Rekomendacje Mensidera #1

Ten artykuł przeczytasz w 2 minuty

2

Redaktor Naczelny i założyciel Mensidera poleca najlepsze miejsca, zapachy, wzornictwo oraz rekomendacje kulturalne, które go ostatnio zafascynowały. Wybory są często nieoczywiste, czasami z gatunku „guilty pleasure”, ale zawsze niezależne i subiektywne.

Hotel pod Krakowem - Zamek w Przegorzałach

  1. Restauracja „U Ziyada-Baszta” w krakowskich Przegorzałach (dwa górne zdjęcia). Myślałem, że to się już nigdy nie wydarzy, ale klimatyczny zamek w Przegorzałach nie tylko odzyskuje swój blask, ale i powoli otwiera się dla żądnych koneserów dobrego stylu i smaku. “U Ziyada-Baszta” to zupełnie nowy projekt, który mieści się w historycznej willi słynnego przedwojennego architekta prof. Adolfa Szyszko-Bohusza, wzrowanej właśnie na kształt baszty. W klimatycznych zabytkowych wnętrzach pod renesansowym stropem powstała niezwykła restauracja z tarasem i widokami zapierającymi dech w piersiach na dolinę Wisły i Beskidy. Sezonową kartę dań przygotował Tomasz Tracz, znany szef kuchni o ponad 20-letnim międzynarodowym doświadczeniu. Pracował w fine diningowych restauracjach m.in. we Francji, Wielkiej Brytanii, Japonii i Dubaju, a na koncie ma m.in. gwiazdkę Michelin zdobytą w irlandzkiej restauracji Campagne. Więcej o menu i klimacie samej restauracji już niebawem w osobnym artykule. Jest smacznie!
  2. Album „Ballady I Protesty” – Fisz Emade Tworzywo. W natłoku premier łatwo przegapić coś naprawdę wartościowego zarówno muzycznie, jak i pod względem przekazu. W erze serwisów streamingowych i playlist coraz rzadziej też o spójne i jakościowe albumy, które słucha się z przyjemnością i bez przerywników. Na szczęście można liczyć na rodzinę Waglewskich, którzy są w czymś rodzaju gwarancji jakości. Właśnie powrócili z kolejną klimatyczną i bogatą w treści analizą naszych czasów. Warto się wyłączyć na ponad półtorej godziny, by posłuchać co panowie mają do powiedzenia. Nie zawsze będzie przyjemnie, a wnioski na temat kondycji naszej ludzkości nie zawsze będą optymistyczne. Warto jednak posłuchać do końca i może wyciągnąć wnioski.

     

  3. Film „Teściowie”. Jak dobrze, że instytucja kina jednak oparła się pandemii i wciąż można chodzić „na film”. Szczególnie, jeśli na ekranie można obejrzeć takie perełki polskiej kinematografii jak dzieło „Teściowie” które jest trochę teatrem (z uwagi na arcyciekawy sposób kadrowania), komedią pomyłek, a jednocześnie satyrą związków i niespełnionych życiowych oczekiwań, a także skrywanych kompleksów. Na dobrą sprawę każdy z nas może się przejrzeć w tym filmie, jak w soczewce. Na deser dokładam przepyszne i mocne, jak weselna wódka aktorstwo. W rolach głównych: Ostaszewska, Dorociński, Kuna, Woronowicz. Teściowie" przedpremierowo. Zobacz drugi zwiastun - Film
  4. Serial „Sukcesja”, HBO i HBO GO. Nieprzyzwoicie dobra seria, już teraz uznawany przez krytyków (i nie tylko), za jeden z najlepszych seriali wszech czasów. Lubię produkcje, które zamiast na efektach specjalnych skupiają się na błyskotliwych dialogach i wyśmienitej grze aktorskiej. Oceny ponad 8+ na wszelkich portalach filmowych oraz liczne zasłużone nagrody, to tylko potwierdzenie wielkości tego serialu. Aktualna 3. seria dalej trzyma poziom, już i tak wysoko postawionej poprzeczki. Historia rodziny magnatów medialnych i jej brutalnej walki o władzę to znów udana satyra naszych zgniłych czasów, ale przede wszystkim inteligentna rozrywka, która pięknie trzyma widzów za gardło."Sukcesja": poznaliśmy dokładną datę premiery 3. sezonu! [ZDJĘCIE]
  5. Świeca Vila Hermanos, Apothecary Vetiver & Salt Wood.  Idealna na jesienno-zimowe wieczory świeca hiszpańskiej firmy Vila Hermanos, wegańska i ekologiczna, o relaksującym intensywnym zapachu, w dodatku pięknie prezentująca się z uwagi na stylowy szklany słoik o brązowym aptekarskim zabarwieniu z elegancką etykietą. Seria tych dekoracyjnych świec, odkrytych ponad rok temu zupełnie przez przypadek, zostały w naszej redakcji na dobre. O jej jakości i wyjątkowości świadczy również ich popularność w naszym sklepie.
2 Komentarze
  1. Your point of view caught my eye and was very interesting. Thanks. I have a question for you. https://accounts.binance.com/kz/register?ref=PORL8W0Z

  2. Thank you very much for sharing. Your article was very helpful for me to build a paper on gate.io. After reading your article, I think the idea is very good and the creative techniques are also very innovative. However, I have some different opinions, and I will continue to follow your reply.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

error: Treści MENSIDER.COM są chronione.