Mężczyźni powinni mieć wytrysk co najmniej 21 razy w miesiącu

Ten artykuł przeczytasz w minutę

1

To tytułowe zdanie powinno zwrócić uwagę każdego mężczyzny. Według naukowców z Harvardu mężczyźni powinni mieć wytrysk co najmniej 21 razy w miesiącu, aby zmniejszyć ryzyko raka prostaty.

badaniu, które zostało opublikowane w czasopiśmie European Urology , 31 925 mężczyzn podało swoją średnią miesięczną częstotliwość wytrysku. Na tej podstawie naukowcy odkryli, że mężczyźni, którzy częściej mają wytrysk, również zmniejszają swoje szanse na zachorowanie na raka prostaty – o jedną trzecią.

Masturbation and testosterone: Is there a link?

„Oceniliśmy, czy częstotliwość wytrysku w dorosłym życiu jest związana z ryzykiem raka prostaty w dużym badaniu przeprowadzonym w USA” – napisali autorzy badania.

Naukowcy odkryli, że mężczyźni zgłaszający wyższą, niż w wieku dorosłym częstotliwość wytrysku mieli mniejsze prawdopodobieństwo późniejszego zdiagnozowania raka prostaty. Ale zmniejszone ryzyko zachorowania na nowotwór to nie jedyna korzyść z masturbacji lub uprawiania seksu.

Suchy orgazm, czyli orgazm bez wytrysku – Ciekawostki z każdej dziedziny nauki i kultury

Stwierdzono również, że częstsze wytryski radykalnie zmniejszają uczucie stresu i niepokoju. Oprócz zmniejszenia odczuwania bólu, wydzielanie endorfin prowadzi do uczucia euforii, modulacji apetytu, uwalniania hormonów płciowych i wzmocnienia odpowiedzi immunologicznej.

Każdy, kto zasnął po dokonaniu tego czynu, będzie również wiedział, że wytrysk jest dobrze znaną pomocą w zasypianiu. To nie mit. Kiedy dochodzisz, twoje ciało uwalnia hormony, takie jak prolaktyna i oksytocyna, które sprawiają, że jesteś senny i gotowy na zasłużony odpoczynek.

Jaki to ma ostatecznie sens? Cóż, można to podsumować w jednym zdaniu. Jeśli nie masz regularnych wytrysków, to nie dbasz o swoje zdrowie.

1 komentarz
  1. aspirants mówi

    Write more, thats all I have to say. Literally,
    it seems аs though you relied ᧐n the video to make your
    point. You definitely know what ʏoure talking about,
    wһy wаste your intelligence on just postіng videoѕ to yߋur blog when you could bе givіng us something informative to reаd?

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.