Najlepsze porady dotyczące pielęgnacji męskich włosów

Nasze porady przeczytasz w ok 2 min

Pielęgnacja włosów może być trudna. Dzięki tym kilku wskazówkom dotyczącym pielęgnacji męskich włosów możesz zachować ich świetny wygląd na długi czas.

Od regularnych przycinań po specjalne zabiegi pielęgnacyjne — zapoznaj się z tymi poradami, aby Twoje włosy zawsze wyglądały świetnie.

Beard care: Make your own beard oil at home - Times of India

Pielęgnacja zarostu twarzy

Bez względu na to, czy jest to broda, czy wąsy, zarost na twarzy może być zabawnym i interesującym wyrazem Twojej osobowości i indywidualności. Jednak źle utrzymany zarost może łatwo powiedzieć o Tobie zupełnie co innego. Mając to na uwadze, należy ćwiczyć dobrą pielęgnację zarostu.

Pierwszym krokiem jest wiedza, jak utrzymać brodę i wąsy w czystości. Włosy na twarzy mogą się przetłuszczać i brudzić znacznie szybciej niż inne obszary ciała. Jeśli zapuszczasz brodę lub wąsy, musisz o nie szczególnie zadbać. Umyj zarost mydłem i ciepłą wodą, aby się nie przetłuszczał. Użyj wosku do wąsów, aby utrzymać włosy swoim miejscu i zapobiec ich przetłuszczaniu. To zapewni, że Twoje wąsy nie będą wyglądały na zaniedbane

ZEW for men – Olejek do brody z olejem konopnym MAT
SPRAWDŹ CENĘ

Pielęgnacja zarostu twarzy może być trudna. Na szczęście może to być również satysfakcjonująca. Jeśli podejmiesz odpowiednie kroki, możesz w pełni wykorzystać swój zarost. Utrzymuj nawilżenie – idealnie sprawdzi się do tego olejek do brody, który dodatkowo odżywi i wspomoże wzrost Twojej brody.

Unikaj ciężkich produktów

Dbaj o doskonały wygląd włosów, unikając ciężkich produktów pielęgnujących. Nadmiar produktów może obciążać włosy, wysuszać je i sprawiać, że stają się matowe i pozbawione życia. Zdecyduj się na delikatniejszy szampon i odżywkę.

Pielęgnacja męskich włosów

Oszczędnie z szamponem

Szampon pozbawia włosy naturalnych olejków. Większość z facetów wyznaje zasadę „im więcej produktu, tym lepiej zadziała” – nic bardziej mylnego. Używaj szamponu i odżywki tak mało, jak to tylko możliwe.

Roomcays, szampon do oczyszczania i odświeżania męskiej brody, 120 ml | Sklep EMPIK.COM

ROOMCAYS – Szampon do oczyszczania i odświeżania męskiej brody
SPRAWDŹ CENĘ

Spróbuj myć włosy szamponem co drugi dzień lub kilka razy w tygodniu. Jeśli musisz myć włosy częściej, użyj delikatnego szamponu. Niewielka ilość szamponu porównywalna do wielkości małego paznokcia, powinna wystarczyć, aby uzyskać dobrą pianę i pokryć każdy włos.

Jak Prawidłowo Myć Włosy: Kompleksowy Przewodnik Dla Mężczyzn

Stwórz teksturę za pomocą produktów stylizujących

Aby nadać włosom teksturę, użyj produktu z naturalnymi składnikami zamiast ciężkich chemikaliów. Szukaj produktów, które zawierają olejek jojoba lub olejek z awokado – nawilżą i utrwalą Twoje autorskie wariacje.

Regularnie przycinaj włosy

Regularne strzyżenie i przycinanie brody może sprawić, że Twoje włosy będą wyglądać na cieńsze i dłuższe. Nawet jeśli nie potrzebujesz przycinania, wybierz się od czasu do czasu na podcięcie. Dzięki temu twoje włosy nie będą zbyt długie i nie będą wyglądać na zmęczone życiem. Regularne przycinanie polecane jest również panom z kręconymi lub falowanymi włosami, które mogą się plątać i puszyć.

Jaki trymer do brody wybrać i na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Używaj ręcznika do osuszenia

Po wyjściu spod prysznica osusz włosy. Jednak nie szoruj nim głowy. Tarcie może spowodować uszkodzenia, które prowadzą do puszenia się i łamania włosów. Wklepywanie wchłonie wilgoć, nie powodując uszkodzeń, dzięki czemu Twoje włosy będą wyglądać świetnie.

 

Przede wszystkim pamiętaj, że włosy są częścią ogólnego wyglądu. Nie chcesz wyglądać, jakbyś właśnie włożył palec do gniazdka elektrycznego. Te kilka porad sprawi, że Twoje włosy zachowają dobry i zdrowy wygląd na długi czas.

Trymer do brody – Wybór, pielęgnacja i stylizacja zarostu

 

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

error: Treści MENSIDER.COM są chronione.