Najgłośniejsze polskie produkcje filmowe w kwietniu w CANAL+

Ten artykuł przeczytasz w 3 minuty

Polacy lubią polskie kino – to stwierdzenie, na które dowodów nie trzeba szukać daleko. Potwierdzają je wyniki Box Office, udowadniając, że pod względem popularności rodzime produkcje w niczym nie ustępują tym zagranicznym. Największe polskie kinowe hity ubiegłego roku, już w kwietniu dostępne w CANAL+ online.

  • Najpopularniejszy polski film 2021 r. DZIEWCZYNY Z DUBAJU®, który zgromadził w kinach ponad milion widzów – tylko w CANAL+ online.
  • WESELE, jedna z najgłośniejszych rodzimych produkcji ostatnich lat walcząca o nagrodę Polskiej Akademii Filmowej ORZEŁ aż w 10 kategoriach.
  • Najnowszy obraz Kingi Dębskiej w gwiazdorskiej obsadzie – ZUPA NIC.
  • Wśród kwietniowych premier CANAL+ online znalazły się również polskie propozycje dla miłośników kina faktu (JUŻ TU NIE WRÓCĘ) oraz historii wojennych (BRACIA).

Najgłośniejsza polska premiera 2021 roku! Sześć tygodni w czołówce Box Office, w tym cztery na pierwszym miejscu. Kontrowersyjne DZIEWCZYNY Z DUBAJU® pod kątem liczby widzów wyprzedziły tylko: najnowsza część przygód Jamesa Bonda NIE CZAS UMIERAĆ oraz długo wyczekiwana ekranizacja DIUNY. W pierwszy weekend (premiera 26.11), oparty na reportażu Piotra Krysiaka o tym samym tytule film w reżyserii Marii Sadowskiej obejrzało prawie 280 000 widzów – co dało mu wówczas najlepsze otwarcie roku. Produkcja zamknęła 2021 rok z ponad milionową widownią. Co warto podkreślić, wynik ten osiągnęła w nieco ponad miesiąc obecności na kinowych ekranach. Tym samym DZIEWCZYNY Z DUBAJU® stały się nie tylko najpopularniejszym polskim filmem ub. r., ale też największym frekwencyjnym sukcesem rodzimej produkcji od początku pandemii.

Emi to młoda ambitna dziewczyna, która od lat marzy o wielkim świecie. Gdy tylko nadarza się okazja, bez wahania wskakuje w jego tryby, stając się ekskluzywną damą do towarzystwa. Wkrótce to ona na zaproszenie arabskich szejków zaczyna werbować polskie miss, celebrytki, gwiazdy ekranu i modelki. Jednak ten niedostępny, opływający w luksusy świat już niedługo pokaże swoją mroczną stronę…

Producentami filmu są Dorota Robaczewska i Emil Stępień, za kamerą stanęła Maria Sadowska, w rolach głównych zobaczymy m.in.: Paulinę Gałązkę, Katarzynę Figurę, Katarzynę Sawczuk i Olgę Kalicką.

Premiera DZIEWCZYN Z DUBAJU® w piątek 29.04 tylko w serwisieCANAL+ online.

© fot. Marcin Szpak, prod. Studio Metrage, dystr. Kino Świat 2022

W wyścigu o tytuł najpopularniejszego polskiego filmu na podium znalazło się również WESELE Wojciecha Smarzowskiego, które z wynikiem prawie 500 tysięcy widzów nieznacznie ustąpiło drugiego miejsca FURIOZIE(film dostępny w serwisie PREMIERY CANAL+, a rozszerzona serialowa wersja w CANAL+ online). Jednocześnie, najnowszy obraz jednego z najbardziej bezkompromisowych polskich reżyserów, zamknął pierwszą dziesiątkę największych kinowych hitów roku.

Kolejna po „Klerze” i „Wołyniu” odważna produkcja opowiada równolegle miłosne historie dwóch par żyjących w różnych liniach czasowych. Z jednej strony obserwujemy gości w trakcie współczesnej zabawy weselnej, w której tle rozgrywają się osobiste dramaty i konflikty. Panna młoda w zaawansowanej ciąży z niepokojem obserwuje wybryki męża, a jej ojciec mierzy się z biznesowymi problemami. Jednocześnie senior rodu Antoni, w swych wspomnieniach z czasów młodości przenosi widzów do drugiej linii czasowej. Historia jego młodzieńczej miłości do żydowskiej dziewczyny przeplata się z teraźniejszością i ujawnia skrywane przez lata tajemnice.

WESELE zdobyło aż 10 nominacji do tegorocznych nagród Polskiej Akademii Filmowej ORŁY, w tym dla Roberta Więckiewicza za najlepszą główną rolę męską i Agaty Kuleszy – za drugoplanową rolę kobiecą. Obok nich w filmie wystąpili również Andrzej Chyra, Arkadiusz Jakubik i Michalina Łabacz.

Premiera filmu WESELE w sobotę 23.04 o godz. 21:00 w CANAL+ PREMIUM oraz następnego dnia w serwisie CANAL+ online.

@Fot. Marcin Makowski/Maku Fly

W TOP 20 kinowych hitów ubiegłego roku znalazła się również ZUPA NIC Kingi Dębskiej. Film, który w kinach obejrzało prawe 190 tys. osób to prequel nagrodzonego dwoma ORŁAMI filmu MOJE CÓRKI KROWY. W sentymentalnej podróży do czasu późnego PRL-u widzowie poznają rodzinę Makowskich. Zahukany inteligenta Tadeusz wraz z żoną Elżbietą, szefową zakładowej Solidarności oraz dwiema dorastającymi córkami – Martą i Kasią – i wspominającą powstańcze czasy babcią, mieszkają w małym mieszkaniu. Zdeterminowany, choć nieco nierozgarnięty Tadeusz podejmuje kolejne próby poprawy życiowej sytuacji rodziny, co generuje jednak jedynie kłopoty.

W ZUPIE NIC, która walczy o dwie nagrody Polskiej Akademii Filmowej wystąpili: sześciokrotna zdobywczyni Orłów Kinga Preis, Adam Woronowicz, Ewa Wiśniewska i Rafał Rutkowski, a w rolach Kasi i Marty – Alicja Warchocka i Barbara Papis.

Premiera filmu ZUPA NIC w poniedziałek 18.04 o godz. 21:00 w CANAL+ PREMIUM oraz następnego dnia w serwisie CANAL+ online.

Dystrybucja Telewizja Polska S.A

BRACIA to pełnometrażowy debiut reżyserski Łukasza Ostalskiego, który opowiada historię dwóch braci z czasów II wojny światowej. Janek i Staszek podejmują ogromne ryzyko, chcąc pomóc swoim rówieśnikom Abramowi i Chaimowi, którzy uciekli przed niemieckim pogromem i nie mówiąc nikomu, ukrywają ich w swoim gospodarstwie. W rolach głównych: Mikołaj Matczak, Wojciech Ziętek, Jędrzej Hycnar, Jan Hrynkiewicz oraz Katarzyna Chojnacka.

Premiera we wtorek 19.04 o godz. 21:00 w CANAL+ PREMIUM oraz następnego dnia w serwisie CANAL+ online.

© CANAL+ Polska S.A. 2021

© CANAL+ Polska S.A. 2021

Z kolei JUŻ TU NIE WRÓCĘ to film dokumentalny dziennikarza i dramatopisarza Mikołaja Lizuta, który ma już na koncie dokument „Dożywotniacy” oraz serial fabularny PISARZE. SERIAL NA KRÓTKO. W najnowszym obrazie opowiedział historię czterech wychowanek Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Goniądzu pod Białymstokiem – Gosi, Dominiki, Eweliny i Alicji. Dziewczyna mają za sobą trudne dzieciństwo – toksyczni rodzice, przemoc, alkohol i narkotyki, drobne przestępstwa. Teraz próbują poukładać sobie życie. Jak wyobrażają sobie przyszłość? Czy podejmą dobre decyzje?

Film był nominowany w kategorii Najlepszy Film Polski podczas zeszłorocznej edycji festiwalu filmowego Millennium Docs Against Gravity.

Premiera w poniedziałek 25.04 o godz. 21:00 w CANAL+ PREMIUM oraz tego samego dnia w serwisie CANAL+ online.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

error: Treści MENSIDER.COM są chronione.