Jaki trymer do brody wybrać i na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Ten artykuł przeczytasz w 2 min

0

Chciałbyś nieco bardziej zadbać o swój zarost, ale niekoniecznie z pomocą profesjonalnego barbera? Możesz to zrobić samodzielnie, jednak wymaga to zakupu odpowiedniego trymera. Urządzenie pozwala również nieco przystrzyc brodę, jeśli jesteśmy świeżo po cięciu profesjonalisty. Dzięki temu zdecydowanie przedłużysz efekty i będziesz mógł czuć się komfortowo każdego ranka. Jeśli Twój zarost wymaga nieco troski, to właśnie w tym artykule podpowiemy Ci jak wybrać odpowiedni trymer! Czym różni się on maszynki do golenia bądź strzyżarki do włosów? Więcej dowiesz się właśnie tutaj!

 

Na czym polega różnica między strzyżarką, trymerem i maszynką do włosów?

Te trzy urządzenia na pierwszy rzut oka mogą wydawać się synonimami. Jednak nie jest tak w praktyce. Przed zakupem warto wiedzieć na czym polegają różnice. Maszynka do golenia to atrybut każdego mężczyzny i służy do usuwania zarostu przy samej skórze. Najczęściej jest to elektryczna alternatywa dla klasycznej jednorazówki. Pozwala ona jednak do modelowania jedynie krótkiego zarostu.

Strzyżarka została z kolei stworzona z myślą o włosów na głowie. Często posiada ona o wiele większą powierzchnię przez co nie nadaje się do dbania o np. okolice nosa i ust. Można ją wykorzystywać do dbania o dłuższą brodę, ale szeroko rozstawione ostrza nie będą niewygodne przy przycinaniu np. wąsów. Tutaj z kolei przychodzi nam z pomocą trymer, który jest zaprojektowany specjalnie z myślą o męskich policzkach.

 

Jakie trymery zakupić możesz na rynku?

Jeśli już zdecydowałeś, że zostaniesz swoim własnym barberem, to na rynku znajdziesz kilka różnych urządzeń. Przede wszystkim warto wiedzieć, że mają one inne przeznaczenie.

Najczęściej spotykanym są klasyczne trymery do brody, czyli te przeznaczone do pielęgnacji zarostu na twarzy. Dzięki mniejszym rozmiarom są wygodniejsze niż strzyżarki i pozwalają na precyzyjne modelowanie brody. Każde urządzenie posiada szereg nakładek lub od kilku do kilkunastu ustawień wysokości ścinania.

Zakupić można takżę trymery do ciała, do nosa i uszu, a także uniwersalne, które łączą ze sobą cechy wszystkich powyższych. Ze względu na swoją wielofunkcyjność cieszą się one ogromną popularnością. Ponadto wymienne nakładki pozwalają na szersze spektrum możliwości dbania o całe ciało, a nie tylko i wyłącznie okolice twarzy.

 

Komu najbardziej przyda się trymer do brody?

Przede wszystkim mężczyznom, którzy każdego dnia dbają o swój wygląd. Pamiętaj, że każdy element Twojego ubioru łącznie z włosami, a także brodą jest istotny. Zakup odpowiedniego trymera do brody pozwoli Ci czuć się świeżo i zawsze elegancko niezależnie od dnia. Nie musisz czekać aż kolejka u Twojego barbera się zwolni. Możesz wygodnie samodzielnie nieco przystrzyc swój zarost. Pamiętaj, że trening czyni mistrza! Zadbaj także o swoje bokobrody oraz fryzurę. Trymer to bowiem niezwykle wielofunkcyjne narzędzie. Stanowi niezbędny zakup z perspektywy męskiej higieny.

 

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

error: Treści MENSIDER.COM są chronione.