Nissan GT-R powraca i debiutuje w wersji na rok 2024

Ten news przeczytasz w minutę

Nissan zaprezentował model GT-R 2024 na najbardziej egzotycznych targach samochodowych Tokyo Auto Salon 2023, prezentując kolejny lifting 16-letniego sportowego coupe.

GT-R, szczyt zaawansowanej inżynierii Nissana, w ekscytujący sposób łączy silnik o dużej mocy z imponującymi właściwościami jezdnymi i technologią przydatną w codziennej jeździe. W roku modelowym 2024 GT-R jest jeszcze bardziej ekscytujący dzięki gruntownym ulepszeniom w zakresie osiągów aerodynamicznych, powrotowi specjalnego wykończenia i poprawionym dostępnym pakietom.

Nissan GT-R 2024
fot: Nissan

Nissan GT-R 2024 jest oferowany w trzech klasach, począwszy od GT-R Premium i T-spec® o mocy 565 KM, co stanowi kuszącą opcję dla osób poszukujących super sportowego samochodu. 600-konny GT-R NISMO oferuje jeszcze bardziej wyjątkowy poziom osiągów dzięki inżynierii zaczerpniętej bezpośrednio z zastosowań w sportach motorowych.

Nissan – bezkompromisowe podejście do wydajności

Wszystkie wersje Nissana GT-R 2024 zostały gruntownie zmienione, aby zwiększyć siłę docisku i zmniejszyć opór powietrza, pomagając zapewnić pewne i responsywne prowadzenie, co odzwierciedla ciągłe ulepszanie modelu GT-R przez producenta. Ulepszenia obejmują przeprojektowane przednie i tylne deski rozdzielcze, zoptymalizowane boki zderzaka, zmienione kształty osłony chłodnicy i przeprojektowane tylne błotniki, co jeszcze bardziej zwiększa imponujące właściwości aerodynamiczne samochodu.

Demonstrując dbałość zespołu o każdy szczegół, inżynierowie dokładnie przeanalizowali siatkę zastosowaną w przednim grillu i zastosowali cieńszy materiał, aby jeszcze bardziej poprawić chłodzenie i zmniejszyć opór powietrza. Co imponujące, współczynnik oporu powietrza GT-R pozostaje niezmieniony i wynosi 0,26 Cd, pomimo zwiększenia siły docisku.

W GT-R NISMO nowy projekt tylnego błotnika osadzono na wspornikach w kształcie łabędziej szyi. Dzięki prawie 10% większej powierzchni, krzywizna skrzydła została specjalnie zaprojektowana, aby zoptymalizować opór powietrza i siłę docisku. Zespół zmodyfikował również przednią wargę GT-R NISMO, tylny dyfuzor i kanistry.

Kosmetyki samochodowe – jakie wybrać?

Wyrafinowane wyposażenie wnętrz

Wnętrze GT-R wita pasażerów z deską rozdzielczą o „poziomym przepływie”, otoczoną elementami skórzanymi Nappa i fotelami zaprojektowanymi tak, aby były lekkie.

fot: Nissan
fot: Nissan

GT-R T-spec podnosi stylistykę wnętrza samochodu dzięki ekskluzywnej tapicerce w ciemnym kolorze Mori Green, z kombinacją wykończenia półanilinowego i zamszowego na przednich siedzeniach. Unikalne logo na konsoli i płytach progowych dodatkowo identyfikują specyfikację T. GT-R T-spec dodaje kilka unikalnych wizualnych akcentów na zewnątrz samochodu, w tym emblematy T-spec na bagażniku.

Standardowy system multimedialny NissanConnect® z 8-calowym wielodotykowym wyświetlaczem obejmuje Apple CarPlay®, system nawigacji Nissan, Bluetooth®, HD Radio, SiriusXM® Radio, SiriusXM® Traffic i SiriusXM® Travel Link™ (pogoda, ceny paliw, filmy notowania giełdowe, informacje giełdowe i sport).

fot: Nissan

Na wyświetlaczu znajdują się również zakładki z danymi GT-R, które można dostosować, aby pokazać kluczowe parametry pojazdu, w tym szczegóły, takie jak temperatura płynu chłodzącego i oleju, aktualnie wrzucony bieg, informacje o przeciążeniu i wiele innych.

GT-R oferuje ponadto kierowcom wysokiej jakości udogodnienia, w tym system audio Bose® z 11 głośnikami, aktywną redukcję szumów, dwustrefową automatyczną klimatyzację, podgrzewane przednie fotele oraz przednie i tylne czujniki parkowania.

Nowy Range Rover zdobywa główną nagrodę za wzornictwo

Co prawda model ten znika z Europy, ale w zmodernizowanej wersji trafi jeszcze na japoński i amerykański rynek jeszcze tego lata.

Aby uzyskać szczegółowe informacje na temat funkcji dostępnych w każdej wersji Nissana GT-R 2024, zapoznaj się z pełną specyfikacją:

 

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

error: Treści MENSIDER.COM są chronione.