„Nie Patrz w Górę” – czy będzie to kolejny hit Netflixa? Kiedy premiera?

Ten artykuł przeczytasz w 2 min

2

Przygotuj się na najbardziej gwiazdorską obsadę roku.  Już w grudniu będzie można ją obejrzeć  w najnowszej produkcji Netflix. Wiele wskazuje na to, że możemy przygotować się na kolejny hit!

Nagrodzony Oscarem reżyser Adam McKay (The Big Short, Vice) przedstawia nam „Nie patrz w górę” – satyryczną komedię, która opiera się na klasycznym filmie katastroficznym o komecie zmierzającej w kierunku Ziemi, ale tym razem nikogo to nie obchodzi.

„Nie patrz w górę” – o czym będzie film?

To film katastroficzny inny niż wszystkie. Opowiada o studentce astronomii Kate Dibiasky (Jennifer Lawrence) i jej profesorze dr Randallu Mindy (Leonardo DiCaprio), którzy odkrywają, że po obrzeżach galaktyki krąży kometa na kursie kolizyjnym z Ziemią. Oczywiście donoszą o tym fakcie beztroskiej prezydent Orlean (Meryl Streep) i jej spolegliwemu synowi Jasonowi (Jonah Hill), który jest też szefem jej sztabu – jednak ku ich zaskoczeniu, słyszeli oni wystarczająco dużo opowieści o apokalipsie i są obojętni w tej sprawie.

Nie patrz w górę
fot. Netflix

Do zderzenia komety z Ziemią zostało tylko sześć miesięcy. Dlatego z pomocą dr Oglethorpe (Rob Morgan), Kate i Randall muszą wyruszyć w podróż prasową, aby uratować ludzkość, co stawia ich na kursie kolizyjnym z wszelkiego rodzaju ekscentrycznymi osobowościami medialnymi, w tym prowadzącymi poranny program Brie (Cate Blanchett) i Jack (Tyler Perry). Opanowanie 24-godzinnego cyklu obiegu informacji i przyciągnięcie uwagi zafascynowanej mediami społecznościowymi opinii publicznej, zanim będzie za późno, okazuje się szokująco komicznym doświadczeniem. Czego potrzeba, żeby świat po prostu spojrzał w górę?

Twórcy i obsada

Autorem scenariusza do filmu „Nie patrz w górę” i zarazem jego reżyserem jest laureat Oscara Adam McKay („Big Short”). Leonardo DiCaprio i Jennifer Lawrence zdecydowanie prowadzą w wyjątkowej obsadzie filmu. Oboje wracają do głównych ról po kilku spokojnych latach. Lawrence wciela się w bohaterską studentkę astronomii Kate Dibiasky, a DiCaprtiop wciela się w jej profesora, dr Randalla Mindy’ego.

Nie patrz w górę
fot. Netflix

Dołączą do nich:  Jonah Hill (Wilk z Wall Street), Rob Morgan (Daredevil), Mark Rylance (Most Szpiegów), Tyler Perry (Zaginiona Dziewczyna), Timothée Chalamet (Diuna), Ron Perlman ( Hellboy), Himesh Patel (Yesterday), Melanie Lynskey (Dwóch i pół), Michael Chiklis (The Shield: Świat glin) i Tomer Sisley (Mesjasz).

Jakby tego było mało, w filmie pojawią się również legendarne aktorki Cate Blanchett i Meryl Streep, a także wokalistki Ariana Grande i Scott Mescudi aka Kid Cudi.

Tak imponująca obsada jest prawdopodobnie w dużej mierze zasługą reżysera Adama McKaya, którego poprzednie filmy The Big Short and Vice zostały powszechnie docenione i otrzymały kilka nominacji do Oscara.

Kiedy premiera „Nie patrz w górę”?

„Nie patrz w górę” pojawi się w wybranych kinach już 10 grudnia 2021 r. Natomiast na platformie Netflix będziemy mogli go zobaczyć w Wigilię Bożego Narodzenia,  24 grudnia 2021 r.

2 Komentarze
  1. 20bet mówi

    Your article gave me a lot of inspiration, I hope you can explain your point of view in more detail, because I have some doubts, thank you.

  2. Anonim mówi

    Your point of view caught my eye and was very interesting. Thanks. I have a question for you.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

error: Treści MENSIDER.COM są chronione.