Ma 54 lata, a Wygląda na 20! Znamy Jego Sekret!

Ten artykuł przeczytasz w 3 min

1

Chuando Tan,  to singapurski fotograf, który zwrócił na siebie uwagę całego świata, nie tylko fotografiami innych ludzi, ale także samego siebie. Dlaczego to takie interesujące? Chuando urodził się w 1967 roku, co oznacza, że ​​ma teraz 54 lata, ale wygląda, jakby miał ok 20. Jaki jest jego sekret?

Nasza redakcja postanowiła dowiedzieć się wszystkiego – jak żyje, co robi i co je. Może znajdziemy sekret wiecznej młodości tego „Doriana Gray’a”?

Jak to wszystko się zaczęło?

@chuando_chuandoandfrey / Instagram

Wiadomo, że pracował jako model w latach 80-tych, w latach 90-tych udało mu się nawet  zostać popowym piosenkarzem, jednak jego kariera wokalna nie trwała długo i dlatego Tan wybrał inną profesję – fotografię. Pewnego razu zamiast zamieścić swoją kolejną pracę, zamieścił swoje zdjęcie i wtedy wszystko się zaczęło.

 Założyłem konto na Instagramie, ponieważ niektórzy znajomi powiedzieli mi, że klienci w dzisiejszych czasach chcieliby wiedzieć, jak duże są media społecznościowe fotografa. Aby wspomóc swoje konto, opublikowałem kilka swoich zdjęć, aby podzielić się swoimi przemyśleniami w podpisach.

Użytkownicy od razu zauważyli, że Tan się nie zmienia i nie wygląda na swój wiek. Niektórzy myślą, że chodzi o genetykę, inni, że sekret tkwi w miejscu, w którym żyje, ponieważ Singapur ma czyste powietrze, dobre lekarstwa i produkty wysokiej jakości. Ale żeby mieć pewność w tych domysłach, zobaczmy, jak fotograf spędza dzień.

fot. Canva

Tan trzyma się zasady, że jesteś tym, co jesz i wierzy, że stan zdrowia człowieka, a także jego wygląd, zależy w 70% od spożywanego przez niego pożywienia, a w 30% od ćwiczeń. Dlatego na śniadanie zjada 6 jajek na twardo, w tym tylko  2 żółtka (ze względu na cholesterol). Dodatkowo wypija szklankę mleka, a czasem dodaje do śniadania awokado z jagodami. To dobra ilość białka i energii na początek dnia.

W ciągu dnia oprócz jajek je kurczaka z ryżem, grillowanymi warzywami i zupą rybną. Fotograf przyznaje, że lody to jego słabość i czasem je podjada, ale tylko w pierwszej połowie dnia . Unika też kawy i herbaty, ale pije dużo wody. Nie pali, nie pije alkoholu, na obiad je sałatkę ze świeżych warzyw.

 

Spędza około 90 minut dziennie na ćwiczeniach.

@chuando_chuandoandfrey / Instagram

Tan robi trening siłowy 4 razy w tygodniu lub przynajmniej 3 razy, jeśli jest zbyt zajęty. Na tę czynność poświęca nie więcej niż 30 minut. Po treningu siłowym zawsze następuje trening cardio, jednak z powodu kontuzji kolana nie biega, tylko chodzi w szybkim tempie na bieżni. Ponadto codziennie stara się pływać – wieczorami chodzi na basen i spędza tam około godziny.

Robi tylko to, co lubi.

@chuando_chuandoandfrey / Instagram

Może zabrzmi to banalnie, ale ilu z nas robi to, co naprawdę lubi i chce robić? Może to jest sekret wiecznej młodości? Ponieważ wszystko, co robisz, wpływa na psychikę, a tym samym na całe ciało.

Próbowałem wielu różnych zawodów i zatrzymałem się na tym, co naprawdę lubię. Kocham ludzi, kocham komunikację, uwielbiam organizować sesje zdjęciowe i uwielbiam robić zdjęcia. Jeśli będziemy robić to, czego nie lubimy, po pierwsze będziesz się źle czuł, a po drugie nie wzmocni to twojego zdrowia.

Nie używa produktów do pielęgnacji skóry.

@chuandotan / Twitter

Niektórzy są pewni, że Tan przechodził operację plastyczną i używa specjalnych kosmetyków. Ale oto, co mówi:

Mam wrażliwą skórę, dlatego codziennie używam tylko 2 rzeczy: żelu do mycia twarzy i kremu ​​nawilżającego.

Kiedyś otrzymał w prezencie zabieg z botoksem, ale nie podobał mu się efekt. Od tamtej pory nie odwiedzał już gabinetów medycyny estetycznej. Jednak Tan przyznaje, że używa farby do włosów ze względu na swoje siwe włosy.

Nie bierze późnych kąpieli. 

@chuandotan / Twitter

W rzeczywistości stara się chodzić spać nie później, niż o 23:00 i każdego dnia wstaje wcześnie. Tan jest przekonany, że ​​praca do późnych godzin nocnych i nocne maratony filmowe nie poprawiają kondycji naszego zdrowia. Aby dobrze się wyspać, nie spożywa posiłków ok 5-6 godzin przed pójściem spać.

Zaufaj mi, wczesne pójście do łóżka jest tego warte. Mając wystarczająco dużo snu, będziesz w stanie robić więcej rzeczy w ciągu dnia, zamiast pracować w nocy.

Więc jaki jest sekret?

Jak to często bywa – wszystko jest bardzo proste: praca, którą kochasz, zdrowa dieta, sen i ćwiczenia. Jared Leto, Chris Evans, Margot Robbie i wiele innych celebrytów trzymają się podobnego stylu życia. Czy zgadzasz się z tezą, że wszyscy wyglądają młodziej, niż w rzeczywistości?

 

Jakiego stylu życia się trzymasz? Opowiedz nam o tym w komentarzach!

 

1 komentarz
  1. Patryk mówi

    Wow! Niejeden człowiek w tym wieku wyglada już jak wrak!

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

error: Treści MENSIDER.COM są chronione.