Netflix wprowadza nową opłatę!

Ten artykuł przeczytasz w minutę

Po wielu sygnałach od Netflix niemożliwe staje się faktem. Największa platforma streamingowa zaczyna zabierać się za proceder, w wyniku którego traci sporo pieniędzy. Taki ruch może sporo namieszać.

Netflix rozpocznie testowanie nowej funkcji, która skłoni subskrybentów do dodatkowych opłat za udostępnianie usługi osobom spoza własnego gospodarstwa domowego. Ta funkcja pozwoli subskrybentom dodać maksymalnie  dwa „konta podrzędne” za opłatą niższą niż koszt pełnej ceny usługi Netflix.

Nowa opcja będzie początkowo testowana w Chile, Kostaryce i Peru, aw ciągu najbliższych kilku tygodni zostanie wprowadzona na te rynki. Firma nie powiedziała, czy i kiedy funkcja zostanie wprowadzona globalnie.

Netflix to trial fees for account sharing outside households

Jak działać będą nowe konta podrzędne Netflix?

Subskrybenci usługi Netflix na rynkach testowych będą mieli możliwość dodania kont podrzędnych dla osób, z którymi nie mieszkają. Każde konto podrzędne, jak zwykle, będzie miało swój własny profil i spersonalizowane rekomendacje. Ale to, co wyróżnia tę funkcję, to to, że konta podrzędne będą miały również własny login i hasło do Netflix. Ponadto, jeśli kiedykolwiek zdecydują się skonfigurować własną usługę Netflix pod swoim nazwiskiem i informacjami rozliczeniowymi, ich historia oglądania, lista obserwowanych („Moja lista”) i spersonalizowane rekomendacje zostaną przeniesione.

Jak Netflix będzie weryfikował udostępnianie usługi?

Aby ta funkcja działała, Netflix nie opiera się na danych opartych na lokalizacji, takich jak GPS. Zamiast tego firma wykorzystuje te same informacje, których używa obecnie do świadczenia swoich usług użytkownikom końcowym. Między innymi to adres IP, identyfikatory urządzeń i inne informacje o urządzeniach zalogowanych na konto Netflix w całym gospodarstwie domowym. Korzystając z tych informacji, Netflix może określić, kiedy trwa udostępnianie usługi poza domem.

Zdajemy sobie sprawę, że ludzie mają wiele możliwości wyboru rozrywki, dlatego chcemy, aby wszelkie nowe funkcje były elastyczne i przydatne dla członków, których subskrypcje finansują wszystkie nasze wspaniałe programy telewizyjne i filmy” — napisał Chengyi Long, dyrektor ds. innowacji produktów w Netflix.  Będziemy pracować nad zrozumieniem użyteczności tych dwóch funkcji w tych trzech krajach przed wprowadzeniem zmian w dowolnym innym miejscu na świecie” – dodał Long.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

error: Treści MENSIDER.COM są chronione.