Matka poprawiła paszport syna. Tego się nie spodziewali

Ten artykuł przeczytasz w minutę

W paszporcie młodego Polaka mama odręcznie poprawiła jedną z cyfr. Po przylocie z Dublina 17-latek napotkał problemy w trakcie kontroli dokumentów.

Młody pasażer, nie krył zaskoczenia sytuacją, natychmiast wyjaśnił, że nigdy nic nie pisał w dokumencie, a paszport otrzymał przed podróżą od swojej mamy – relacjonuje Straż Graniczna. Szczęśliwie złożyło się, że matka 17-latka oczekiwała na jego przylot na hali ogólnodostępnej lotniska Kraków Balice i mogła wyjaśnić tę nietypową sytuację.

Matka poprawiła paszport syna. Kraków Balice

Kobieta oświadczyła funkcjonariuszom, iż krótko po odebraniu z urzędu paszportu swojego syna zauważyła „niedokończoną” cyfrę 6 w roku urodzenia i postanowiła poprawić ją własnoręcznie długopisem. Nie zgłosiła tego faktu w organie wydającym, ponieważ jak stwierdziła, nie spodziewała się żadnych problemów ani konsekwencji z tego tytułu – napisano.

Obywatelka RP została przesłuchana w charakterze świadka na powyższą okoliczność, gdyż jej czyn wyczerpuje znamiona przestępstwa z art. 276 kk . Paszport z poprawioną datą został zatrzymany.

True™ men skin care w Douglas. Ambasadorem Maciej Zakościelny

Straż Graniczna przypomina, że w żadnym wypadku nie wolno dokonywać samodzielnych „poprawek” w dokumentach wydanych przez organy państwowe. Jeśli zauważymy nieprawidłowości, prosimy niezwłocznie zgłosić ten fakt organowi wydającemu dokument, a dokument zawierający błędy powinien zostać wymieniony.

 

Źródło: PAP

 

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

error: Treści MENSIDER.COM są chronione.