Otwarto największy na świecie sklep dla fanów Harry’ego Pottera

Ten artykuł przeczytasz w 2 min

0

Świetna wiadomość dla fanów czarodziejskiego świata. Pierwszy w historii flagowy sklep Harry’ego Pottera w końcu otworzył swoje podwoje w Nowym JorkuNowy sklep na Broadwayu jest domem dla największej w mugolskim świecie kolekcji artykułów z Harry’ego Pottera i Fantastycznych Zwierząt.

Czarodzieje i czarownice mogą mieć Ulicę Pokątną, ale teraz, my mugole mamy największy na świecie sklep dla fanów Pottera. W nowy, trzypiętrowym sklepie o powierzchni 2 tys. m.kw.  znajduje się największa kolekcja produktów z serii Harry Potter i Fantastyczne Zwierzęta.

Sklep Harry Potter Nowy Jork
fot. Wizardingworld

Harry Potter w Nowym Jorku

Mieszczący się w Nowym Jorku sklep Harry Potter New York to znacznie więcej niż zwykłe zakupy. Magiczne miejsce oferuje 15 różnych obszarów tematycznych. Ekskluzywne produkty i interaktywne atrakcje – wszystkie celebrujące różne aspekty czarodziejskiego świata.

Harry Potter New York is finally opened
fot. Harry Potter New York/Facebook

Mnóstwo szczegółów

Po wejściu do Harry Potter New York, odwiedzający zostaną powitani przez ogromnego feniksa Fawkes’a. Został stworzonym specjalnie dla tego sklepu przez zespół specjalistów ds. rekwizytów wytwórni filmowej. Fawkes waży ponad 100 kg. Jest tylko jednym z kilku szczegółowych elementów, których można się spodziewać. Sklep będzie zawierał setki rekwizytów czarodziejskiego świata. Niektóre autentyczne przedmioty pojawią się w wyświetlanych filmach.

Harry Potter New York is finally opened
fot. Harry Potter New York/Facebook

Tu można robić zdjęcia!

Ze względu na wiele wspaniałych detali prezentowanych w sklepie fani z pewnością znajdą nie jedną okazję do zrobienia zdjęć na każdym piętrze. Zaczynając od budki telefonicznej Ministerstwa Magii w londyńskim stylu, kończąc na wciągającej scenerii, w której można pozować, np. w jednym z butów Hagrida! Jesteśmy pewni, że nigdy wcześniej nie mieliście takiej okazji do zrobienia sobie zdjęcia!

Harry Potter budka telefoniczna Ministerstwa Magii
fot. Harry Potter New York/Facebook

Nowe doświadczenia z VR

Sklep planuje również zagłębić się w wirtualną rzeczywistość, ze specjalnymi immersyjnymi doświadczeniami, które zostaną wprowadzone do sklepu późnym latem. Już niedługo fani mogą spodziewać się dwóch sensorycznych przygód VR. Pierwszej zatytułowanej „Chaos w Hogwarcie”, która zaprasza klientów do wejścia do ukochanego zamku. Oraz drugiej, zatytułowanej „Wizards Take Flight”, w której fani doświadczą latania na miotle po niebie Londynu.

Harry Potter New York zdjecie
fot. Harry Potter New York/Facebook

Zostań właścicielem magicznej różdżki

Jeśli chodzi o szczegółowość sklepu, jest przesiąknięty magicznymi niuansami i ulubionymi przez fanów momentami z opowieści. Przykładowo fani mogą przetestować wybraną różdżkę – tak jak Harry zrobił to u Ollivandera. Jest tam nawet Sklep z Różdżkami, w którym znajduje się ponad 50 różdżek inspirowanych postaciami z czarodziejskiego świata. Sklep posiada różdżki, których nie widzieliście nigdzie indziej. Nowością jest Różdżka Złotego Znicza, stworzona specjalnie dla sklepu Harry Potter New York.

HPNY-basilisk-display

Spersonalizuj swój zakup

Oprócz tych ekscytujących doświadczeń klienci są rozpieszczani wyborem prezentów, które mogą tu kupić. Obszar personalizacji pozwala nam ożywić niektóre z naszych ulubionych przedmiotów. Można to zrobić przy pomocy grawerunku, na różdżce, wytłoczeniu okładki dziennika lub hafcie na szacie domu – Griffydoru, Hufflepuffu, Ravenclawu lub Slytherinu. Wszystko z naszym własnym imieniem.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

error: Treści MENSIDER.COM są chronione.