Nowy Range Rover zdobywa główną nagrodę za wzornictwo

Ten artykuł przeczytasz w minutę

Nowy Range Rover zatriumfował w dorocznym przeglądzie Car Design News, zdobywając upragnioną nagrodę Production Car of the Year.

Wybrany przez jury ekspertów – w tym liderów designu z firm Polestar, Lamborghini, Volvo i Lucid – nowy Range Rover został doceniony za minimalistyczny design  i sposób, w jaki łączy estetykę nowoczesnego luksusu z kultową formą, która łączy nowy pojazd z jego niezrównanym 50-letnim rodowodem.

NOWY RANGE ROVER ZDOBYWA NAGRODĘ WZORNICTWA PRODUKCYJNEGO SAMOCHODU ROKU

Range Rover piątej generacji był zdecydowanym zwycięzcą wśród pojazdów, z których wszystkie zostały wprowadzone na rynek między kwietniem 2021 r. a wrześniem 2022 r.

Range Rover to oryginalny luksusowy SUV i pojazd o niezrównanej elegancji. Wyjątkowa forma nowego Range Rovera jest ucieleśnieniem nowoczesnego luksusu, a jego eleganckie proporcje i zoptymalizowane objętości są znakami rozpoznawczymi naszej filozofii Reductive Design. Podejście to zostało wprowadzone wraz z modelem Velar w 2017 roku i jest obecnie znane w całej rodzinie Range Roverów.

DYREKTOR KREATYWNY, JAGUAR LAND ROVER
PROF. GERRY MCGOVERN OBE

Nowy Range Rover jest czysty i elegancki. Wyróżnia się bezszwowymi laserowymi spawami dachu, zlicowanymi szybami i innowacyjnymi wykończeniami ukrytymi w miejscach, gdzie panele drzwi stykają się z szybą. Pływająca linia dachu jest kluczowym elementem DNA Range Rovera. Podczas gdy znana już dzielona klapa bagażnika posiada ukryte linie zamknięcia, które wprowadzaj nowy poziom precyzji.

Nowy Range Rover, zbudowany w oparciu o nową, elastyczną modułową platformę MLA (Modular Longitudinal Platform) z różnych metali, z szeroką gamą zelektryfikowanych układów napędowych i współczynnikiem oporu powietrza wynoszącym zaledwie 0,30 — najniższym ze wszystkich luksusowych SUV-ów — został okrzyknięty „prostym, odważnym i najbardziej eleganckim luksusem SUV” przez sędziego SangYupa Lee, starszego wiceprezesa i szefa Hyundai Global Design Centre.

NOWY RANGE ROVER ZDOBYWA NAGRODĘ WZORNICTWA PRODUKCYJNEGO SAMOCHODU ROKU

Nowy Range Rover został również doceniony przez innego sędziego, Maximiliana Missoni, szefa designu w firmie Polestar, który powiedział:

„Dla kogoś, kto wie, jakim wyzwaniem może być utrzymanie czystości podczas całego procesu, ten samochód i jego twórcy mają mój pełny szacunek”.

Zespoły Range Rover SV i Defender zostały również wyróżnione w Car Design News People Awards, gdzie wspólnie otrzymały wyróżnienie Best CMF Team. Zespoły zajmujące się kolorem, materiałami i wykończeniem odebrały nagrodę za innowacyjne wykorzystanie materiałów i kolorów w celu stworzenia mocnej, wyraźnej estetyki, która ujednolica wygląd zewnętrzny i wewnętrzny ich pojazdów.

NOWY RANGE ROVER ZDOBYWA NAGRODĘ WZORNICTWA PRODUKCYJNEGO SAMOCHODU ROKU

Dalsze uznanie zapewnił Ken (Yujian) Gan, projektant Jaguara Land Rovera, który otrzymał nagrodę Undiscovered Talent Award za swoją wyjątkową pracę. Gan, absolwent studiów magisterskich na kierunku Automotive and Transport Design na Coventry University, zdobył tytuł, wyprzedając czterech innych ekscytujących młodych projektantów.

Wielokrotnie nagradzany nowy Range Rover kosztuje w Wielkiej Brytanii od 99 375 funtów. W Polsce ceny modelu zaczynają się od ok. 650 tysięcy złotych.

Źródło: materiały prasowe

Czym się kierować przy wyborze gokartów w Gdańsku i Warszawie?

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

error: Treści MENSIDER.COM są chronione.