Królowa – dramat rodzinny o odkupieniu win

Ten artykuł przeczytasz w minutę

Niezwykła historia o rodzinie, drugiej szansie i miłości, pokonującej wszelkie różnice.

Najnowszy polski serial Netflix, długo wyczekiwana – Królowa, w reżyserii Łukasza Kośmickiego, z Andrzejem Sewerynem, Marią Peszek oraz Julią Chętnicką. Dostępny od 23 czerwca w Polsce i 190 krajach na świecie. 

Królowa Netflix Mensider

To czteroodcinkowa, wzruszająca opowieść o Sylwestrze, Wioli i Izie – wyjątkowej rodzinie ze Śląska. Wbrew wielu przeszkodom, oraz dzięki poczuciu zrozumienia i solidarności, dostaje drugą szansę na miłość, przyjaźń i akceptację. Królowa to przede wszystkim optymistyczna, pełna nadziei, poczucia humoru opowieść o odkupieniu, a także obalaniu stereotypów. Królowa Netflix Mensider 

„Królowa”: Kogo zobaczymy w serialu?

W tytułową Królową wciela się Andrzej Seweryn, który, jak sam wspomina, odegrał w serialu rolę życia, jednocześnie wcielając się w postać renomowanego paryskiego krawca – pedantycznego Sylwestra oraz piękną, utalentowaną i doniosłą drag queen Lorettę, którą staje się na deskach teatru. Pomimo złożonej sobie przed laty obietnicy, Sylwester decyduje się wrócić do rodzinnego górniczego miasteczka. Dopiero po tym jak dostaje list od nieznanej dotąd, osiemnastoletniej wnuczki Izy, którą zagrała Julia Chętnicka. 

Iza, to charyzmatyczna, szczera do bólu i urocza dziewczyna, która pracuje w górniczej stołówce, ale marzy o pracy kosmetyczki. W jej życiu najważniejsi są dla niej przyjaciele i matka Wiola, której usiłuje pomóc. Sprowadza wbrew jej woli na Śląsk Sylwestra. Iza ma nadzieję, że potrzebująca przeszczepu matka przyjmie nerkę od nieznanego ojca, z którym nigdy wcześniej nie szukała relacji. W rolę Wioli – kobiety zdecydowanej, temperamentnej i bezkompromisowej, wcieliła się Maria Peszek.

Andrzej Seweryn w serialu Królowa. Tak wygląda jako drag queen

Andrzej Seweryn powiedział: Królowa to serial o relacjach rodzinnych i o tym, że w naszej historii wszystko wskazuje na to, że te relacje nie mogą przetrwać. Krzywda, którą Sylwester wyrządził Wioli i jej matce jest nie do wybaczenia, nie do naprawienia. A jednak ich przyszłość może być wspólna.
Maria Peszek zapytana, co ją zachwyciło w tej opowieści wspomina: Zachwyciła mnie relacja Wioletty i Sylwestra, czyli córki i dawno niewidzianego ojca. Ich przemiana i wzajemne dojrzewanie do siebie.

Podróż Sylwestra w rodzinne strony przybierze nieoczekiwany obrót, zmuszając całą trójkę do zmierzenia się z przeszłością, tragedią, trudnymi wyborami. Jednak sprawi też, że dostaną szansę odbudowania straconych więzi. Jak przekonuje się Sylwester, rodzina może mieć wiele fasonów, ale każdy z nich wymaga odpowiednich szwów.

PL QUEEN CHARACTER Loretta Vert RGB PRE

W serialu zobaczymy również Antoniego Porowskiego, znanego fanom z serialu Netflix Porady różowej brygady, który wcielił się w rolę asystenta Sylwestra w jego paryskim atelier. W roli Corentina, serdecznego przyjaciela Sylwestra – Kova Rea. W drugoplanowych rolach wystąpili Paweł Koślik, Henryk Niebudek, Piotr Witkowski, Veronique Bisciglia, Lucas Adelon Rembas, Himera, Lucy d’Arc, Bartłomiej Bobrowski aka Graża Grzech, Lola Eyeonyou Potocki, Mariusz Ząbkowski Dżag, Soa de Muse, Keiona i inni. 

 

Źródło: materiały prasowe

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

error: Treści MENSIDER.COM są chronione.