McDonald’s otworzy restaurację w metaverse. Będzie sprzedawać wirtualną i prawdziwą żywność.

Ten artykuł przeczytasz w minutę

McDonald’s, największa sieć fast food na świecie, chce być pierwszą, która otworzy restauracje w wirtualnej rzeczywistości.

Na początku tego miesiąca firma złożyła wniosek w Amerykańskim Biurze Patentów i Znaków Towarowych o 10 znaków towarowych obejmujących m.in. prowadzenie wirtualnej restauracji oferującej rzeczywiste i wirtualne towary dotyczących marek McDonald’s i McCafe.

McDonald Metaverse
McDonald’s France

Twoje ulubione jedzenie wirtualnie i fizycznie

McDonald’s zgłaszając wspomniane wcześniej wnioski, potwierdziło chęć przeniesienia marek McDonald’s i McCafé do wirtualnej rzeczywistości. Co oznacza to w praktyce?

W niedalekiej przyszłości użytkownicy Metaverse będą mogli wejść do McDonald’s i zamówić tam zarówno wirtualne, jak i fizyczne produkty. Restauracja online będzie oferowała usługi kurierskie i pozwoli zamówić prawdziwe jedzenie z dostawą do domu.

„Spędzasz czas w metaversie i jesteś głodny? Nie musisz odkładać zestawu słuchawkowego. Wchodzisz do McDonald’s i składasz zamówienie. Chwilę później jedzenie dotrze do twoich drzwi” – wyjaśnił Josh Gerben, prawnik zajmujący się znakami towarowymi w Meta.

Jest raczej pewne, że Amerykańskie Biuro Patentowe i Znaków Towarowych zatwierdzi przedłożone mu wnioski, chociaż proces weryfikacji trwa w takich przypadkach kilka miesięcy. Podobne wnioski złożyła wcześniej znana w USA sieć Panera Bread. Były wśród nich znaki towarowe należące do stworzonej specjalnie grupy „Paneraverse”, obejmujące tokeny NFT, usługi wirtualnej rozrywki oraz wirtualny program losowania nagród.

Firma Nike założyła już nawet własne Metaverse Studio i ma podobne plany dotyczące opatentowania wirtualnych zasobów, od awatarów po tzw. kryptokiki (z ang. cryptokicks), podczas gdy firmy Gucci oraz Microsoft powołują do życia zespoły pracowników, które będą pracować nad ofertą metaverse oraz powiązanymi z nią znakami towarowymi.

 

Analitycy przewidują, że do końca tego roku większość firm będzie wręcz zmuszonych wejść w ten biznes, jeśli chcą zaistnieć zarówno na fizycznym rynku, jak i wirtualnym. Od tej technologii nie ma już chyba odwrotu i wszystko wskazuje na to, że próby jej ignorowania skazane są na porażkę.

 

 

 

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

error: Treści MENSIDER.COM są chronione.