Kryminauci – takiej gry jeszcze nie było!

Ten artykuł przeczytasz w dwie minuty

KRYMINAUCI® to interaktywna gra detektywistyczna, odzwierciedlająca przebieg realnego śledztwa. Gra składa się z drukowanych akt sprawy oraz panelu online w tym plików audio z nagraniami zeznań. To wciągająca historia rodem z bestsellerowych kryminałów. To wyzwanie pełne pytań oraz wątpliwości, które czekają na wyjaśnienie. Od czerwca na rynku dostępne będą dwa scenariusze gry: „Tajemnice Nadrzecznej” oraz „Zaginiony kolekcjoner”.

W odróżnieniu do książki czy podcastu gracze mogą poczuć się jak prawdziwi detektywi, gdyż są aktywnymi uczestnikami śledztwa i mają realny wpływ na przebieg dochodzenia. Kryminauci® wymagają więc wnikliwej analizy materiału dowodowego, kreatywności oraz zaangażowania intelektu i wyobraźni w realizacji celu, jakim jest rozwiązanie zagadki kryminalnej zamkniętej w pudełku.

Na grę Kryminauci® składają się:

  • panel gry online
  • kilkadziesiąt dokumentów
  • zeznania audio
  • notatki policyjne
  • badania laboratoryjne
  • sekcje zwłok
  • analizy i raporty
  • zdjęcia z interwencji

W szeregi Kryminautów wstąpili już uznani specjaliści i eksperci tematyki „true crime”, którzy z entuzjazmem wypowiadają się o grze:

„Realistyczna i nietypowa gra śledcza wciągająca od pierwszych minut. Nie można przestać, dopóki nie złapie się sprawcy. Pozycja obowiązkowa dla każdego fana true crime”.

Zuzanna i Patryk Szulcowie – Kanał YouTube Podejrzani

„Idealny prezent dla każdego fana zagadek kryminalnych i każdego, kto chciałby sprawdzić się w roli detektywa”.

Z pamiętnika policjantki, nadkom. Małgorzata Sokołowska

KRYMINAUCI® to nowe wyzwanie i zarazem świetna intelektualna rozrywka, która nie tylko wciąga w samo śledztwo, ale przede wszystkim daje ogromną satysfakcję z osiąganych postępów i odkrywania kolejnych kart historii. Co więcej gra pobudza wyobraźnię i pozwala na wykorzystanie umiejętności, które stanowią codzienny element pracy prawdziwego oficera śledczego prowadzącego sprawę.

„Nadrzędnym celem śledztwa jest rozwikłanie zagadki kryminalnej, przy wykorzystaniu dostępnych dowodów  i poszlak. Gracze muszą połączyć ze sobą fakty, znaleźć nieścisłości, zebrać dowody i wskazać winnego. Grając w Kryminautów można poczuć się jak prawdziwy detektyw” – mówi Rafał Wiśniewski twórca scenariuszy gier Kryminauci® – „Trzeba wykazać się nie tylko uważną analizą dokumentów i rzetelnym zbieraniem materiału dowodowego, ale również intelektem, empatią i wyobraźnią. To wszystko pozwoli w pełni zrozumieć profile psychologiczne świadków oraz podejrzanych, poznać ich tajemnice i powiązać ich zeznania
z prowadzonym śledztwem
”– dodaje twórca.

KRYMINAUCI® to także pomysł na oderwanie się od codziennej pracy przed monitorem, mimo że zarówno komputer, jak i dostęp do Internetu, są integralną częścią tej zabawy. Gra KRYMINAUCI® bazuje na materiałach drukowanych oraz plikach audio, a całość rozgrywki jest jedynie wspomagana panelem online, dzięki któremu można weryfikować postępy w śledztwie i komunikować się z oficerem prowadzącym śledztwo. Daje to możliwość otrzymania dodatkowych podpowiedzi lub wskazówek do prowadzonej sprawy. To wszystko pozwala graczom na spędzenie kreatywnie czasu wolnego niekoniecznie przed monitorem komputera, za to przy 100% gwarancji pasjonującej i trzymającej w napięciu intelektualnej rozrywki kryminalnej.

„Pomysł na powstanie gry zrodził się podczas pandemii. To efekt poszukiwań alternatywnego sposobu spędzenia wolnego czasu bez potrzeby wychodzenia z domu. Inspiracją były prowadzone przez nas od wielu lat escape roomy. Podczas pandemii zamknięte, dały nam możliwość skupienia sią na stworzeniu czegoś zupełnie nowego i tak powstał projekt Kryminauci®” –  mówi Bartosz Wiśniewski współtwórca gry detektywistycznej.

Gra KRYMINAUCI® nie jest grą planszową, to prawdziwe śledztwo prowadzone
z wykorzystaniem dokumentów wzorowanych na materiałach policyjnych, wzbogacone
o profesjonalne materiały audio, które podobnie jak audiobooki, słuchowiska i podcasty kryminalne pozwalają pobudzić wyobraźnię  i pomagają graczom zanurzyć się w atmosferze prowadzonej sprawy. W rolę prowadzącego śledztwo funkcjonariusza policji oraz licznych bohaterów, wcielają się profesjonalni aktorzy, co dodatkowo pozwala budować profil psychologiczny świadków i podejrzanych.

„KRYMINAUCI® to po prostu specjalna, ale przede wszystkim elitarna jednostka zewnętrznych konsultantów śledczych, w których rolę wcielają się nasi gracze. Podczas prac nad projektem szukaliśmy nazwy, która mogłaby stanowić przeciwieństwo słowa KRYMINALISTA i jednocześnie potrafiłaby w najbardziej pojemny sposób określić osoby, które fascynują się tematyką kryminalną, są czytelnikami książek detektywistycznych, słuchaczami podcastów, czy wielbicielami filmów i seriali true crime –  mówi Anna Wróblewska współtwórczyni gry. „Stąd wzięła się nazwa KRYMINAUCI, z połączenie gry słów KRYMINALNY i ARGONAUCI, która naszym zdaniem w pełni oddaje ducha takiej właśnie elitarnej jednostki, która specjalizuje się w rozwiązywaniu spraw kryminalnych, niczym mityczni Argonauci stanowią grupę śmiałków, która próbuje osiągnąć upragniony cel. W tym wypadku wskazanie sprawcy i wymierzenie sprawiedliwości” – dodaje Wróblewska.

ROZWIĄŻ SPRAWĘ, CZYLI JAK GRAĆ

KRYMINAUCI® to interaktywna gra detektywistyczna offline ze wsparciem panelu online,
w którą można grać w domu, na wakacjach, w weekend, samemu lub z przyjaciółmi. Zamawiając pudełko z grą KRYMINAUCI® w ręce gracza trafiają AKTA SPRAWY zamknięte w ponumerowanych KOPERTACH. Należy otwierać je w odpowiedniej kolejności i we właściwym czasie zgodnie z instrukcjami oficera prowadzącego. Każda KOPERTA to nowe informacje, zeznania, dowody i poszlaki. Przejście do kolejnej koperty i uzyskanie dostępu do dalszych AKT SPRAWY, możliwe jest dopiero po udzieleniu odpowiedzi na kilka pytań weryfikujących wiedzę o prowadzonym śledztwie. Odpowiedzi na pytania pozwalają bowiem na wytypowanie kolejnych świadków i podejrzanych. Jednocześnie poszerzają spektrum prowadzonej sprawy. Każdy zauważony szczegół, nieścisłość lub podejrzana informacja mogą dać odpowiedź na pytanie, które pozwoli ruszyć sprawę z miejsca i umożliwi dostęp do kolejnych AKT.

Właściwa interpretacja oraz ocena dowodów i zeznań świadków, jak i dodatkowych dokumentów i ukrytych poszlak pozwoli ustalić co naprawdę mogło się wydarzyć. Kto posiadał motyw i którzy ze świadków mają coś do ukrycia. Po otwarciu wszystkich KOPERT i zapoznaniu się ze wszystkimi AKTAMI SPRAWY,  czyli odsłuchaniu, przeczytaniu i przeanalizowaniu całego materiału dowodowego, możliwe będzie zbudowanie scenariusza całej historii, wskazanie sprawcy i wyjaśnienie jego motywów.

3 Wskazówki, Jak Zresetować Harmonogram Snu i Wrócić Na Właściwe Tory

Podczas całej gry procesowi prowadzenia śledztwa towarzyszy funkcjonariusz policji, który działa w terenie i dostarcza kolejnych okruchów informacji w miarę rozwoju postępowania. Pomaga on graczom w przypadku chwilowego zastoju, udzielając drobnych podpowiedzi i motywując do działania. Główny bohater, który jest odpowiedzialny za daną sprawę liczy na pomoc KRYMINAUTÓW, czyli graczy, którzy jako specjalna, zewnętrzna jednostka konsultantów śledczych stanowi ostatnią nadzieją policji, na zamknięcie śledztwa zanim podejrzany zbiegnie lub dowody przepadną.

KRYMINAUCI® to nie gra na czas. Można rozwiązać sprawę za jednym posiedzeniem albo rozłożyć sobie to wyzwanie na kilka wieczorów. Można także prowadzić śledztwo w pojedynkę lub w gronie przyjaciół. KRYMINAUCI® to kryminał, słuchowisko i interaktywna gra towarzyska zamknięta w pudełku.

Więcej informacji na:

www – https://kryminauci.pl

Facebook – https://www.facebook.com/Kryminauci

Instagram – https://www.instagram.com/kryminauci/

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

error: Treści MENSIDER.COM są chronione.