawiając się nad swoimi życiowymi wydarzeniami z ostatniego roku, globalny autorytet ds. kolorów Instytut Pantone był zajęty patrzeniem w przyszłość. Wszystko po to, aby zdecydować o najmodniejszym odcieniu 2022 roku.

W ostatnią środę zaprezentowano nowy kolor – Very Peri, który według Pantone łączy spokój niebieskiego z energiczną infuzją czerwieni. Po raz pierwszy firma wyprodukowała nowy kolor zamiast zagłębiać się w istniejące wcześniej archiwum. Było to istotnym elementem tegorocznego procesu selekcji.

Pantone Color of the Year 2022 / Shop PANTONE Very Peri | Pantone

„Wymyślenie nowego koloru było dla nas bardzo ważne, ponieważ mamy teraz nową wizję świata” – powiedziała dyrektor wykonawcza Pantone Color Institute, Leatrice Eiseman.

Czym jest Pantone Color Institute?

Pantone to jedna z najbardziej znanych marek branży poligraficznej, która większości osób kojarzy się z corocznym promowaniem nowych wzorników kolorystycznych. Jednak to nie jedyne obowiązki specjalistów z Pantone. Firma prognozuje globalne trendy kolorystyczne i doradza firmom w zakresie kolorów dla identyfikacji wizualej produktów i marek. Dzięki prognozom trendów sezonowych, psychologii koloru i doradztwu kolorystycznemu Pantone Color Institute współpracuje z globalnymi markami. Wszystko po to, aby skutecznie wykorzystać siłę, psychologię i emocje koloru w ich strategii projektowania.

Każdego roku Pantone próbuje zinterpretować ducha czasu przez pryzmat teorii koloru. Firmie nie jest obce dokonywanie niekonwencjonalnych wyborów: w 2016 roku wybrała gradient złożony z dwóch odcieni, Rose Quartz i Serenity, aby odzwierciedlić rok zdefiniowany przez zmieniającą się politykę płci. W 2020 r. wybrano nie jeden, ale dwa kolory — Ultimate Grey i Illuminating yellow. Aby uchwycić zarówno odporność, jak i optymizm, widoczne w pierwszym roku pandemii.

W 2021 roku firma została zainspirowana nowym pionem: technologią. Od NFT i lotów kosmicznym wahadłowcem, po obietnicę Marka Zuckerberga dotyczącą metawersu. Ten charakteryzował się rosnącym zaufaniem do automatyzacji i sfery cyfrowej. Jest to relacja, która częściowo przyczyniła się do decyzji Pantone o współpracy między innymi z Microsoftem przy okazji premiery Koloru Roku.
Very Peri zostanie zintegrowany z szeregiem aplikacji firmy Microsoft w postaci cyfrowych wygaszaczy ekranu i opcji interfejsu dla programów PowerPoint, Teams, Edge i Windows.
6 Komentarze
 1. gate io twitter mówi

  I agree with your point of view, your article has given me a lot of help and benefited me a lot. Thanks. Hope you continue to write such excellent articles.

 2. Inscription Binance mówi

  Can you be more specific about the content of your article? After reading it, I still have some doubts. Hope you can help me. https://accounts.binance.com/fr/register-person?ref=IJFGOAID

 3. sea cafe ambience mówi

  sea cafe ambience

 4. relaxing piano music mówi

  relaxing piano music

 5. binance тркелг mówi

  Your point of view caught my eye and was very interesting. Thanks. I have a question for you. https://accounts.binance.com/kz/register-person?ref=P9L9FQKY

 6. sleeping music mówi

  sleeping music

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

error: Treści MENSIDER.COM są chronione.