Mężczyźni pozujący bez koszulki w aplikacjach randkowych są nieatrakcyjni i rozwiąźli

Ten artykuł przeczytasz w minutę

Nowe badania sugerują, że mężczyźni ze zdjęciami bez koszulki są postrzegani jako mniej kompetentni i bardziej podatni na ryzykowne zachowania seksualne.

Znajomość właściwych rzeczy, które należy umieścić w swoim profilu w aplikacji randkowej, może być trudna. Chcesz być interesujący, ale jednocześnie zachować jasność przekazu. Dzielenie się niektórymi swoimi osiągnięciami pomaga zrobić dobre wrażenie, ale co, jeśli brzmisz, jakbyś się przechwalał?

Researchers claim that guys who populate Tinder profiles with shirtless pictures are seen less favorable than those wearing them.

Jeśli chodzi o Twoje zdjęcia, sprawy powinny być prostsze, prawda? Po prostu wybierasz zdjęcia, na których czujesz się najlepiej. A jeśli włożyłeś dużo ciężkiej pracy na siłowni i jesteś zadowolony z tego, jak wygląda Twoje ciało, to dlaczego nie dorzucić jednego lub dwóch seksownych selfie bez koszuli? Uwaga, zdjęcie bez koszuli może faktycznie działać przeciwko tobie. Przynajmniej na to wskazuje nowe badanie.

Naukowcy z University of Colorado odkryli niedawno, że mężczyźni, którzy wypełniają swoje profile na Tinderze zdjęciami bez koszulki, są postrzegani jako mniej kompetentni i bardziej rozwiąźli.

Studentom pokazano szereg profili na Tinderze, z których niektóre przedstawiały „zseksualizowanego” mężczyznę (charakteryzującego się muskularnym wyglądem, zdjęciami bez koszulki i opisem, który wyrażał zainteresowanie przypadkowym seksem), inne przedstawiające „niezseksualizowanego” mężczyznę (mniej umięśnionego, w pełni ubranego i zainteresowanego poważnym związkiem). Następnie poproszono ich o ocenę każdej osoby pod względem postrzeganych kompetencji, atrakcyjności społecznej, atrakcyjności fizycznej i prawdopodobieństwa angażowania się w ryzykowne zachowania seksualne.

Te firmy wiedzą o Tobie więcej niż znajomi!

Wyniki wskazują, że młody biały mężczyzna z seksualną autoprezentacją w aplikacji randkowej może być postrzegany jako mniej kompetentny i podejmujący ryzyko seksualne” – czytamy w badaniu. Co ciekawe, zarówno mężczyźni, jak i kobiety biorące udział w badaniu byli skłonni oceniać profile zseksualizowane jako mniej atrakcyjne w społeczeństwie i wyższe pod względem ryzyka seksualnego, ale tylko kobiety oceniały tych mężczyzn bez koszulek jako mniej kompetentnych.

W praktyce kobiety reagują negatywnie na mężczyzn z seksownym profilem randkowym i jest to w rzeczywistości sprzeczne z tym, co kobiety lubią na profilu randkowym ” – powiedziała współautorka badania JoAnna Dieker, stażystka podoktorancka psychologii klinicznej na University of Colorado.Nasze badanie wykazało, że mężczyźni również negatywnie reagują na mężczyznę o seksownym wyglądzie na swoim profilu. Seksowna prezentacja na profilu randkowym może nie być najlepszym wyborem dla mężczyzn, którzy chcą wywrzeć pozytywne wrażenie na kobietach.”

Naukowcy podpowiadają, że jeśli chcesz zrobić pozytywne wrażenie na kobietach, z pewnością nie uzyskasz go poprzez wstawianie sexy fot bez koszulki na profilach randkowych.

Chcesz teraz przeprowadzić poważną przebudowę swojego profilu? Tinder oferuje kilka porad na swojej stronie internetowej:

„Prześlij do Tindera zdjęcia przedstawiające osobę, którą wszyscy przyszli zobaczyć: Ciebie! Porzuć przyjaciół, bo nie chodzi o nich i zdejmij okulary przeciwsłoneczne, bo ukrywają twoją twarz”.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

error: Treści MENSIDER.COM są chronione.