Najlepsze filmy na Halloween na Netflix

Ten artykuł przeczytasz w 2 min

0

Zaopatrz się w wiadro popcornu, nalej sobie swojego ulubionego drinka i przygotuj się na Halloweenowy maraton z naszymi filmowymi propozycjami z Netflix.

 

Straszne historie (Nightbooks)

Krysten Ritter on 'Nightbooks' and Getting to Play an Over the Top and Evil  Witch - News WWC


Reżyser:
 David Yarovesky

Scenariusz: Mikki Daughtry i Tobias Iaconis

Obsada: Winslow Fegley, Krysten Ritter, Lidya Jewett

Gdzieś pomiędzy straszne i przerażające.

Alex (Winslow Fegley), chłopiec zafascynowany horrorami, zostaje uwięziony przez złą wiedźmę (Krysten Ritter) w jej magicznym mieszkaniu. Aby przeżyć kolejną noc, co wieczór musi opowiedzieć kolejną straszną historię. Razem z drugą uwięzioną – Yasmin (Lidya Jewett) – opracowuje plan ucieczki.

To jeden z najlepszych oryginałów Netflix roku i idealny wybór dla osób szukających czegoś nowego do dodania do swojej listy na Halloween.

 

Hubie ratuje Halloween

Reżyser: Steven Brill

Scenariusz Tim Herlihy i Adam Sandler

Obsada: Adam Sandler, Julie Bowen, Kevin James, Ray Liotta, Shaquille O’Neal, Maya Rudolph, Steve Buscemi i Noah Schapp

Okej, może to nie być  film „wysokich lotów”, ale jeśli szukasz głupiej komedii ze wszystkimi halloweenowymi pułapkami, może to być dla ciebie dobry wybór. Hubie Dubois (Adam Sandler) co roku w Halloween pilnuje, żeby mieszkańcy jego rodzinnego miasteczka Salem bawili się bezpiecznie i przestrzegali zasad. Nikt jeszcze mu za to nie podziękował. W tym roku – ze względu na zbiegłego przestępcę i tajemniczego nowego sąsiada – Hubie jest wyjątkowo czujny. Kiedy ludzie zaczynają znikać, musi przekonać policję (Kevin James, Kenan Thompson) i mieszkańców miasteczka, że potwory naprawdę istnieją i tylko on może je powstrzymać.

Crimson Peak Wzgórze Krwii

Crimson Peak: Wzgórze Krwi (2015) - Po napisach | z pasją o filmach

Reżyser: Guillermo del Toro

Scenariusz: Guillermo del Toro i Matthew Robbins

Obsada: Mia Wasikowska, Tom Hiddleston, Jessica Chastain i Charlie Hunnam

Każdy kocha historię o duchach i nikt nie opowiada ich tak jak Guillermo del Toro  Niedoceniony film reżysera z 2015 r. Crimson Peak jest mniej horrorem niż gotyckim romansem, jednak są pewne elementy strachu. Akcja rozgrywa się w 1901 roku i opowiada o młodej pisarce (Mia Wasikowska), która spotyka szykownego angielskiego dżentelmena (Tom Hiddleston) i zakochuje się. Oboje szybko się pobierają, a ona przeprowadza się do odległej części Anglii, aby zamieszkać w starzejącej się posiadłości ze swoim nowym mężem i jego lodowatą siostrą (Jessica Chastain). Posiadłość jest pełna duchów, a przerażające zwroty akcji zatrzymują oddech. To idealny film na Halloween dla ludzi, którzy kochają gotyckie historie przez duże „G”. 

Trylogia The Fear Street

Męska kruchość od 1666 do dzisiaj: spojrzenie na trylogię FEAR STREET firmy  Netflix

Reżyser: Leigh Janiak

Scenariusz: Leigh Janiack i Phil Graziadei (część pierwsza), Zak Olkewicz (część druga), Phil Graziadei i Leigh Janiak oraz Kate Trefry (część trzecia)

Obsada: Kiana Madeira, Olivia Scott Welch, Benjamin Flores Jr., Sadie Sink i nie tylko

Jeśli chodzi o ostateczny maraton filmowy na Halloween, nie możesz ominąć trylogii Fear Street. Te trzy filmy zostały wydane zeszłego lata i oferują bufet dobroci slashera i horroru, śledząc jedną historię na trzech różnych liniach czasowych. Zaczyna się od Fear Street: 1994 , gdzie nastolatki w Shadyside są ścigane przez nieśmiertelnych rzezimieszków, którzy ich zdaniem są związani z miastem klątwą. Fear Street: 1978 to pełnoprawny slasher na letnim obozie, na którym ujawnia się więcej informacji o klątwie i historii miasta, a ostatnia część Fear Street: 1666 opowiada pełną historię początków wiedźmy z Shadyside. Wszystkie trzy filmy są odlotowe.

Obecność

Reżyser: James Wan

Scenariusz: Chad Hayes i Carey W. Hayes

Obsada: Vera Farmiga, Patrick Wilson, Ron Livingston i Lili Taylor

Jeśli chcesz po prostu obejrzeć coś, co cię cholernie przestraszy, obejrzyj Obecność. Zainspirowany prawdziwymi wydarzeniami film pokazuje badaczy zjawisk paranormalnych Eda i Lorraine Warren (Patrick Wilson i Vera Farmiga). Pewnego dnia zostają poproszeni o pomoc przez przerażoną rodzinę mieszkającą w starym domu na uboczu. Okazuje się, że domownicy są nawiedzani przez tajemniczą zjawę, która nie chce dać im spokoju. Para badaczy staje do walki z najstraszniejszym demonem, z jakim kiedykolwiek miała do czynienia.

Rytuał

W ciemnym lesie, późną nocą. [„Rytuał”, 2017] | my name is death

Reżyser: David Bruckner

Scenariusz: Joe Barton

Obsada: Rafe Spall, Arsher Ali, Robert James-Collier, Sam Troughton

Na pierwszy film fabularny Davida Brucknera czekaliśmy długo, ale na szczęście było warto. Filmowiec stojący za wyróżniającymi się fragmentami w Signal V/H/S zadebiutował w tym roku filmem Rytuał, oryginalnym filmem Netflix, który zagłębia się w studnię wstydu i żalu dla naszych przeszywających, wyraźnie dorosłych przerażeń. Rytuał podąża za czterema przyjaciółmi do lasu, gdzie wyruszają opłakiwać śmierć swojego przyjaciela, ale kiedy już tam są, na każdym kroku prześladuje ich wrzecionowata, ledwo widoczna istota. Bruckner nie spieszy się z budowaniem terroru, oferując krótkie przebłyski ich monstrualnego prześladowcy i wykorzystując naturalny kamuflaż lasu na swoją korzyść w inscenizacji swoich przerażeń. Uwydatnia traumę podzielaną przez starych przyjaciół i konflikty, które groziłyby zniszczeniem ich przyjaźni, nawet gdyby nie ścigała ich nadprzyrodzona siła. Efektem końcowym jest dojrzały, dyskretny horror, który powoli osadza się pod skórą z mnóstwem upiornych, folklorystycznych wibracji, które w sezonie Halloween czują się jak w domu. 

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

error: Treści MENSIDER.COM są chronione.