Pantone przedstawia Kolor Roku 2022 – Very Peri

Ten artykuł przeczytasz w minutę

4

Podczas gdy wielu z nas spędzi ostatnie dni 2021 roku, zastanawiając się nad swoimi życiowymi wydarzeniami z ostatniego roku, globalny autorytet ds. kolorów Instytut Pantone był zajęty patrzeniem w przyszłość. Wszystko po to, aby zdecydować o najmodniejszym odcieniu 2022 roku.

W ostatnią środę zaprezentowano nowy kolor – Very Peri, który według Pantone łączy spokój niebieskiego z energiczną infuzją czerwieni. Po raz pierwszy firma wyprodukowała nowy kolor zamiast zagłębiać się w istniejące wcześniej archiwum. Było to istotnym elementem tegorocznego procesu selekcji.

Pantone Color of the Year 2022 / Shop PANTONE Very Peri | Pantone

„Wymyślenie nowego koloru było dla nas bardzo ważne, ponieważ mamy teraz nową wizję świata” – powiedziała dyrektor wykonawcza Pantone Color Institute, Leatrice Eiseman.

Czym jest Pantone Color Institute?

Pantone to jedna z najbardziej znanych marek branży poligraficznej, która większości osób kojarzy się z corocznym promowaniem nowych wzorników kolorystycznych. Jednak to nie jedyne obowiązki specjalistów z Pantone. Firma prognozuje globalne trendy kolorystyczne i doradza firmom w zakresie kolorów dla identyfikacji wizualej produktów i marek. Dzięki prognozom trendów sezonowych, psychologii koloru i doradztwu kolorystycznemu Pantone Color Institute współpracuje z globalnymi markami. Wszystko po to, aby skutecznie wykorzystać siłę, psychologię i emocje koloru w ich strategii projektowania.

Każdego roku Pantone próbuje zinterpretować ducha czasu przez pryzmat teorii koloru. Firmie nie jest obce dokonywanie niekonwencjonalnych wyborów: w 2016 roku wybrała gradient złożony z dwóch odcieni, Rose Quartz i Serenity, aby odzwierciedlić rok zdefiniowany przez zmieniającą się politykę płci. W 2020 r. wybrano nie jeden, ale dwa kolory — Ultimate Grey i Illuminating yellow. Aby uchwycić zarówno odporność, jak i optymizm, widoczne w pierwszym roku pandemii.

W 2021 roku firma została zainspirowana nowym pionem: technologią. Od NFT i lotów kosmicznym wahadłowcem, po obietnicę Marka Zuckerberga dotyczącą metawersu. Ten charakteryzował się rosnącym zaufaniem do automatyzacji i sfery cyfrowej. Jest to relacja, która częściowo przyczyniła się do decyzji Pantone o współpracy między innymi z Microsoftem przy okazji premiery Koloru Roku.
Very Peri zostanie zintegrowany z szeregiem aplikacji firmy Microsoft w postaci cyfrowych wygaszaczy ekranu i opcji interfejsu dla programów PowerPoint, Teams, Edge i Windows.
4 Komentarze
 1. gate io twitter mówi

  I agree with your point of view, your article has given me a lot of help and benefited me a lot. Thanks. Hope you continue to write such excellent articles.

 2. Inscription Binance mówi

  Can you be more specific about the content of your article? After reading it, I still have some doubts. Hope you can help me. https://accounts.binance.com/fr/register-person?ref=IJFGOAID

 3. sea cafe ambience mówi

  sea cafe ambience

 4. relaxing piano music mówi

  relaxing piano music

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

error: Treści MENSIDER.COM są chronione.