Martwisz się, że jesteś zbyt napalony? Oto, co musisz wiedzieć.

Ten artykuł przeczytasz w minutę

Znasz tę starą teorię, że mężczyźni myślą o seksie raz na 7 sekund? Niektórym z nas wydaje się, że to prawda. 

Być może zastanawiałeś się pomiędzy wstawaniem z porannym namiotem a masturbacją przed snem: „Czy jestem zbyt napalony?”

Image

Kiedy zastanawiasz się, czy jesteś „zbyt napalony”, tak naprawdę zadajesz sobie pytanie: „Czy jestem normalny?”. Odpowiedź jest prosta, tak jesteś – po prostu masz silne libido i zdrowy apetyt seksualny. Niestety, zostaliśmy uwarunkowani przez nasze w dużej mierze negatywne pod względem seksu społeczeństwo, by myśleć, że coś jest z nami nie tak pod kątem uprawiania seksu, a nawet myśleniem o seksie.

Zamiast martwić się, czy nie jesteś zbyt napalony, może nadszedł czas, aby pozbyć się seksualnego wstydu, który nosisz. Rozważając, czy twoje wysokie libido jest problematyczne, poświęć trochę czasu na zastanowienie się nad wiadomościami, które otrzymałeś w związku z seksem w okresie dorastania.

Zdrowa sperma – 7 wskazówek

Jak pozbyć się wstydu i przestać się martwić, że jesteś napalony?

Zdecydowanie świetnym pierwszym krokiem będzie wizyta u terapeuty. Może pomóc ci rozszyfrować, skąd pochodzi twój wstyd seksualny, a następnie zaatakować negatywność seksualną u jej źródła. Może również przeanalizować twoje nawyki seksualne i potwierdzić, że to, co robisz i czujesz, jest całkowicie normalne i zdrowe.

Przyjemność nie jest ograniczonym zasobem i nigdy jej nie zabraknie. Masturbacja jest normalna. Pragnienie seksu jest normalne. Bycie napalonym jest normalne. To wszystko jest normalne. Zatem nie wstydź się!

Kształcenie się w zakresie zdrowej seksualności to kolejny sposób na pokonanie wstydu. Brak odpowiedniej edukacji w znacznym stopniu przyczynia się do traumy w dorosłym życiu związanej z seksualnością, wstydem i ogólnym strachem. Tylko dzięki edukacji możemy zmniejszyć szkody wynikające z tych traum.

Mężczyźni powinni mieć wytrysk co najmniej 21 razy w miesiącu

Czy jest coś takiego jak bycie zbyt napalonym?

Twoje napalenie może być niepokojące tylko wtedy, gdy zaczyna powodować problemy.  Jeśli działasz na swoim napaleniu (samodzielnie lub z partnerami) przez cały dzień każdego dnia, porzucasz plany, nie spotykasz się z przyjaciółmi, nie wykonujesz swojej pracy i ogólnie nie dbasz o siebie, to tak, może nadszedł czas przemyśleć swoje nawyki. Chociaż bycie napalonym i żądnym przygód seksualnych jest normalne i całkowicie w porządku, czasami nasze zachowania mogą wymknąć się spod kontroli, seksualnie lub w inny sposób.

Jeśli stwierdzisz, że Twój napalenie ma negatywny wpływ na Twoje życie, powinieneś porozmawiać o tym z terapeutą. Pamiętaj tylko: rzadko się to zdarza. Jeśli jesteś uważny, szanujesz innych i siebie, regularnie poddajesz się testom na choroby przenoszone drogą płciową i uprawiasz seks dla przyjemności – a nie z niezdrowych powodów, takich jak niska samoocena lub próba uczynienia kogoś takiego jak ty – nie ma się czym martwić.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

error: Treści MENSIDER.COM są chronione.