Najlepsze filmy o I Wojnie Światowej

Ten ranking przeczytasz w 2 minuty

I Wojna Światowa inspiruje coraz więcej twórców filmowych. Do tej pory pozostawała nieco w cieniu II Wojny Światowej, na temat której powstało dużo więcej obrazów kinowych. Nie powinno to dziwić, bo mimo, że podczas Wielkiej Wojny (bo tak nazywano kiedyś I Wojnę Światową), zginęło ponad 14 milionów ludzi, to II Wojna Światowa okazała się największym globalnym konfliktem zbrojnym w historii, podczas którego zginęło między 50 a nawet 78 milionów ludzi.

Nie zmienia to faktu, że I Wojna Światowa jest niezwykle ważnym wydarzeniem, którego nie da się pominąć. To wciąż kluczowy moment, który raz na zawsze zmienił historię i stał się największym konfliktem zbrojnym od wojen napoleońskich.

To co na pewno jest wspólnym mianownikiem poniższych typów naszej redakcji to:

  • Rozmach produkcji  – oglądając poniższe obrazy, możesz niemal poczuć atmosferę tamtych czasów na własnej skórze. Pot, krew, brud i strach będą towarzyszyć ci do samego końca.
  • Uczta wizualna – każda z produkcji to dbałość o szczegół, scenografię oraz wizualne majstersztyki, które oddają ducha tamtych czasów i jeszcze bardziej pozwalają zatopić się w historii.
  • Zapierające dech w piersiach historie bohaterów zwyczajnych, którzy z różnych powodów zostali wrzuceni w wir wojny i muszą stawić czoła przeciwnościom, w oparciu o prawdziwe historyczne wydarzenia.
  • Bezsensowność wojny – każdy z tych filmów potwierdza, jak bezsensownym i wyniszczającym konfliktem była I Wojna Światowa oraz jak wiele osób często tylko i wyłącznie z ambicjonalnych, a także politycznych pobudek traciło życie swoje i bliskich.

Nasze rekomendacje to:

1917

Gdzie mogę obejrzeć online: Prime Video, Player, Canal+. Ocena 8/10

Dwaj brytyjscy szeregowcy Schofield i Blake, u schyłku Pierwszej Wojny Światowej otrzymują ogromnie ryzykowną misję, od której powodzenia zależy życie ich towarzyszy. Muszą przedrzeć się za linię wroga i przekazać rozkaz odwołujący atak, który w świetle nowych informacji nie ma najmniejszych szans powodzenia. Jeśli nie uda się wypełnić misji, niechybna śmierć czeka ponad 1600 żołnierzy, a wśród nich brata Blake’a. Film zdobył 3 Oscary, Złote Globy, Nagrody BAFTA oraz wiele innych.

Na Zachodzie Bez Zmian

Gdzie mogę obejrzeć online: Netflix. Ocena 8/10

Na Zachodzie bez zmian” to porywająca opowieść o młodym niemieckim żołnierzu na froncie zachodnim podczas I wojny światowej. Paul i jego towarzysze na własnej skórze doświadczają, jak początkowa euforia wojny przemienia się w desperację i strach, gdy walczą w okopach o swoje życie. Film w reżyserii Edwarda Bergera jest oparty na znanej na całym świecie powieści Ericha Marii Remarque’a pod tym samym tytułem, która była zakazana przez samego Hitlera.

Czas Wojny

Gdzie mogę obejrzeć online: Chili, Apple TV. Ocena 7/10

W 1914 roku Joey, piękny, gniady źrebak z charakterystyczną białą kreską na nosie, zostaje sprzedany armii i rzucony w wir wojny na Froncie Zachodnim. Wraz ze swoim oficerem bierze udział w walce przeciw wrogom, będąc świadkiem koszmaru bitew we Francji. Nawet w zrujnowanych okopach odwaga Joey’ego wzrusza otaczających go żołnierzy. Koń znajduje wśród nich ciepło i nadzieję. Jednak wciąż tęskni za Albertem, synem farmera, którego opuścił. Czy będzie mu dane jeszcze kiedyś zobaczyć prawdziwego pana? Film wyreżyserował sam Steven Spielberg, a muzykę do filmu stworzył John Williams. Historia na podstawie powieści pod tym samym tytułem, autorstwa Michaela Morpurgo.

Źródła: Filmweb, Helios, YouTube, Wikipedia, Onet, mat. własne, mat. prasowe

5. sezon The Crown to Annus Horribilis Królowej

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

error: Treści MENSIDER.COM są chronione.