Mężczyźni powinni mieć wytrysk co najmniej 21 razy w miesiącu

Ten artykuł przeczytasz w minutę

10

To tytułowe zdanie powinno zwrócić uwagę każdego mężczyzny. Według naukowców z Harvardu mężczyźni powinni mieć wytrysk co najmniej 21 razy w miesiącu, aby zmniejszyć ryzyko raka prostaty.

badaniu, które zostało opublikowane w czasopiśmie European Urology , 31 925 mężczyzn podało swoją średnią miesięczną częstotliwość wytrysku. Na tej podstawie naukowcy odkryli, że mężczyźni, którzy częściej mają wytrysk, również zmniejszają swoje szanse na zachorowanie na raka prostaty – o jedną trzecią.

Masturbation and testosterone: Is there a link?

„Oceniliśmy, czy częstotliwość wytrysku w dorosłym życiu jest związana z ryzykiem raka prostaty w dużym badaniu przeprowadzonym w USA” – napisali autorzy badania.

Naukowcy odkryli, że mężczyźni zgłaszający wyższą, niż w wieku dorosłym częstotliwość wytrysku mieli mniejsze prawdopodobieństwo późniejszego zdiagnozowania raka prostaty. Ale zmniejszone ryzyko zachorowania na nowotwór to nie jedyna korzyść z masturbacji lub uprawiania seksu.

Suchy orgazm, czyli orgazm bez wytrysku – Ciekawostki z każdej dziedziny nauki i kultury

Stwierdzono również, że częstsze wytryski radykalnie zmniejszają uczucie stresu i niepokoju. Oprócz zmniejszenia odczuwania bólu, wydzielanie endorfin prowadzi do uczucia euforii, modulacji apetytu, uwalniania hormonów płciowych i wzmocnienia odpowiedzi immunologicznej.

Każdy, kto zasnął po dokonaniu tego czynu, będzie również wiedział, że wytrysk jest dobrze znaną pomocą w zasypianiu. To nie mit. Kiedy dochodzisz, twoje ciało uwalnia hormony, takie jak prolaktyna i oksytocyna, które sprawiają, że jesteś senny i gotowy na zasłużony odpoczynek.

Jaki to ma ostatecznie sens? Cóż, można to podsumować w jednym zdaniu. Jeśli nie masz regularnych wytrysków, to nie dbasz o swoje zdrowie.

10 Komentarze
 1. 3markets

  2fragmentary

 2. cpa coursework

  coursework masters https://brainycoursework.com/

 3. cpa coursework

  coursework writers https://courseworkninja.com/

 4. coursework master

  coursework moderation https://writingacoursework.com/

 5. database coursework

  creative writing coursework ideas https://mycourseworkhelp.net/

 6. coursework sample

  coursework writing service https://courseworkdownloads.com/

 7. coursework project

  coursework questions https://courseworkinfotest.com/

 8. Anonim

  coursework resources https://teachingcoursework.com/

 9. coursework in english

  database coursework https://courseworkdomau.com/

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

error: Treści MENSIDER.COM są chronione.